Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Peugeot 205 ?

Wszystkie najnowsze samochody mają niewiarygodną ilość funkcji, ale ze względu na budżet lub rocznik Peugeota 205 możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. W tym artykule pomożemy Ci rozwiązać ten problem, mówiąc Ci jak zainstalować czujnik parkowania w moim Peugeot 205? W rzeczywistości ta opcja jest bardzo przydatna, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście i musisz regularnie parkować na wąskich parkingach. Aby Ci pomóc, najpierw przyjrzymy się, jak działają czujniki parkowania, a potem sprawdzimy jak zamontować czujnik cofania parkowania w Peugeot 205, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Peugeot 205?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak ujawniliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca opcja pozwoli Ci znać odległość między tyłem Twojego Peugeota 205 a przeszkodą podczas manewrowania. W konsekwencji jest to szczególnie dobre dla osób, które muszą często manewrować, mają okropne pole widzenia lub duże rozmiary pojazdu.

Weiterlesen:
Jak zmienić lusterko boczne w moim Peugeot 205 ?

Często montowane jako standard, czujniki cofania Peugeota 205 składają się z zestawu czujników (minimum 4), które będą aktywowane przy włączonym biegu wstecznym i rozpoznają przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i powróci do czujnika. Komputer przeanalizuje czas trwania tej podróży i określi odległość między przeszkodą a radarem. Zazwyczaj w kabinie będzie sygnał dźwiękowy, który będzie narastał wraz z bliskością przeszkody, aw niektórych przypadkach dodatkowo wizualny wskaźnik. Radary cofania Peugeota 205 pomogą Ci za parkowanie, ale także dla bezpieczeństwa i trzymania się z dala od pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Peugeot 205?

Przechodzimy teraz do części, na której prawie na pewno jesteś najbardziej skoncentrowany, instalowanie czujników parkowania cofania w Peugeot 205. Ta sekcja jest dla Ciebie, jeśli nie masz skonfigurowanego standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Jesteście szczęśliwymi ludźmi, istnieje możliwość zakupu czujników parkowania na rynku wtórnym do samodzielnego montażu w Twoim Peugeot 205.

Jak wymienić uszkodzone czujniki zapasowe w Peugeot 205

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Peugeot 205. W przypadku, gdy Twój Peugeot 205 doznał uderzenia z tyłu i jeden z czujników radaru cofania został uszkodzony, należy go wymienić, aby system działał poprawnie. Na szczęście dla Ciebie ta procedura jest szczególnie prosta, możesz ją nawet wykonać samodzielnie bez żadnych określonych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik cofania z tyłu zderzaka.
 • Wyjmij uszkodzony czujnik parkowania z Twojego Peugeota 205, ten krok jest bardzo intuicyjny, jest tylko przypinany.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa poprawnie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania z rynku wtórnego w Peugeot 205?

  Teraz przechodzimy do sekcji, na której prawdopodobnie najbardziej się koncentrujesz, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w Peugeot 205, który go nie ma? Jak powiedzieliśmy wcześniej, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM sprzedaje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Ale najlepiej działające i najmniej kruche modele to modele, które pasują do Twojego zderzaka. W tej części skoncentrujemy się na tych typach. Konieczne jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności i pewnych pojęć związanych z majsterkowaniem, aby rozważyć dopasowanie zestawu. Na pewno będziesz musiał zdemontować zderzak swojego Peugeota 205 w celu ustawienia, nie wahaj się przejrzeć naszą stronę z treścią na ten temat, aby dowiedzieć się, jak postępować. Jeśli nie masz ochoty, możesz zadzwonić na warsztat, zabieg powinien zająć mu od 1 do 2 godzin, a u Ciebie około 3 godzin.

  • Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne podstawowe kroki.
  • Wyjmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Pomyśl o idealnej lokalizacji czujników, aby uniknąć martwych punktów, korzystając z dostarczonego dzwonka wiertniczego, przewiercić zderzak.
  • Rozmieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Peugeot 205

   I nareszcie teraz Cię przedstawimy montaż bezwiertłowego systemu czujników parkowania w Peugeot 205. Istnieją dwa rodzaje, ultradźwięki bardziej kruche, ponieważ poddawane są wstrząsom, oraz elektromagnetyczne, które przylegają do tylnej części zderzaka i które są w ten sposób chronione, nie wpływają na zderzak i dlatego można je łatwo usunąć. Ten typ radaru wbija się w zderzak. Konfiguracja tego typu czujników będzie podobna.

   • Postępuj zgodnie z instrukcją obsługi instalacji, która jest dostępna dla niektórych wiedzy elektrycznej.
   • Zidentyfikuj idealne położenie czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Wypróbuj wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania do Peugeota 205?

    Cena wymiany wadliwego czujnika parkowania cofania do Peugeota 205

    Wymiana uszkodzonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się różnić między 10 i 30 euro za czujnik. Ważne jest, aby policzyć około stu euro za montaż zestawu przez warsztat.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z otworem do Peugeota 205

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za zestaw wysokiej klasy.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Peugeota 205

    .

    Podsumowując, dla cena radaru cofania bez wiercenia do Twojego Peugeot 205, niezależnie od tego, jaki typ wybierzesz, będziesz musiał zapłacić między 30 i 60 euro.

    Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Peugeota 205, skonsultuj się z naszą kategorią Peugeot 205.

Weiterlesen:
Cena wymiany tarczy hamulcowej do Peugeot 205 ?
Ссылка на основную публикацию