Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Peugeot 508 ?

Wszystkie nowoczesne samochody mają imponującą liczbę funkcji, jednak ze względu na budżet lub rocznik Twojego Peugeota 508 możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. Na tej stronie pomożemy Ci rozwiązać ten problem, opisując szczegóły jak zainstalować czujnik parkowania w moim Peugeot 508? W rzeczywistości ta opcja jest niezwykle wydajna, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście i musisz często parkować na wąskich parkingach. Aby Ci pomóc, najpierw przyjrzymy się, jak działają czujniki parkowania, a następnie przyjrzymy się jak zamontować czujnik cofania parkowania w Peugeot 508, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Peugeot 508?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak powiedzieliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca opcja pozwala na: znać odległość między tyłem Twojego Peugeota 508 a przeszkodą podczas manewrowania. Jest to zatem niezwykle logiczne dla osób, które muszą często manewrować, których pole widzenia jest słabe lub których rozmiar samochodu jest duży.

Weiterlesen:
Jak ręcznie zablokować Peugeota 508 ?

Często montowane jako standard, czujniki cofania w Peugeot 508 zawierają zestaw czujników (minimum 4), które są aktywowane przy włączonym biegu wstecznym i wykrywają przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i powróci do czujnika. Komputer zbada czas trwania tej podróży i oszacuje odległość między przeszkodą a radarem. Generalnie w kabinie pojawi się dźwiękowy sygnał ostrzegawczy, który będzie się zwiększał wraz z odległością od przeszkody, aw niektórych przypadkach dodatkowo wizualny znacznik. Radary cofania Peugeota 508 pomogą Ci za parkowanie, ale także dla bezpieczeństwa i unikania pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Peugeot 508?

Przechodzimy teraz do części, która z pewnością Cię najbardziej interesuje, instalowanie czujników parkowania cofania w Peugeot 508. Ta sekcja jest dla Ciebie, jeśli nie masz skonfigurowanego standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Masz szczęście, istnieje możliwość zakupu czujników parkowania na rynku wtórnym do samodzielnego montażu w Twoim Peugeot 508.

Jak wymienić wadliwie działające czujniki zapasowe w Peugeot 508?

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Peugeot 508. W przypadku, gdy Twój Peugeot 508 doznał uderzenia z tyłu i jeden z czujników radaru cofania zostanie zniszczony, będzie musiał zostać wymieniony, aby system mógł działać skutecznie. Na szczęście dla Ciebie ta operacja jest niezwykle prosta, możesz ją wykonać nawet samodzielnie, bez szczególnych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik zapasowy z tyłu zderzaka.
 • Usuń zniszczony czujnik parkowania z Twojego Peugeota 508, ten krok jest niezwykle intuicyjny, jest tylko wpinany.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa skutecznie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania z rynku wtórnego w Peugeot 508?

  Teraz przechodzimy do sekcji, która prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w Peugeot 508, który go nie ma? Jak wspomnieliśmy na początku, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM sprzedaje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Niemniej jednak najlepszymi i najmniej wrażliwymi modelami będą modele, które pasują do Twojego zderzaka. W tej części skoncentrujemy się na tych modelach. Niezbędne jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności, a niektóre pojęć związanych z majsterkowaniem, aby rozważyć instalację zestawu. Na pewno będziesz musiał zdemontować zderzak swojego Peugeota 508 w celu ustawienia, nie wahaj się przeczytać naszego artykułu na ten temat, aby poznać procedurę, którą należy postępować. Jeśli nie masz ochoty, możesz wezwać mechanika, operacja powinna mu zająć od 1 do 2 godzin, a u Ciebie około 3 godzin.

  • Musisz tylko trzymać się instrukcji instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne wytyczne.
  • Zdejmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Pomyśl o najlepszej lokalizacji czujników, aby uniknąć martwych punktów, używając dołączonego dzwonka wiertniczego, wywierć zderzak.
  • Umieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Peugeot 508

   Na koniec przedstawimy Ci teraz montaż bezwiertłowego systemu czujników parkowania w Peugeot 508. Istnieją dwie opcje, ultradźwięki bardziej podatne na wstrząsy i elektromagnetyczne, które przylegają do tylnej części zderzaka i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dzięki temu można je łatwo wyjąć. Ten typ radaru wbija się w zderzak. Konfiguracja tego typu czujników będzie podobna.

   • Postępuj zgodnie z instrukcją instalacji, która jest dostępna dla niektórych wiedzy elektrycznej.
   • Znajdź najlepszą pozycję czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Wypróbuj to wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania do Peugeota 508?

    Cena wymiany niesprawnego czujnika parkowania cofania na Peugeot 508

    Wymiana zniszczonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się wahać między 10 i 30 euro za czujnik. Należy liczyć około stu euro za montaż zestawu przez mechanika.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z otworem do Peugeota 508

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za zestaw najwyższej jakości.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Peugeota 508

    .

    Na koniec, na cena radaru cofania bez wiercenia do Twojego Peugeot 508, bez względu na to, jaki typ wybierzesz, będziesz musiał wydać między 30 i 60 euro.

    Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Peugeota 508, spójrz na kategorię Peugeot 508.

Weiterlesen:
Jak aktywować automatyczną blokadę w moim Peugeot 508 ?
Ссылка на основную публикацию