Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Peugeot Boxer?

Wszystkie nowoczesne samochody mają imponującą liczbę opcji, jednak ze względu na budżet lub rocznik Twojego Peugeota Boxera możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. Na tej stronie pomożemy Ci rozwiązać ten problem, szczegółowo opisując jak zainstalować czujnik parkowania w moim Peugeot Boxerze? W rzeczywistości ta funkcja jest bardzo praktyczna, szczególnie jeśli mieszkasz w mieście i musisz często parkować samochód na wąskich miejscach parkingowych. Aby Ci pomóc, najpierw przyjrzymy się, jak działają czujniki parkowania, a potem sprawdzimy jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Peugeot Boxer, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Peugeot Boxerze?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak wyjaśniliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca funkcja pozwoli Ci znać odległość między tyłem Twojego Peugeot Boxera a przeszkodą podczas manewrowania. W rezultacie jest to szczególnie logiczne dla właścicieli, którzy muszą często manewrować, których widoczność jest zła lub których rozmiar pojazdu jest duży.

Weiterlesen:
Peugeot Boxer 2, który przechodzi w tryb awaryjny

Prawie zawsze montowane jako standard, czujniki cofania Peugeot Boxer składają się z zestawu czujników (minimum 4), które są aktywowane przy włączonym biegu wstecznym i wykrywają przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i zostanie dostarczony z powrotem do czujnika. Komputer oceni czas trwania tej podróży i oszacuje odległość między przeszkodą a radarem. Generalnie w kabinie będzie sygnalizator dźwiękowy, którego intensywność będzie wzrastać wraz ze zbliżaniem się do przeszkody, aw niektórych modelach dodatkowo wizualny znacznik. Radary cofania Peugeota Boxera pozwolą Ci na parkowanie, ale także dla bezpieczeństwa i trzymania z dala od pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Peugeot Boxerze?

Przechodzimy teraz do części, która najprawdopodobniej Cię zaintryguje, instalowanie czujników parkowania cofania w Peugeot Boxerze. Ta sekcja jest dla Ciebie, jeśli nie masz skonfigurowanego standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Jesteście szczęśliwymi ludźmi, można kupić czujniki parkowania na rynku wtórnym, aby zainstalować je w swoim Peugeot Boxer.

Jak wymienić uszkodzone czujniki zapasowe w Peugeot Boxerze?

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Peugeot Boxerze. W przypadku, gdy Twój Peugeot Boxer doznał wstrząsu tylnego i jeden z czujników radaru cofania został zniszczony, będzie on musiał zostać wymieniony, aby system działał prawidłowo. Na szczęście dla ciebie ta procedura jest bardzo prosta, możesz ją nawet rozszyfrować samodzielnie bez żadnych szczególnych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik zapasowy z tyłu zderzaka.
 • Wyjmij uszkodzony czujnik parkowania ze swojego Peugeot Boxera, ta część jest bardzo intuicyjna, wystarczy ją przypiąć.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa poprawnie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania na rynku wtórnym w Peugeot Boxerze?

  Teraz przechodzimy do sekcji, która prawdopodobnie najbardziej Cię zaintryguje, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w Peugeot Boxerze, który go nie ma? Jak już wcześniej ujawniliśmy, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM sprzedaje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Jednak najlepszymi i najmniej wrażliwymi modelami będą modele, które pasują do Twojego zderzaka. W tej sekcji skupimy się na tych modelach. Aby rozważyć instalację zestawu, konieczne jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności i niektórych pojęć zrób to sam. Na pewno będziesz musiał zdemontować zderzak swojego Peugeot Boxer w celu ustawienia, nie wahaj się konsultować naszych treści na ten temat, aby poznać procedurę, którą należy postępować. Jeśli nie masz ochoty, możesz zwołać warsztat, zadanie powinno mu zająć od 1 do 2 godzin, a dla Ciebie około 3 godzin.

  • Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne kroki.
  • Wyjmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Pomyśl o idealnym rozmieszczeniu czujników, aby uniknąć martwych punktów, korzystając z dostarczonego dzwonka wiertniczego, przewiercić zderzak.
  • Umieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj to wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Peugeot Boxer

   Na zakończenie przedstawimy Ci teraz montaż bezwiertłowego systemu czujników parkowania w Peugeot Boxerze. Istnieją dwie opcje, ultradźwięki słabsze, ponieważ narażone na wstrząsy, oraz elektromagnetyczne, które trzymają się za zderzakiem i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dzięki temu będą łatwe do wyjęcia. Ten typ radaru wbija się w zderzak. Konfiguracja tego typu czujników będzie podobna.

   • Trzymaj się instrukcji właściciela instalacji, która jest dostępna z pewnymi informacjami elektrycznymi.
   • Określ idealną pozycję czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Wypróbuj wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania do Peugeota Boxera?

    Cena wymiany uszkodzonego czujnika parkowania cofania na Peugeot Boxer

    Wymiana zniszczonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się wahać między 10 i 30 euro za czujnik. Za montaż zestawu w warsztacie trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z otworem do Peugeota Boxera

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za zestaw najwyższej jakości.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Peugeota Boxera

    .

    Podsumowując, dla cena radaru cofania bez wiercenia do Twojego Peugeot Boxer, bez względu na to, jaki typ wybierzesz, będziesz musiał zapłacić między 30 i 60 euro.

    Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Peugeot Boxer, spójrz na kategorię Peugeot Boxer.

Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik radia samochodowego w Peugeot Boxer ?
Ссылка на основную публикацию