Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Renault Master 2 ?

Wszystkie najnowsze samochody mają imponującą liczbę opcji, ale ze względu na budżet lub rok zakupu Renault Master 2 możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. Na tej stronie pomożemy Ci rozwiązać ten problem, podając szczegóły jak zainstalować czujnik parkowania w moim Renault Master 2? W rzeczywistości ta funkcja jest bardzo przydatna, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście i często musisz parkować na wąskich parkingach. Aby Ci pomóc, najpierw przyjrzymy się, jak działają czujniki parkowania, a następnie przyjrzymy się jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Renault Master 2, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Renault Master 2?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak wyjaśniliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca funkcja pozwoli Ci znać odległość między tyłem Twojego Renault Master 2 a przeszkodą podczas cofania się. W rezultacie jest to niezwykle uczciwe dla kierowców, którzy muszą regularnie manewrować, których widoczność jest przeciętna lub których auta są ogromne.

Weiterlesen:
Lampka kluczyka w Renault Master 2 pozostaje włączona

Często montowane jako standard, czujniki cofania w Renault Master 2 składają się z zestawu czujników (minimum 4), które są aktywowane przy włączonym biegu wstecznym i lokalizują przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i zostanie dostarczony z powrotem do czujnika. Komputer przeanalizuje czas trwania tej podróży i obliczy odległość między przeszkodą a radarem. Na ogół w kabinie pojawi się dźwiękowy sygnał ostrzegawczy, który będzie się podnosił wraz z odległością od przeszkody, a czasem dodatkowo wizualny znacznik. Radary cofania Renault Master 2 pozwolą Ci na: parkowanie, ale także dla bezpieczeństwa i trzymania się z dala od pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Renault Master 2?

Przechodzimy teraz do sekcji, na której prawdopodobnie jesteś najbardziej skoncentrowany, instalowanie czujników parkowania cofania w Renault Master 2. Ta część jest dla Ciebie, jeśli nie masz standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Jesteście szczęśliwymi ludźmi, istnieje możliwość zakupu czujników parkowania na rynku wtórnym do samodzielnego montażu w Twoim Renault Master 2.

Jak wymienić uszkodzone czujniki zapasowe w Renault Master 2?

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Renault Master 2. W przypadku, gdy Twój Renault Master 2 uległ kolizji z tyłu i jeden z czujników radaru cofania zostanie uszkodzony, będzie musiał zostać zamieniony, aby system działał poprawnie. Na szczęście dla Ciebie ten proces jest szczególnie prosty, możesz go nawet przeprowadzić samodzielnie, bez szczególnych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik zapasowy z tyłu zderzaka.
 • Zdejmij zniszczony czujnik parkowania ze swojego Renault Master 2, ten krok jest niezwykle intuicyjny, wystarczy go wpiąć.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa poprawnie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania na rynku wtórnym w Renault Master 2?

  Teraz przechodzimy do części, na której prawie na pewno jesteś najbardziej skoncentrowany, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w Renault Master 2, który go nie ma? Jak wyjaśniliśmy wcześniej, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM oferuje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Ale najlepiej działające i najmniej kruche modele to modele, które pasują do Twojego zderzaka. Skoncentrujemy się na tych wersjach w tej sekcji. Niezbędne jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności, a niektórych pojęć zrób to sam, aby rozważyć dopasowanie zestawu. Na pewno będziesz musiał zdjąć zderzak swojego Renault Master 2 do konfiguracji, nie wahaj się przeczytać naszych treści na ten temat, aby poznać metodę, którą należy postępować. Jeśli nie masz na to ochoty, możesz zadzwonić do specjalisty, zabieg powinien mu zająć od 1 do 2 godzin, a u Ciebie około 3 godzin.

  • Musisz po prostu trzymać się wskazówek dotyczących instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne wytyczne.
  • Zdejmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Zastanów się nad idealnym rozmieszczeniem czujników, aby uniknąć martwych punktów, korzystając z dostarczonego dzwonka wiertniczego, wywierć zderzak.
  • Umieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Renault Master 2

   Na koniec przedstawimy Ci teraz montaż bezwiertłowego systemu czujników parkowania w Renault Master 2. Są dwa rodzaje, ultradźwięki bardziej kruche, ponieważ poddawane są wstrząsom, oraz elektromagnetyczne, które trzymają się za zderzakiem i które są w ten sposób chronione, nie wpływają na zderzak i dlatego będą łatwe do wyjęcia. Ten rodzaj radaru przykleja się do zderzaka. Konfiguracja tego typu czujników będzie podobna.

   • Trzymaj się instrukcji instalacji, która jest dostępna dla niektórych podstaw elektrycznych.
   • Określ idealną pozycję czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Przetestuj to wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania do Renault Master 2?

    Cena wymiany uszkodzonego czujnika parkowania cofania na Renault Master 2

    Wymiana uszkodzonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się różnić między 10 i 30 euro za czujnik. Trzeba liczyć około stu euro za montaż zestawu przez specjalistę.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z otworem do Renault Master 2

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za system najwyższej jakości.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Renault Master 2

    .

    Wreszcie dla cena radaru cofania bez wiercenia do Twojego Renault Master 2, niezależnie od wersji, którą wybierzesz, będziesz musiał zapłacić między 30 i 60 euro.

    Jeśli potrzebujesz więcej samouczków dotyczących Renault Master 2, przejdź do naszej kategorii Renault Master 2.

Weiterlesen:
Jak czyścić reflektory w Renault Master 3?
Ссылка на основную публикацию