Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Renault Twingo 2 ?

Wszystkie nowoczesne samochody mają zdumiewającą ilość opcji, jednak ze względu na budżet lub rok zakupu Renault Twingo 2 możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. W tym artykule pomożemy Ci rozwiązać ten problem, pokazując jak zainstalować czujnik parkowania w moim Renault Twingo 2? W rzeczywistości ta funkcja jest niezwykle przydatna, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście i musisz często parkować samochód na wąskich parkingach. Aby Ci pomóc, najpierw zbadamy, jak działają czujniki parkowania, a następnie przyjrzymy się jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Renault Twingo 2, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Renault Twingo 2?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak ujawniliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca funkcja pozwala znać odległość między tyłem Twojego Renault Twingo 2 a przeszkodą podczas manewrowania. W związku z tym jest to szczególnie uzasadnione dla kierowców, którzy muszą regularnie manewrować, mają złe pole widzenia lub duży rozmiar samochodu.

Często montowane jako standard, czujniki cofania w Renault Twingo 2 zawierają zestaw czujników (minimum 4), które będą włączane przy włączonym biegu wstecznym i wykrywają przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i zostanie dostarczony z powrotem do czujnika. Komputer przeanalizuje czas trwania tej podróży i określi odległość między przeszkodą a radarem. Ogólnie rzecz biorąc, w kabinie znajduje się wskaźnik dźwiękowy, którego intensywność wzrasta wraz z bliskością przeszkody, aw niektórych modelach dodatkowo wskaźnik wizualny. Radary cofania Renault Twingo 2 pozwolą Ci na: parking, ale także dla bezpieczeństwa i trzymania z dala od pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Renault Twingo 2?

Przechodzimy teraz do części, która prawie na pewno najbardziej Cię interesuje, montaż czujników parkowania cofania w Renault Twingo 2. Ta sekcja jest dla Ciebie, jeśli nie masz skonfigurowanego standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz skorzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Masz szczęście, istnieje możliwość zakupu czujników parkowania na rynku wtórnym do samodzielnego montażu w Twoim Renault Twingo 2.

Jak wymienić wadliwie działające czujniki zapasowe w Renault Twingo 2?

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Renault Twingo 2. Jeśli okaże się, że Twój Renault Twingo 2 doznał uderzenia z tyłu i jeden z czujników radaru cofania został zniszczony, będzie trzeba go wymienić, aby system działał prawidłowo. Na szczęście dla Ciebie ta operacja jest szczególnie prosta, możesz ją nawet wykonać samodzielnie bez żadnych określonych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik zapasowy z tyłu zderzaka.
 • Wyjmij uszkodzony czujnik parkowania ze swojego Renault Twingo 2, ten etap jest dość intuicyjny, po prostu jest wpinany.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa poprawnie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania na rynku wtórnym w Renault Twingo 2?

  Teraz przechodzimy do sekcji, która prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w Renault Twingo 2, który go nie ma? Jak ujawniliśmy wcześniej, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM oferuje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Jednak najlepszymi i najmniej wrażliwymi modelami będą modele, które pasują do Twojego zderzaka. W tej sekcji skupimy się na tych modelach. Aby rozważyć instalację zestawu, konieczne jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności i niektórych pojęć zrób to sam. Z pewnością będziesz musiał zdemontować zderzak Twojego Renault Twingo 2 w celu instalacji, nie wahaj się przeczytać naszego dokumentu na ten temat, aby poznać procedurę postępowania. Jeśli nie masz ochoty, możesz zadzwonić do specjalisty, proces powinien mu zająć od 1 do 2 godzin, a u Ciebie około 3 godzin.

  • Musisz tylko trzymać się wskazówek dotyczących instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne procedury.
  • Wyjmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Zastanów się nad idealną lokalizacją czujników, aby uniknąć martwych punktów, używając dołączonego dzwonka wiertniczego, wywierć zderzak.
  • Rozmieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj to wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Renault Twingo 2

   Na koniec przedstawimy Ci teraz montaż bezwiertłowego systemu czujników parkowania w Renault Twingo 2. Są dwa rodzaje, ultradźwięki słabsze, ponieważ poddane wstrząsom, oraz elektromagnetyczne, które przyklejają się z tyłu zderzaka i które są w ten sposób chronione, nie wpływają na zderzak i dzięki temu będą łatwe do wyjęcia. Ten rodzaj radaru przykleja się do zderzaka. Instalacja tego typu czujników będzie podobna.

   • Trzymaj się przewodnika instalacji, który jest dostępny dla niektórych wiedzy elektrycznej.
   • Zidentyfikuj idealne położenie czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych lokalizacjach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Wypróbuj to wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania do Renault Twingo 2?

    Cena wymiany niesprawnego czujnika parkowania cofania na Renault Twingo 2

    Wymiana zniszczonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się wahać między 10 i 30 euro za czujnik. Należy liczyć około stu euro za montaż zestawu przez specjalistę.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z otworem do Renault Twingo 2

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za zestaw wysokiej klasy.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Renault Twingo 2

    .

    Wreszcie dla cena radaru cofania bez wiercenia do Twojego Renault Twingo 2, nieważne jaką wersję wybierzesz, będziesz musiał wydać pomiędzy 30 i 60 euro.

    Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Renault Twingo 2, przejdź do naszej kategorii Renault Twingo 2.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę przeciwmgielną w moim Renault Twingo 3?
голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector