Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Renault Twingo?

Wszystkie najnowsze samochody mają imponującą liczbę opcji, jednak ze względu na budżet lub rocznik Twojego Renault Twingo możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. Dzisiaj pomożemy Ci rozwiązać ten problem, mówiąc Ci jak zainstalować czujnik parkowania w moim Renault Twingo? W rzeczywistości ta opcja jest bardzo opłacalna, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście i musisz często parkować samochód na wąskich parkingach. Aby Ci pomóc, najpierw sprawdzimy, jak działają czujniki parkowania, a następnie przyjrzymy się jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Renault Twingo, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Renault Twingo?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak wyjaśniliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca opcja pozwoli Ci znać odległość między tyłem Twojego Renault Twingo a przeszkodą podczas cofania się. W rezultacie jest to wyjątkowo dobre rozwiązanie dla kierowców, którzy muszą regularnie manewrować, mają okropne pole widzenia lub duże rozmiary auta.

Często montowane w standardzie, czujniki cofania w Renault Twingo zawierają zestaw czujników (minimum 4), które będą aktywowane przy włączonym biegu wstecznym i rozpoznają przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i zostanie dostarczony z powrotem do czujnika. Komputer przeanalizuje czas trwania tej podróży i określi odległość między przeszkodą a radarem. Ogólnie rzecz biorąc, w kabinie będzie sygnalizator dźwiękowy, którego moc będzie wzrastać wraz z bliskością przeszkody, a czasem jako uzupełnienie wizualne. Radary cofania w Renault Twingo pomogą Ci za parkowanie, ale także bezpieczeństwo i unikanie pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Renault Twingo?

Przechodzimy teraz do sekcji, która najprawdopodobniej Cię zaintryguje, instalowanie czujników parkowania cofania w Renault Twingo. Ta część jest dla Ciebie, jeśli nie masz standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz skorzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Masz szczęście, istnieje możliwość zakupu czujników parkowania na rynku wtórnym do samodzielnego montażu w Twoim Renault Twingo.

Jak wymienić uszkodzone czujniki cofania w Renault Twingo

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Renault Twingo. Jeśli Twój Renault Twingo doznał wstrząsu tylnego i jeden z czujników radaru cofania został uszkodzony, należy go wymienić, aby system mógł działać efektywnie. Na szczęście dla Ciebie ta procedura jest niezwykle prosta, możesz ją nawet wykonać samodzielnie bez żadnych określonych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zamienną jednostkę radarową marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik zapasowy z tyłu zderzaka.
 • Zdejmij uszkodzony czujnik parkowania z Twojego Renault Twingo, ta część jest niezwykle intuicyjna, wystarczy ją wpiąć.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa skutecznie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania na rynku wtórnym w Renault Twingo?

  Teraz przechodzimy do części, która prawie na pewno Cię zaintryguje, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w Renault Twingo, które go nie ma? Jak powiedzieliśmy wcześniej, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM oferuje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Niemniej jednak najlepszymi i najmniej wrażliwymi modelami będą modele, które pasują do Twojego zderzaka. W tej części skoncentrujemy się na tych typach. Aby rozważyć instalację zestawu, wymagane jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności i niektórych pojęć zrób to sam. Z pewnością będziesz musiał zdjąć zderzak swojego Renault Twingo w celu instalacji, nie wahaj się przeglądać naszych treści na ten temat, aby odkryć, jak postępować. Jeśli nie masz ochoty, możesz zadzwonić na warsztat, zabieg powinien zająć mu od 1 do 2 godzin, a u Ciebie około 3 godzin.

  • Będziesz musiał tylko przestrzegać wskazówek dotyczących instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne procedury.
  • Zdejmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Zastanów się nad najlepszą lokalizacją czujników, aby uniknąć martwych punktów, używając dostarczonego dzwonka wiertniczego, wywierć zderzak.
  • Umieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Przetestuj to wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Renault Twingo

   Na zakończenie przedstawimy Ci teraz montaż bezwiertłowego systemu czujników parkowania w Renault Twingo. Są dwa rodzaje, ultradźwięki słabsze, ponieważ narażone na wstrząsy, oraz elektromagnetyczne, które przyklejają się z tyłu zderzaka i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dzięki temu można je łatwo usunąć. Ten rodzaj radaru przykleja się do zderzaka. Instalacja tego typu czujników będzie podobna.

   • Przestrzegaj instrukcji obsługi instalacji, która jest dostępna dla niektórych podstaw elektrycznych.
   • Zlokalizuj najlepszą pozycję czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Wypróbuj wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania w Renault Twingo?

    Cena wymiany uszkodzonego czujnika parkowania cofania na Renault Twingo

    Wymiana uszkodzonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie wahać się między 10 i 30 euro za czujnik. Ważne jest, aby liczyć około stu euro na montaż zestawu przez warsztat.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z otworami do Renault Twingo

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za pakiet wysokiej jakości.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Renault Twingo

    .

    Na koniec, na cena radaru cofania bez wiercenia do Twojego Renault Twingo, nieważne jaką wersję wybierzesz, będziesz musiał wydać pomiędzy 30 i 60 euro.

    Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Renault Twingo, zajrzyj do kategorii Renault Twingo.

Weiterlesen:
Jak złożyć przednie siedzenie w Renault Twingo 2 ?
голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector