Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w smart forfour?

Recent cars all come with an impressive quantity of features, nevertheless, due to your budget or the year of your smart forfour, you may not be fortunate enough to have them all. On this page we’re gonna help you resolve this issue by detailing jak zainstalować czujnik parkowania w moim smart forfour? W rzeczywistości ta funkcja jest bardzo przydatna, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście i musisz regularnie parkować samochód na wąskich miejscach parkingowych. Aby Ci pomóc, najpierw sprawdzimy, jak działają czujniki parkowania, a potem sprawdzimy how to install a parking reverse sensor on a smart forfour, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w smart forfour?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak powiedzieliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca funkcja umożliwia: znać odległość między tyłem Twojego smarta forfour a przeszkodą, gdy się cofasz. W rezultacie jest to logiczne głównie dla właścicieli, którzy muszą regularnie manewrować, których widoczność jest przeciętna lub których auta są duże.

Często instalowane standardowo, czujniki cofania smarta forfour zawierają zestaw czujników (minimum 4), które są aktywowane przy włączonym biegu wstecznym i wykrywają przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i zostanie odesłany z powrotem do czujnika. Komputer zbada czas trwania tej podróży i określi odległość między przeszkodą a radarem. Na ogół w kabinie pojawi się dźwiękowy sygnał ostrzegawczy, który będzie się wzmacniał wraz z bliskością przeszkody, aw niektórych przypadkach dodatkowo wizualny znacznik. Radary cofania smarta forfour pozwolą Ci na parkowanie, ale także dla bezpieczeństwa i trzymania się z dala od pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w smart forfour?

Przechodzimy teraz do części, na której prawdopodobnie jesteś najbardziej skupiony, fitting reverse parking sensors on a smart forfour. Ta część jest dla Ciebie, jeśli nie masz standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz skorzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Jesteście szczęśliwymi ludźmi, można kupić czujniki parkowania na rynku wtórnym, aby zainstalować je na swoim smart forfour.

Jak wymienić wadliwie działające czujniki zapasowe w smart forfour?

Najpierw zobaczymy, jak wymienić wadliwie działający czujnik parkowania w smart forfour. Jeśli okaże się, że Twój smart forfour doznał wstrząsu tylnego i jeden z czujników radaru cofania został uszkodzony, będzie trzeba go wymienić, aby system działał prawidłowo. Na szczęście dla Ciebie ta procedura jest naprawdę prosta, możesz ją nawet rozszyfrować samodzielnie bez żadnej określonej umiejętności mechanicznej:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik zapasowy z tyłu zderzaka.
 • Wyjmij uszkodzony czujnik parkowania ze swojego smarta forfour, ten krok jest bardzo intuicyjny, wystarczy go przypiąć.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa poprawnie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania na rynku wtórnym w smart forfour?

  Teraz przechodzimy do części, na której prawie na pewno jesteś najbardziej skupiony, how to install a reverse sensor set up on a smart forfour that doesn’t have one? Jak ujawniliśmy powyżej, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM sprzedaje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Ale najlepiej działające i najmniej kruche modele to modele, które pasują do Twojego zderzaka. Przyjrzymy się tym typom w tej sekcji. Wymagane jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności i pewnych pojęć związanych z majsterkowaniem, aby zastanowić się nad dopasowaniem zestawu. Z pewnością będziesz musiał zdjąć zderzak swojego smarta forfour w celu instalacji, nie wahaj się przejrzeć naszego artykułu na ten temat, aby odkryć proces do naśladowania. Jeśli nie masz na to ochoty, możesz zadzwonić do profesjonalisty, zabieg powinien mu zająć od 1 do 2 godzin, a u Ciebie około 3 godzin.

  • Wystarczy postępować zgodnie z wytycznymi dotyczącymi instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne kroki.
  • Wyjmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Zastanów się nad najlepszą lokalizacją czujników, aby uniknąć martwych punktów, używając dostarczonego dzwonka wiertniczego, wywierć zderzak.
  • Umieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj to wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w smart forfour

   I nareszcie teraz Cię przedstawimy instalacja bezwiertowego systemu czujników parkowania w smart forfour. Są dwa rodzaje, ultradźwięki słabsze, ponieważ narażone na wstrząsy, oraz elektromagnetyczne, które przylegają do tylnej części zderzaka i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dzięki temu będą łatwe do usunięcia. Ten typ radaru wbija się w zderzak. Instalacja tego typu czujników będzie podobna.

   • Postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji, które są dostępne dla niektórych wiedzy elektrycznej.
   • Znajdź najlepszą pozycję czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych lokalizacjach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Przetestuj to wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania w smart forfour?

    Cena wymiany wadliwego czujnika parkowania cofania na smarta forfour

    Wymiana uszkodzonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się wahać między 10 i 30 euro za czujnik. Ważne jest, aby liczyć około stu euro za instalację zestawu przez profesjonalistę.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z wierceniem do smarta forfour

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za niezawodny zestaw.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia dla smarta forfour

    .

    Podsumowując, dla cena radaru cofania bez wiercenia dla Twojego smarta forfour, niezależnie od tego, jaki rodzaj wybierzesz, będziesz musiał wydać między 30 i 60 euro.

    Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące smarta forfour, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią smart forfour.

Weiterlesen:
Jak odczytać kod błędu w smart forfour?
голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector