Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w smart fortwo?

Wszystkie najnowsze samochody są wyposażone w zdumiewającą liczbę technologii, jednak ze względu na budżet lub rocznik smarta fortwo możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. Na tej stronie pomożemy Ci rozwiązać ten problem, wyjaśniając jak zainstalować czujnik parkowania w moim smart fortwo? W rzeczywistości ta funkcja jest niezwykle przydatna, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście i musisz regularnie parkować samochód na wąskich miejscach parkingowych. Aby Ci pomóc, najpierw zobaczymy, jak działają czujniki parkowania, a potem przyjrzymy się jak zainstalować czujnik cofania parkowania w smart fortwo, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

How does parking sensors work on an smart fortwo?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak powiedzieliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca funkcja pozwala na: poznaj odległość między tyłem Twojego smarta fortwo a przeszkodą podczas manewrowania. It is as a result extremely good for owners who have to maneuver often, whose field of vision is bad, or whose car size is large.

Frequently installed as standard, the reverse sensors of a smart fortwo integrate a set of sensors (minimum 4) that will be turned on with reverse gear and will detect obstacles in the vicinity. The technology utilized is ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i zostanie dostarczony z powrotem do czujnika. Komputer zbada czas trwania tej podróży i określi odległość między przeszkodą a radarem. Generalnie w kabinie pojawi się dźwiękowy sygnał ostrzegawczy, który nabierze mocy wraz z bliskością przeszkody, aw niektórych przypadkach dodatkowo wizualny wskaźnik. Radary cofania smarta fortwo pozwolą Ci na parkowanie, ale także dla bezpieczeństwa i unikania pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w smart fortwo?

Przechodzimy teraz do części, na której z pewnością jesteś najbardziej skoncentrowany, montaż czujników parkowania cofania w smart fortwo. Ta sekcja jest dla Ciebie, jeśli nie masz skonfigurowanego standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz skorzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Masz szczęście, it is possible to buy automotive aftermarket parking sensors to install yourself on your smart fortwo.

Jak wymienić uszkodzone czujniki zapasowe w smart fortwo?

Najpierw zobaczymy, jak change a defective parking sensor on an smart fortwo. In cases where your smart fortwo has suffered a rear shock and one of the sensors of your reversing radar has been broken, it will have to be replaced to let the system to function properly. Good thing for you this operation is very simple, you can even make it out yourself without any specified mechanical skill:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik cofania z tyłu zderzaka.
 • Wyjmij uszkodzony czujnik parkowania ze swojego smarta fortwo, ten etap jest bardzo intuicyjny, wystarczy go przypiąć.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa poprawnie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania na rynku wtórnym w smart fortwo?

  Teraz przechodzimy do sekcji, na której prawie na pewno najbardziej się koncentrujesz, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w smart fortwo, który go nie ma? Jak wspomnieliśmy wcześniej, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM oferuje obecnie modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Niemniej jednak najlepszymi i najmniej wrażliwymi modelami będą modele, które pasują do Twojego zderzaka. Przyjrzymy się tym wersjom w tej sekcji. Aby rozważyć instalację zestawu, wymagane jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności i niektórych pojęć zrób to sam. Na pewno będziesz musiał zdemontować zderzak swojego smarta fortwo w celu instalacji, nie wahaj się przejrzeć nasz dokument na ten temat, aby dowiedzieć się, jak postępować. Jeśli nie masz ochoty, możesz wezwać mechanika, zadanie powinno mu zająć od 1 do 2 godzin, a Tobie około 3 godzin.

  • Musisz po prostu trzymać się zaleceń dotyczących instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne podstawowe kroki.
  • Wyjmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Zastanów się nad najlepszą lokalizacją czujników, aby uniknąć martwych punktów, używając dostarczonego dzwonka wiertniczego, wywierć zderzak.
  • Rozmieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Przetestuj to wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w smart fortwo

   Na zakończenie przedstawimy Ci teraz instalacja bezwiertowego systemu czujników parkowania w smart fortwo. Są dwa rodzaje, ultradźwięki słabsze, ponieważ narażone na wstrząsy, oraz elektromagnetyczne, które trzymają się za zderzakiem i które są w ten sposób chronione, nie wpływają na zderzak i dlatego będą łatwe do wyjęcia. Ten rodzaj radaru przykleja się do zderzaka. Instalacja tego typu czujników będzie podobna.

   • Przestrzegać instrukcji montażu, które są dostępne dla niektórych podstaw elektrycznych.
   • Zlokalizuj najlepszą pozycję czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Przetestuj to wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania do smarta fortwo?

    Cena wymiany wadliwego czujnika parkowania cofania na smarta fortwo

    Wymiana uszkodzonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie wahać się między 10 i 30 euro za czujnik. Za montaż zestawu przez mechanika trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z otworem do smarta fortwo

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za pakiet wysokiej jakości.

    Price of a parking sensors kit without drilling for a smart fortwo

    .

    Na koniec, na price of a reversing radar without drilling for your smart fortwo, niezależnie od tego, jaki typ wybierzesz, będziesz musiał zapłacić między 30 i 60 euro.

    Więcej wskazówek dotyczących smarta fortwo znajdziesz w kategorii smart fortwo.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik klimatyzatora w smart fortwo?
голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector