Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Suzuki Vitara?

Wszystkie nowoczesne samochody są wyposażone w imponującą ilość technologii, jednak ze względu na budżet lub rok zakupu Suzuki Vitara możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. W tym artykule pomożemy Ci rozwiązać ten problem, wyjaśniając jak zainstalować czujnik parkowania w moim Suzuki Vitara? W rzeczywistości ta funkcja jest niezwykle praktyczna, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście i często musisz parkować na wąskich miejscach parkingowych. Aby Ci pomóc, najpierw zbadamy, jak działają czujniki parkowania, a następnie przyjrzymy się jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Suzuki Vitara, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Suzuki Vitara?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak powiedzieliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca funkcja pozwala na: znać odległość między tyłem Twojego Suzuki Vitara a przeszkodą podczas cofania się. W konsekwencji jest to szczególnie uzasadnione dla osób, które muszą często manewrować, których pole widzenia jest słabe lub których rozmiar pojazdu jest ogromny.

Często montowane jako standard, czujniki cofania Suzuki Vitara zawierają zestaw czujników (minimum 4), które będą włączane przy włączonym biegu wstecznym i lokalizują przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i zostanie odesłany z powrotem do czujnika. Komputer oceni czas trwania tej podróży i obliczy odległość między przeszkodą a radarem. Ogólnie rzecz biorąc, w kabinie znajduje się sygnalizator dźwiękowy, którego intensywność zwiększa się wraz z bliskością przeszkody, a czasem dodatkowo sygnalizacja wizualna. Radary cofania Suzuki Vitara pomogą Ci za parkowanie, ale także dla bezpieczeństwa i trzymania się z dala od pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Suzuki Vitara?

Przechodzimy teraz do części, która prawdopodobnie najbardziej Cię zainteresuje, montaż czujników parkowania cofania w Suzuki Vitara. Ta sekcja jest dla Ciebie, jeśli nie masz skonfigurowanego standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Jesteście szczęśliwymi ludźmi, istnieje możliwość zakupu czujników parkowania na rynku wtórnym do samodzielnego montażu w Twoim Suzuki Vitara.

Jak wymienić uszkodzone czujniki zapasowe w Suzuki Vitara?

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Suzuki Vitara. Jeśli okaże się, że Twoje Suzuki Vitara doznało wstrząsu tylnego i jeden z czujników radaru cofania został zniszczony, będzie musiał zostać wymieniony, aby system mógł działać skutecznie. Dobrze, że ta procedura jest niezwykle prosta, możesz ją nawet wykonać samodzielnie bez żadnych określonych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik zapasowy z tyłu zderzaka.
 • Zdejmij uszkodzony czujnik parkowania ze swojego Suzuki Vitara, ten etap jest niezwykle intuicyjny, jest tylko przypinany.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa skutecznie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania na rynku wtórnym w Suzuki Vitara?

  Teraz przechodzimy do sekcji, która prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w Suzuki Vitara, który go nie ma? Jak ujawniliśmy wcześniej, masz szczęście, ponieważ duża liczba producentów OEM oferuje obecnie modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Ale najlepiej działające i najmniej kruche modele to modele, które pasują do Twojego zderzaka. W tej sekcji skupimy się na tych typach. Konieczne jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności i pewnych pojęć zrób to sam, aby rozważyć instalację zestawu. Na pewno będziesz musiał zdjąć zderzak swojego Suzuki Vitara w celu skonfigurowania, nie wahaj się przeczytać naszych treści na ten temat, aby poznać procedurę, którą należy wykonać. Jeśli nie masz na to ochoty, możesz zadzwonić do profesjonalisty, zabieg powinien mu zająć od 1 do 2 godzin, a u Ciebie około 3 godzin.

  • Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne wytyczne.
  • Zdejmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Zastanów się nad idealnym położeniem czujników, aby uniknąć martwych punktów, używając dołączonego dzwonka wiertniczego, wywierć zderzak.
  • Rozmieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj to wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Suzuki Vitara

   I nareszcie teraz Cię przedstawimy instalacja bezwiertniczego systemu czujników parkowania w Suzuki Vitara. Istnieją dwie opcje, ultradźwięki słabsze, bo poddane wstrząsom, oraz elektromagnetyczne, które trzymają się za zderzakiem i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dzięki temu będą łatwe do wyjęcia. Ten typ radaru wbija się w zderzak. Konfiguracja tego typu czujników będzie podobna.

   • Przestrzegaj instrukcji instalacji, które są dostępne dla niektórych wiedzy elektrycznej.
   • Zidentyfikuj idealne położenie czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Wypróbuj to wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania w Suzuki Vitara?

    Cena wymiany uszkodzonego czujnika parkowania cofania na Suzuki Vitara

    Wymiana zniszczonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie wahać się między 10 i 30 euro za czujnik. Za montaż zestawu przez profesjonalistę trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z wierceniem do Suzuki Vitara

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za niezawodną konfigurację.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Suzuki Vitara

    .

    Podsumowując, dla cena radaru cofania bez wiercenia do Suzuki Vitara, jakąkolwiek wersję wybierzesz, będziesz musiał wydać między 30 i 60 euro.

    Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Suzuki Vitara, przejdź do naszej kategorii Suzuki Vitara.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik świateł postojowych w Suzuki Vitara ?
голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector