Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Volkswagen Polo 3 ?

Wszystkie nowoczesne samochody są wyposażone w niesamowitą ilość technologii, jednak ze względu na budżet lub rocznik Twojego Volkswagena Polo 3 możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. W tym artykule pomożemy Ci rozwiązać ten problem, szczegółowo opisując jak zainstalować czujnik parkowania w moim Volkswagen Polo 3? W rzeczywistości ta opcja jest bardzo przydatna, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście i często musisz parkować samochód na wąskich miejscach parkingowych. Aby Ci pomóc, najpierw zbadamy, jak działają czujniki parkowania, a potem sprawdzimy jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Volkswagen Polo 3, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Volkswagenie Polo 3?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak powiedzieliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca opcja umożliwia: znać odległość między tyłem Twojego Volkswagena Polo 3 a przeszkodą podczas cofania się. W konsekwencji jest to niezwykle uczciwe dla kierowców, którzy muszą regularnie manewrować, których widoczność jest przeciętna lub których pojazdy są duże.

Często montowane seryjnie czujniki cofania Volkswagena Polo 3 zawierają zestaw czujników (minimum 4), które aktywują się przy włączonym biegu wstecznym i wykrywają przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i zostanie dostarczony z powrotem do czujnika. Komputer zbada czas trwania tej podróży i oszacuje odległość między przeszkodą a radarem. Generalnie w kabinie będzie sygnał dźwiękowy, którego intensywność będzie wzrastać wraz ze zbliżaniem się do przeszkody, aw niektórych modelach dodatkowo wizualny znacznik. Radary cofania Volkswagena Polo 3 pomogą Ci za parkowanie, ale także dla bezpieczeństwa i unikania pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Volkswagen Polo 3?

Przechodzimy teraz do części, na której prawie na pewno jesteś najbardziej skoncentrowany, montaż czujników parkowania cofania w Volkswagen Polo 3. Ta sekcja jest dla Ciebie, jeśli nie masz skonfigurowanego standardowego czujnika rezerwowego i nadal chcesz korzystać z tej technologii lub jeśli musisz wymienić uszkodzony czujnik. Jesteście szczęśliwymi ludźmi, istnieje możliwość zakupu czujników parkowania na rynku wtórnym, aby zainstalować je w swoim Volkswagen Polo 3.

Jak wymienić uszkodzone czujniki zapasowe w Volkswagen Polo 3?

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Volkswagen Polo 3. W przypadku, gdy Twój Volkswagen Polo 3 doznał uderzenia z tyłu i jeden z czujników radaru cofania został zniszczony, należy go wymienić, aby system działał prawidłowo. Na szczęście dla Ciebie ta operacja jest naprawdę prosta, możesz ją wykonać nawet samodzielnie, bez szczególnych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zamienną jednostkę radarową marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik cofania z tyłu zderzaka.
 • Wyjmij uszkodzony czujnik parkowania ze swojego Volkswagena Polo 3, ten krok jest niezwykle intuicyjny, wystarczy go przypiąć.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa poprawnie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania z rynku wtórnego w Volkswagen Polo 3?

  Teraz przechodzimy do sekcji, na której prawdopodobnie najbardziej się koncentrujesz, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w Volkswagenie Polo 3, który go nie ma? Jak wyjaśniliśmy wcześniej, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM sprzedaje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Jednak najlepszymi i najmniej wrażliwymi modelami będą modele, które pasują do Twojego zderzaka. W tej części przyjrzymy się tym wersjom. Niezbędne jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności, a niektórych pojęć zrób to sam, aby rozważyć instalację zestawu. Na pewno będziesz musiał zdjąć zderzak swojego Volkswagena Polo 3, aby skonfigurować, nie wahaj się przeglądać naszej strony z treścią na ten temat, aby dowiedzieć się, jak postępować. Jeśli nie masz ochoty, możesz zadzwonić na warsztat, zabieg powinien zająć mu od 1 do 2 godzin, a u Ciebie około 3 godzin.

  • Wystarczy postępować zgodnie z zaleceniami dotyczącymi instalacji, ale podsumowujemy tutaj główne proste kroki.
  • Wyjmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Pomyśl o idealnej lokalizacji czujników, aby uniknąć martwych punktów, korzystając z dostarczonego dzwonka wiertniczego, przewiercić zderzak.
  • Rozmieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj to wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Volkswagen Polo 3

   Na koniec przedstawimy Ci teraz montaż bezwiertłowego systemu czujników parkowania w Volkswagenie Polo 3. Istnieją dwa rodzaje ultradźwięków, które są bardziej podatne na wstrząsy, oraz elektromagnetyczne, które przyklejają się z tyłu zderzaka i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dlatego można je łatwo zdjąć. Ten rodzaj radaru przykleja się do zderzaka. Konfiguracja tego typu czujników będzie podobna.

   • Przestrzegaj instrukcji instalacji, które są dostępne dla niektórych wiedzy elektrycznej.
   • Znajdź idealną pozycję czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Wypróbuj to wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania do Volkswagena Polo 3?

    Cena wymiany wadliwego czujnika parkowania cofania do Volkswagena Polo 3

    Wymiana zniszczonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się różnić między 10 i 30 euro za czujnik. Na montaż zestawu w warsztacie trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z otworem do Volkswagen Polo 3

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za zestaw dobrej jakości.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Volkswagena Polo 3

    .

    W końcu dla cena radaru cofania bez wiercenia do Twojego Volkswagen Polo 3, niezależnie od tego, jaki typ wybierzesz, będziesz musiał zapłacić między 30 i 60 euro.

    Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Volkswagen Polo 3, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Polo 3.

Weiterlesen:
Dlaczego moja klapka wlewu paliwa zablokowała się w Volkswagen Polo 5?
голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector