Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Volkswagen Polo 6 ?

Wszystkie nowoczesne samochody są wyposażone w zadziwiającą ilość technologii, jednak ze względu na budżet lub rocznik Twojego Volkswagena Polo 6 możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. Dzisiaj pomożemy Ci rozwiązać tę sytuację, wyjaśniając jak zainstalować czujnik parkowania w moim Volkswagen Polo 6? W rzeczywistości ta funkcja jest niezwykle przydatna, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście i musisz regularnie parkować na wąskich parkingach. Aby Ci pomóc, najpierw zbadamy, jak działają czujniki parkowania, a następnie przyjrzymy się jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Volkswagen Polo 6, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Volkswagenie Polo 6?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak ujawniliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca funkcja pozwala znać odległość między tyłem Twojego Volkswagena Polo 6 a przeszkodą podczas manewrowania. W konsekwencji jest to szczególnie uzasadnione w przypadku osób, które muszą regularnie manewrować, mają słabe pole widzenia lub duże rozmiary samochodu.

Często montowane w standardzie, czujniki cofania Volkswagena Polo 6 zawierają zestaw czujników (minimum 4), które włączają się przy włączonym biegu wstecznym i wykrywają przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i zostanie dostarczony z powrotem do czujnika. Komputer przeanalizuje czas trwania tej podróży i obliczy odległość między przeszkodą a radarem. W większości przypadków w kabinie pojawi się dźwiękowy sygnał ostrzegawczy, który wzmocni się wraz z bliskością przeszkody, aw niektórych modelach dodatkowo wizualny wskaźnik. Radary cofania Volkswagena Polo 6 pomogą Ci za parking, ale także dla bezpieczeństwa i trzymania z dala od pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Volkswagen Polo 6?

Przechodzimy teraz do części, która z pewnością najbardziej Cię ekscytuje, montaż czujników parkowania cofania w Volkswagenie Polo 6. Ta część jest dla Ciebie, jeśli nie masz skonfigurowanego standardowego czujnika rezerwy, a nadal chcesz skorzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Masz szczęście, istnieje możliwość zakupu czujników parkowania na rynku wtórnym do samodzielnego montażu w Twoim Volkswagen Polo 6.

Jak wymienić wadliwie działające czujniki zapasowe w Volkswagen Polo 6?

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Volkswagen Polo 6. W przypadku uderzenia w tył Twojego Volkswagena Polo 6 i uszkodzenia jednego z czujników radaru cofania, konieczna będzie jego wymiana, aby system mógł działać efektywnie. Na szczęście dla Ciebie ta procedura jest niezwykle prosta, możesz ją nawet wykonać samodzielnie bez żadnych szczególnych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik cofania z tyłu zderzaka.
 • Usuń uszkodzony czujnik parkowania z Twojego Volkswagen Polo 6, ta część jest bardzo intuicyjna, jest tylko przypinana.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa skutecznie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania z rynku wtórnego w Volkswagen Polo 6?

  Teraz przechodzimy do części, która prawdopodobnie najbardziej Cię ekscytuje, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w Volkswagenie Polo 6, który go nie ma? Jak ujawniliśmy wcześniej, masz szczęście, ponieważ duża liczba producentów OEM zajmuje się obecnie modelami radarów zapasowych na rynku wtórnym. Niemniej jednak najlepszymi i najmniej wrażliwymi modelami będą modele, które pasują do Twojego zderzaka. W tej sekcji skupimy się na tych typach. Niezbędne jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności, a niektórych pojęć związanych z majsterkowaniem, aby rozważyć dopasowanie zestawu. Na pewno będziesz musiał zdjąć zderzak swojego Volkswagen Polo 6 w celu skonfigurowania, nie wahaj się zapoznać z naszym dokumentem na ten temat, aby dowiedzieć się, jak postępować. Jeśli nie masz ochoty, możesz zadzwonić na warsztat, proces powinien zająć mu od 1 do 2 godzin, a dla Ciebie około 3 godzin.

  • Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne wytyczne.
  • Zdejmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Zastanów się nad idealnym rozmieszczeniem czujników, aby uniknąć martwych punktów, korzystając z dostarczonego dzwonka wiertniczego, wywierć zderzak.
  • Umieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj to wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Volkswagen Polo 6

   Na zakończenie przedstawimy Ci teraz montaż bezwiertłowego systemu czujników parkowania w Volkswagenie Polo 6. Istnieją dwie opcje, ultradźwięki bardziej podatne na wstrząsy i elektromagnetyczne, które przyklejają się z tyłu zderzaka i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dzięki temu można je łatwo usunąć. Ten rodzaj radaru przykleja się do zderzaka. Konfiguracja tego typu czujników będzie podobna.

   • Trzymaj się instrukcji właściciela instalacji, która jest dostępna z pewnymi informacjami elektrycznymi.
   • Zidentyfikuj idealne położenie czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych lokalizacjach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Wypróbuj to wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania do Volkswagena Polo 6?

    Cena wymiany niesprawnego czujnika parkowania cofania na Volkswagen Polo 6

    Wymiana uszkodzonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie wahać się między 10 i 30 euro za czujnik. Za montaż zestawu w warsztacie trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z otworem do Volkswagen Polo 6

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za zestaw wysokiej klasy.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Volkswagena Polo 6

    .

    Podsumowując, dla cena radaru cofania bez wiercenia do Twojego Volkswagen Polo 6, jakąkolwiek wersję wybierzesz, będziesz musiał zapłacić między 30 i 60 euro.

    Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Volkswagen Polo 6, spójrz na kategorię Volkswagen Polo 6.

Weiterlesen:
Ekran dotykowy Volkswagen Polo 3 nie działa
голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector