Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Volkswagen Polo?

Wszystkie najnowsze samochody mają zdumiewającą liczbę opcji, jednak ze względu na budżet lub rocznik Twojego Volkswagena Polo możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. Na tej stronie pomożemy Ci poprawić tę sytuację, szczegółowo opisując jak zainstalować czujnik parkowania w moim Volkswagen Polo? W rzeczywistości ta opcja jest bardzo pomocna, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście i musisz regularnie parkować samochód na wąskich parkingach. Aby Ci pomóc, najpierw sprawdzimy, jak działają czujniki parkowania, a potem przyjrzymy się jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Volkswagen Polo, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Volkswagenie Polo?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak wyjaśniliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca opcja pozwala znać odległość między tyłem Twojego Volkswagen Polo a przeszkodą podczas cofania się. Dlatego jest szczególnie dobry dla kierowców, którzy muszą często manewrować, których widoczność jest zła lub których rozmiar pojazdu jest ogromny.

Często montowane standardowo czujniki cofania Volkswagena Polo składają się z zestawu czujników (minimum 4), które będą włączane przy włączonym biegu wstecznym i lokalizują przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i zostanie odesłany z powrotem do czujnika. Komputer przeanalizuje czas trwania tej podróży i obliczy odległość między przeszkodą a radarem. W większości przypadków w kabinie pojawi się sygnał dźwiękowy, który nabierze mocy wraz z bliskością przeszkody, aw niektórych przypadkach jako uzupełnienie sygnału wizualnego. Radary cofania Volkswagena Polo pomogą Ci za parkowanie, ale także dla bezpieczeństwa i unikania pieszych.

Weiterlesen:
Jak podłączyć Android Auto do Volkswagen Polo 4?

Jak zainstalować czujniki parkowania w Volkswagenie Polo?

Przechodzimy teraz do kroku, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, montaż czujników parkowania cofania w Volkswagenie Polo. Ta sekcja jest dla Ciebie, jeśli nie masz skonfigurowanego standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub jeśli musisz wymienić uszkodzony czujnik. Masz szczęście, istnieje możliwość zakupu czujników parkowania na rynku wtórnym, aby zainstalować je w swoim Volkswagen Polo.

Jak wymienić uszkodzone czujniki zapasowe w Volkswagenie Polo

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Volkswagenie Polo. Jeśli Twój Volkswagen Polo doznał uderzenia z tyłu i jeden z czujników radaru cofania został uszkodzony, należy go wymienić, aby system mógł działać skutecznie. Dobrze, że ta operacja jest bardzo prosta, możesz to zrobić nawet sam bez żadnych szczególnych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik zapasowy z tyłu zderzaka.
 • Wyjmij zniszczony czujnik parkowania ze swojego Volkswagen Polo, ta część jest dość intuicyjna, jest tylko przypinana.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa skutecznie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania z rynku wtórnego w Volkswagenie Polo?

  Teraz przechodzimy do sekcji, która prawie na pewno najbardziej Cię interesuje, jak zamontować czujnik cofania w Volkswagenie Polo, który go nie ma? Jak wyjaśniliśmy powyżej, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM sprzedaje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Jednak najlepszymi i najmniej wrażliwymi modelami będą modele, które pasują do Twojego zderzaka. Skoncentrujemy się na tych wersjach w tej sekcji. Wymagane jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności i pewnych pojęć związanych z majsterkowaniem, aby zastanowić się nad dopasowaniem zestawu. Na pewno będziesz musiał zdemontować zderzak swojego Volkswagen Polo w celu instalacji, nie wahaj się zapoznać z naszym dokumentem na ten temat, aby dowiedzieć się, jak postępować. Jeśli nie masz ochoty, możesz zadzwonić na warsztat, proces powinien zająć mu od 1 do 2 godzin, a dla Ciebie około 3 godzin.

  • Musisz tylko trzymać się instrukcji instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne procedury.
  • Wyjmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Pomyśl o najlepszej lokalizacji czujników, aby uniknąć martwych punktów, używając dołączonego dzwonka wiertniczego, wywierć zderzak.
  • Rozmieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Volkswagen Polo

   Na zakończenie przedstawimy Ci teraz montaż bezwiertłowego systemu czujników parkowania w Volkswagenie Polo. Są dwa rodzaje, ultradźwięki słabsze, ponieważ poddane wstrząsom, oraz elektromagnetyczne, które trzymają się za zderzakiem i które są w ten sposób chronione, nie wpływają na zderzak i dlatego będą łatwe do wyjęcia. Ten rodzaj radaru przykleja się do zderzaka. Instalacja tego typu czujników będzie podobna.

   • Postępuj zgodnie z instrukcją instalacji, która jest dostępna dla niektórych podstaw elektrycznych.
   • Określ najlepszą lokalizację czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Wypróbuj wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania do Volkswagena Polo?

    Cena wymiany uszkodzonego czujnika parkowania cofania na Volkswagen Polo

    Wymiana uszkodzonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się wahać między 10 i 30 euro za czujnik. Za montaż zestawu przez warsztat trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z otworem do Volkswagen Polo

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za zestaw wysokiej klasy.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Volkswagena Polo

    .

    Wreszcie dla cena radaru cofania bez wiercenia do Twojego Volkswagen Polo, niezależnie od tego, jaki typ wybierzesz, będziesz musiał zapłacić między 30 i 60 euro.

    Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Volkswagen Polo, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Polo.

Weiterlesen:
Jak sprawdzić poziom płynu hamulcowego w Volkswagen Polo 3 ?
Ссылка на основную публикацию