Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Volkswagenie Golfie 2 ?

Wszystkie nowoczesne samochody są wyposażone w niesamowitą ilość technologii, jednak ze względu na budżet lub rocznik Volkswagena Golfa 2 możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. W tym artykule pomożemy Ci rozwiązać ten problem, mówiąc Ci jak zainstalować czujnik parkowania w moim Volkswagenie Golfie 2? W rzeczywistości ta opcja jest bardzo przydatna, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście i musisz regularnie parkować samochód na wąskich parkingach. Aby Ci pomóc, najpierw przyjrzymy się, jak działają czujniki parkowania, a następnie przyjrzymy się jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Volkswagenie Golfie 2, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Volkswagenie Golfie 2?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak wyjaśniliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca opcja pozwala na: znać odległość między tyłem Twojego Volkswagena Golfa 2 a przeszkodą podczas cofania się. W konsekwencji jest to szczególnie uczciwe dla właścicieli, którzy muszą często manewrować, których widoczność jest zła lub których rozmiar samochodu jest duży.

Często montowane w standardzie, czujniki cofania Volkswagena Golfa 2 zawierają zestaw czujników (minimum 4), które będą aktywowane przy włączonym biegu wstecznym i będą wykrywać przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i zostanie dostarczony z powrotem do czujnika. Komputer zbada czas trwania tej podróży i określi odległość między przeszkodą a radarem. Ogólnie rzecz biorąc, w kabinie znajduje się sygnalizator dźwiękowy, którego intensywność zwiększa się wraz z bliskością przeszkody, a w niektórych modelach dodatkowo wizualny znacznik. Radary cofania Volkswagena Golfa 2 pozwolą Ci na: parkowanie, ale także dla bezpieczeństwa i trzymania się z dala od pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Volkswagenie Golfie 2?

Przechodzimy teraz do sekcji, która jest prawie na pewno najbardziej podekscytowana, montaż czujników parkowania cofania w Volkswagenie Golfie 2. Ta sekcja jest dla Ciebie, jeśli nie masz skonfigurowanego standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Jesteście szczęśliwymi ludźmi, istnieje możliwość zakupu czujników parkowania na rynku wtórnym do samodzielnego montażu w Twoim Volkswagenie Golfie 2.

Jak wymienić uszkodzone czujniki zapasowe w Volkswagenie Golfie 2?

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Volkswagenie Golfie 2. W przypadku kolizji z tyłu Twojego Volkswagena Golfa 2 i uszkodzenia jednego z czujników radaru cofania, należy go wymienić, aby system działał prawidłowo. Na szczęście dla ciebie ta operacja jest naprawdę prosta, możesz nawet to zrobić samodzielnie bez żadnych określonych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik zapasowy z tyłu zderzaka.
 • Usuń uszkodzony czujnik parkowania z Twojego Volkswagena Golfa 2, ta część jest bardzo intuicyjna, jest tylko przypinana.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa poprawnie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania z rynku wtórnego w Volkswagenie Golfie 2?

  Teraz przechodzimy do sekcji, która z pewnością najbardziej Cię ekscytuje, jak zamontować czujnik cofania w Volkswagenie Golfie 2, który go nie ma? Jak powiedzieliśmy powyżej, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM oferuje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Ale najlepiej działające i najmniej kruche modele to modele, które pasują do Twojego zderzaka. Skoncentrujemy się na tych modelach w tej sekcji. Aby rozważyć instalację zestawu, wymagane jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności i niektórych pojęć zrób to sam. Na pewno będziesz musiał zdjąć zderzak swojego Volkswagena Golfa 2 do konfiguracji, nie wahaj się przeczytać naszego artykułu na ten temat, aby dowiedzieć się, jak postępować. Jeśli nie masz ochoty, możesz zadzwonić do warsztatu, operacja powinna mu zająć od 1 do 2 godzin, a u Ciebie około 3 godzin.

  • Musisz tylko trzymać się zaleceń instalacyjnych, ale tutaj podsumowujemy główne wytyczne.
  • Zdejmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Pomyśl o najlepszym rozmieszczeniu czujników, aby uniknąć martwych punktów, korzystając z dostarczonego dzwonka wiertniczego, przewiercić zderzak.
  • Umieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj to wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Volkswagen Golf 2

   Na koniec przedstawimy Ci teraz montaż bezwiertłowego systemu czujników parkowania w Volkswagenie Golfie 2. Są dwa rodzaje, ultradźwięki słabsze, bo poddane wstrząsom, oraz elektromagnetyczne, które przyklejają się do tylnej części zderzaka i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dzięki temu będą łatwe do wyjęcia. Ten rodzaj radaru przykleja się do zderzaka. Konfiguracja tego typu czujników będzie podobna.

   • Postępuj zgodnie z instrukcją instalacji, która jest dostępna dla niektórych wiedzy elektrycznej.
   • Zidentyfikuj najlepszą pozycję czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych lokalizacjach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Wypróbuj to wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania do Volkswagena Golfa 2?

    Cena wymiany uszkodzonego czujnika parkowania cofania do Volkswagena Golfa 2

    Wymiana uszkodzonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie wahać się między 10 i 30 euro za czujnik. Ważne jest, aby policzyć około stu euro za montaż zestawu przez warsztat.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z wierceniem do Volkswagena Golfa 2

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za zestaw najwyższej jakości.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Volkswagena Golfa 2

    .

    Podsumowując, dla cena radaru cofania bez wiercenia do Twojego Volkswagena Golfa 2, jakąkolwiek wersję wybierzesz, będziesz musiał spędzić między 30 i 60 euro.

    Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Volkswagena Golfa 2, spójrz na kategorię Volkswagen Golf 2.

Weiterlesen:
Jak złożyć lusterka boczne w Volkswagenie Golfie 7 ?
голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector