Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Volkswagenie Golfie 3 ?

Wszystkie najnowsze samochody mają zadziwiającą liczbę funkcji, jednak ze względu na budżet lub rocznik Twojego Volkswagena Golfa 3 możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. W tym artykule pomożemy Ci rozwiązać ten problem, szczegółowo jak zainstalować czujnik parkowania w moim Volkswagenie Golfie 3? W rzeczywistości ta funkcja jest bardzo pomocna, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście i musisz regularnie parkować na wąskich miejscach parkingowych. Aby Ci pomóc, najpierw zobaczymy, jak działają czujniki parkowania, a potem przyjrzymy się jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Volkswagenie Golfie 3, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Volkswagenie Golfie 3?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak ujawniliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca funkcja pozwala znać odległość między tyłem Twojego Volkswagena Golfa 3 a przeszkodą podczas manewrowania. W związku z tym jest to szczególnie uzasadnione dla kierowców, którzy muszą regularnie manewrować, których pole widzenia jest okropne lub których rozmiar samochodu jest ogromny.

W wielu przypadkach montowane seryjnie czujniki cofania Volkswagena Golfa 3 składają się z zestawu czujników (minimum 4), które będą aktywowane przy włączonym biegu wstecznym i wykryją przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i zostanie dostarczony z powrotem do czujnika. Komputer przeanalizuje czas trwania tej podróży i obliczy odległość między przeszkodą a radarem. W większości przypadków w kabinie pojawi się dźwiękowy sygnał ostrzegawczy, który będzie się wzmacniał wraz z bliskością przeszkody, a czasem dodatkowo wizualny znacznik. Radary cofania Volkswagena Golfa 3 pozwolą Ci na: parkowanie, ale także dla bezpieczeństwa i unikania pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Volkswagenie Golfie 3?

Przechodzimy teraz do sekcji, która prawdopodobnie najbardziej Cię ekscytuje, montaż czujników parkowania cofania w Volkswagenie Golfie 3. Ta część jest dla Ciebie, jeśli nie masz standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Masz szczęście, istnieje możliwość zakupu czujników parkowania na rynku wtórnym do samodzielnego montażu w Twoim Volkswagenie Golfie 3.

Jak wymienić uszkodzone czujniki zapasowe w Volkswagenie Golfie 3?

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Volkswagenie Golfie 3. W przypadku uderzenia w tył Twojego Volkswagena Golfa 3 i uszkodzenia jednego z czujników radaru cofania, konieczna będzie jego wymiana, aby system mógł działać efektywnie. Na szczęście dla ciebie ten proces jest bardzo prosty, możesz go nawet zrobić sam bez żadnych szczególnych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik cofania z tyłu zderzaka.
 • Usuń zniszczony czujnik parkowania z Twojego Volkswagena Golfa 3, ten etap jest bardzo intuicyjny, po prostu jest wpinany.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa skutecznie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania z rynku wtórnego w Volkswagenie Golfie 3?

  Teraz przechodzimy do części, która prawdopodobnie najbardziej Cię ekscytuje, jak zamontować czujnik cofania w Volkswagenie Golfie 3, który go nie ma? Jak wspomnieliśmy wcześniej, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM oferuje obecnie modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Niemniej jednak najlepszymi i najmniej wrażliwymi modelami będą modele, które pasują do Twojego zderzaka. W tej części skupimy się na tych wersjach. Konieczne jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności, a niektórych pojęć dotyczących samodzielnego zastanowienia się nad instalacją zestawu. Na pewno będziesz musiał zdjąć zderzak swojego Volkswagena Golfa 3 w celu ustawienia, nie wahaj się czytać naszej strony z treścią na ten temat, aby poznać procedurę, którą należy postępować. Jeśli nie masz ochoty, możesz zadzwonić do specjalisty, proces powinien mu zająć od 1 do 2 godzin, a u Ciebie około 3 godzin.

  • Wystarczy postępować zgodnie z wytycznymi dotyczącymi instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne podstawowe kroki.
  • Zdejmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Pomyśl o najlepszej lokalizacji czujników, aby uniknąć martwych punktów, używając dołączonego dzwonka wiertniczego, wywierć zderzak.
  • Rozmieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj to wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Volkswagen Golf 3

   Na zakończenie przedstawimy Ci teraz montaż bezwiertłowego systemu czujników parkowania w Volkswagenie Golfie 3. Istnieją dwa rodzaje ultradźwięków, które są bardziej podatne na wstrząsy i elektromagnetyczne, które przyklejają się do tylnej części zderzaka i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dzięki temu można je łatwo zdjąć. Ten typ radaru wbija się w zderzak. Konfiguracja tego typu czujników będzie podobna.

   • Przestrzegać instrukcji montażu, które są dostępne dla niektórych podstaw elektrycznych.
   • Określ najlepszą pozycję czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Wypróbuj to wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania do Volkswagena Golfa 3?

    Cena wymiany zepsutego czujnika parkowania cofania do Volkswagena Golfa 3

    Wymiana uszkodzonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie wahać się między 10 i 30 euro za czujnik. Za montaż zestawu przez specjalistę trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z wierceniem do Volkswagena Golfa 3

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za system najwyższej jakości.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Volkswagena Golfa 3

    .

    Wreszcie dla cena radaru cofania bez wiercenia do Twojego Volkswagena Golfa 3, niezależnie od tego, jaki rodzaj wybierzesz, będziesz musiał zapłacić między 30 i 60 euro.

    Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Volkswagena Golfa 3, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Golf 3.

Weiterlesen:
Ile kilometrów na niskim poziomie paliwa w moim Volkswagenie Golfie 3?
голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector