Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Volkswagenie Golfie 7 ?

Wszystkie nowoczesne samochody są wyposażone w niesamowitą liczbę funkcji, jednak ze względu na budżet lub rocznik Volkswagena Golfa 7 możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. W tym artykule pomożemy Ci rozwiązać tę sytuację, mówiąc Ci jak zainstalować czujnik parkowania w moim Volkswagenie Golfie 7? W rzeczywistości ta funkcja jest niezwykle wydajna, szczególnie jeśli mieszkasz w mieście i musisz regularnie parkować na wąskich miejscach parkingowych. Aby Ci pomóc, najpierw zobaczymy, jak działają czujniki parkowania, a potem sprawdzimy jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Volkswagenie Golfie 7, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Volkswagenie Golfie 7?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak wyjaśniliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca funkcja pozwoli Ci znać odległość między tyłem Twojego Volkswagena Golfa 7 a przeszkodą podczas manewrowania. W związku z tym jest to uczciwe głównie dla kierowców, którzy muszą regularnie manewrować, mają złe pole widzenia lub duże rozmiary pojazdu.

Prawie zawsze montowane seryjnie, czujniki cofania w Volkswagenie Golfie 7 składają się z zestawu czujników (minimum 4), które aktywują się przy włączonym biegu wstecznym i rozpoznają przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i zostanie odesłany z powrotem do czujnika. Komputer przeanalizuje czas trwania tej podróży i obliczy odległość między przeszkodą a radarem. Zazwyczaj w kabinie będzie sygnalizator dźwiękowy, którego intensywność będzie wzrastać wraz z bliskością przeszkody, a czasem jako uzupełnienie wizualne. Radary cofania Volkswagena Golfa 7 pozwolą Ci na: parking, ale także dla bezpieczeństwa i trzymania się z dala od pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Volkswagenie Golfie 7?

Przechodzimy teraz do kroku, który najprawdopodobniej najbardziej Cię ekscytuje, montaż czujników parkowania cofania w Volkswagenie Golfie 7. Ta sekcja jest dla Ciebie, jeśli nie masz skonfigurowanego standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Jesteście szczęśliwymi ludźmi, istnieje możliwość zakupu czujników parkowania na rynku wtórnym do samodzielnego montażu w Twoim Volkswagenie Golfie 7.

Jak wymienić uszkodzone czujniki zapasowe w Volkswagenie Golfie 7?

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Volkswagenie Golfie 7. Jeśli Twój Volkswagen Golf 7 został uderzony w tył i jeden z czujników radaru cofania został zniszczony, konieczna będzie jego wymiana, aby system działał prawidłowo. Na szczęście dla Ciebie ta operacja jest bardzo prosta, możesz ją nawet wykonać samodzielnie bez określonej umiejętności mechanicznej:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik zapasowy z tyłu zderzaka.
 • Wyjmij zniszczony czujnik parkowania ze swojego Volkswagena Golfa 7, ten krok jest niezwykle intuicyjny, jest tylko przypinany.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa poprawnie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania z rynku wtórnego w Volkswagenie Golfie 7?

  Teraz przechodzimy do sekcji, która prawie na pewno najbardziej Cię ekscytuje, jak zamontować czujnik cofania w Volkswagenie Golfie 7, który go nie ma? Jak powiedzieliśmy na początku, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM sprzedaje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Ale najlepiej działające i najmniej kruche modele to modele, które pasują do Twojego zderzaka. Przyjrzymy się tym wersjom w tej sekcji. Aby rozważyć instalację zestawu, konieczne jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności i niektórych pojęć zrób to sam. Na pewno będziesz musiał zdjąć zderzak swojego Volkswagena Golfa 7 w celu ustawienia, nie wahaj się zapoznać z naszymi treściami na ten temat, aby dowiedzieć się, jak postępować. Jeśli nie masz ochoty, możesz wezwać mechanika, zadanie powinno mu zająć od 1 do 2 godzin, a Tobie około 3 godzin.

  • Musisz tylko przestrzegać wskazówek dotyczących instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne proste kroki.
  • Wyjmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Zastanów się nad idealną lokalizacją czujników, aby uniknąć martwych punktów, używając dołączonego dzwonka wiertniczego, wywierć zderzak.
  • Umieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj to wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Volkswagen Golf 7

   Na zakończenie przedstawimy Ci teraz montaż bezwiertłowego systemu czujników parkowania w Volkswagenie Golfie 7. Istnieją dwa rodzaje, ultradźwięki słabsze, ponieważ narażone na wstrząsy i elektromagnetyczne, które wbijają się w tył zderzaka i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dzięki temu można je łatwo zdjąć. Ten rodzaj radaru przykleja się do zderzaka. Konfiguracja tego typu czujników będzie podobna.

   • Trzymaj się instrukcji instalacji, które są dostępne dla niektórych wiedzy elektrycznej.
   • Znajdź idealną pozycję czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych lokalizacjach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Wypróbuj to wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania do Volkswagena Golfa 7?

    Cena wymiany wadliwego czujnika parkowania cofania do Volkswagena Golfa 7

    Wymiana zniszczonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się wahać między 10 i 30 euro za czujnik. Za montaż zestawu przez mechanika trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z wierceniem do Volkswagena Golfa 7

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za system dobrej jakości.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Volkswagena Golfa 7

    .

    W końcu dla cena radaru cofania bez wiercenia do Twojego Volkswagena Golfa 7, jakąkolwiek wersję wybierzesz, będziesz musiał spędzić między 30 i 60 euro.

    Więcej wskazówek na temat Volkswagena Golfa 7 znajdziesz w kategorii Volkswagen Golf 7.

Weiterlesen:
Dlaczego moja klapka wlewu paliwa zablokowała się w Volkswagenie Golfie 6?
голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector