Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Volkswagenie Golfie 8 ?

Wszystkie nowoczesne samochody są wyposażone w zdumiewającą liczbę technologii, jednak ze względu na budżet lub rocznik Twojego Volkswagena Golfa 8 możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. Dzisiaj pomożemy Ci rozwiązać ten problem poprzez doprecyzowanie jak zainstalować czujnik parkowania w moim Volkswagenie Golfie 8? W rzeczywistości ta funkcja jest bardzo opłacalna, szczególnie jeśli mieszkasz w mieście i musisz regularnie parkować na wąskich miejscach parkingowych. Aby Ci pomóc, najpierw sprawdzimy, jak działają czujniki parkowania, a potem przyjrzymy się jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Volkswagenie Golfie 8, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Volkswagenie Golfie 8?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak ujawniliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca funkcja pozwala znać odległość między tyłem Twojego Volkswagena Golfa 8 a przeszkodą podczas manewrowania. Jest to zatem niezwykle logiczne dla osób, które muszą często manewrować, których pole widzenia jest przeciętne lub których rozmiar samochodu jest duży.

Często montowane w standardzie, czujniki cofania w Volkswagenie Golfie 8 zawierają zestaw czujników (minimum 4), które są aktywowane przy włączonym biegu wstecznym i wykrywają przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i zostanie dostarczony z powrotem do czujnika. Komputer przeanalizuje czas trwania tej podróży i oszacuje odległość między przeszkodą a radarem. Na ogół w kabinie pojawi się dźwiękowy sygnał ostrzegawczy, którego intensywność będzie wzrastać wraz z bliskością przeszkody, aw niektórych przypadkach dodatkowo wizualny znacznik. Radary cofania Volkswagena Golfa 8 pozwolą Ci na: parkowanie, ale także dla bezpieczeństwa i trzymania się z dala od pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Volkswagenie Golfie 8?

Przejdźmy teraz do kroku, który prawie na pewno najbardziej Cię ekscytuje, montaż czujników parkowania cofania w Volkswagenie Golfie 8. Ta sekcja jest dla Ciebie, jeśli nie masz standardowej konfiguracji czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Jesteście szczęśliwymi ludźmi, istnieje możliwość zakupu czujników parkowania na rynku wtórnym do samodzielnego montażu w Twoim Volkswagenie Golfie 8.

Jak wymienić uszkodzone czujniki zapasowe w Volkswagenie Golfie 8?

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Volkswagenie Golfie 8. Jeśli okaże się, że Twój Volkswagen Golf 8 doznał wstrząsu tylnego i jeden z czujników radaru cofania został zniszczony, będzie trzeba go wymienić, aby system działał prawidłowo. Dobrze, że ta procedura jest naprawdę prosta, możesz ją wykonać nawet samodzielnie, bez szczególnych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik zapasowy z tyłu zderzaka.
 • Usuń uszkodzony czujnik parkowania z Volkswagena Golfa 8, ten etap jest dość intuicyjny, jest po prostu przypięty.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa poprawnie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania z rynku wtórnego w Volkswagenie Golfie 8?

  Teraz przechodzimy do sekcji, która prawie na pewno najbardziej Cię ekscytuje, jak zamontować czujnik cofania w Volkswagenie Golfie 8, który go nie ma? Jak powiedzieliśmy powyżej, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM oferuje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Niemniej jednak najlepszymi i najmniej wrażliwymi modelami będą modele, które pasują do Twojego zderzaka. W tej sekcji skupimy się na tych typach. Aby rozważyć instalację zestawu, konieczne jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności i niektórych pojęć zrób to sam. Z pewnością będziesz musiał zdjąć zderzak swojego Volkswagena Golfa 8 w celu ustawienia, nie wahaj się przeczytać naszego artykułu na ten temat, aby odkryć metodę, którą należy postępować. Jeśli nie masz na to ochoty, możesz zadzwonić do specjalisty, zabieg powinien mu zająć od 1 do 2 godzin, a u Ciebie około 3 godzin.

  • Będziesz musiał tylko trzymać się zaleceń instalacyjnych, ale tutaj podsumowujemy główne wytyczne.
  • Zdejmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Pomyśl o idealnej pozycji czujników, aby uniknąć martwych punktów, korzystając z dostarczonego dzwonka wiertniczego, przewiercić zderzak.

  • Rozmieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Volkswagen Golf 8

   Na zakończenie przedstawimy Ci teraz montaż bezwiertłowego systemu czujników parkowania w Volkswagenie Golfie 8. Istnieją dwie opcje, ultradźwięki słabsze, ponieważ narażone na wstrząsy, oraz elektromagnetyczne, które przyklejają się z tyłu zderzaka i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dzięki temu będą łatwe do usunięcia. Ten typ radaru wbija się w zderzak. Konfiguracja tego typu czujników będzie podobna.

   • Postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji, które są dostępne dla niektórych podstaw elektrycznych.
   • Określ idealną pozycję czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Wypróbuj wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania do Volkswagena Golfa 8?

    Cena wymiany wadliwego czujnika parkowania cofania do Volkswagena Golfa 8

    Wymiana zniszczonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się wahać między 10 i 30 euro za czujnik. Za montaż zestawu przez specjalistę trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z wierceniem do Volkswagena Golfa 8

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za zestaw wysokiej klasy.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Volkswagena Golfa 8

    .

    W końcu dla cena radaru cofania bez wiercenia do Twojego Volkswagena Golfa 8, jakąkolwiek wersję wybierzesz, będziesz musiał spędzić między 30 i 60 euro.

    Więcej wskazówek na temat Volkswagena Golfa 8 znajdziesz w kategorii Volkswagen Golf 8.

Weiterlesen:
Volkswagen Golf 8, który ginie podczas jazdy
голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector