Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Volvo Xc40 ?

Wszystkie najnowsze samochody mają imponującą liczbę opcji, ale ze względu na budżet lub rocznik Volvo Xc40 możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. W tym artykule pomożemy Ci rozwiązać ten problem, mówiąc Ci jak zainstalować czujnik parkowania w moim Volvo Xc40? W rzeczywistości ta opcja jest bardzo praktyczna, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście i musisz regularnie parkować samochód na wąskich miejscach parkingowych. Aby Ci pomóc, najpierw przyjrzymy się, jak działają czujniki parkowania, a potem sprawdzimy jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Volvo Xc40i wreszcie ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Volvo Xc40?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak ujawniliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca opcja umożliwia: znać odległość między tyłem Twojego Volvo Xc40 a przeszkodą podczas manewrowania. W związku z tym jest szczególnie dobry dla osób, które muszą często manewrować, których pole widzenia jest okropne lub których rozmiar samochodu jest duży.

Prawie zawsze montowane standardowo, czujniki cofania w Volvo Xc40 składają się z zestawu czujników (minimum 4), które będą włączane przy włączonym biegu wstecznym i lokalizują przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i zostanie odesłany z powrotem do czujnika. Komputer oceni czas trwania tej podróży i oszacuje odległość między przeszkodą a radarem. Generalnie w kabinie pojawi się dźwiękowy sygnał ostrzegawczy, którego intensywność będzie wzrastać wraz ze zbliżaniem się do przeszkody, aw niektórych przypadkach dodatkowo wizualny wskaźnik. Radary cofania Volvo Xc40 pozwolą Ci na: parkowanie, ale także bezpieczeństwo i unikanie pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Volvo Xc40?

Przechodzimy teraz do części, która prawdopodobnie najbardziej Cię zainteresuje, montaż czujników parkowania cofania w Volvo Xc40. Ta sekcja jest dla Ciebie, jeśli nie masz skonfigurowanego standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Masz szczęście, można kupić czujniki parkowania na rynku wtórnym, aby zainstalować je w swoim Volvo Xc40.

Jak wymienić uszkodzone czujniki cofania w Volvo Xc40?

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Volvo Xc40. W przypadku, gdy Twoje Volvo Xc40 doznało wstrząsu tylnego i jeden z czujników radaru cofania zostanie zniszczony, będzie on musiał zostać wymieniony, aby umożliwić prawidłowe działanie systemu. Dobrze, że ta procedura jest naprawdę prosta, możesz to zrobić nawet samodzielnie bez określonej umiejętności mechanicznej:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik cofania z tyłu zderzaka.
 • Zdejmij uszkodzony czujnik parkowania z Twojego Volvo Xc40, ten krok jest niezwykle intuicyjny, wystarczy go przypiąć.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa poprawnie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania z rynku wtórnego w Volvo Xc40?

  Teraz przechodzimy do sekcji, która prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w Volvo Xc40, które go nie ma? Jak wyjaśniliśmy wcześniej, masz szczęście, ponieważ duża liczba producentów OEM sprzedaje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Jednak najlepszymi i najmniej wrażliwymi modelami będą modele, które pasują do Twojego zderzaka. Przyjrzymy się tym modelom w tej części. Ważne jest, aby mieć pewne pojęcia dotyczące elektryczności, a niektóre pojęcia zrób to sam, aby rozważyć dopasowanie zestawu. Na pewno będziesz musiał zdjąć zderzak swojego Volvo Xc40 w celu skonfigurowania, nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę z treścią na ten temat, aby odkryć metodę do naśladowania. Jeśli nie masz ochoty, możesz wezwać mechanika, zadanie powinno mu zająć od 1 do 2 godzin, a Tobie około 3 godzin.

  • Musisz tylko przestrzegać instrukcji instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne proste kroki.
  • Zdejmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Zastanów się nad idealną lokalizacją czujników, aby uniknąć martwych punktów, używając dołączonego dzwonka wiertniczego, wywierć zderzak.
  • Umieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Przetestuj to wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Volvo Xc40

   I na koniec przedstawimy Ci teraz instalacja bezwiertowego systemu czujników parkowania w Volvo Xc40. Istnieją dwie opcje, ultradźwięki bardziej podatne na wstrząsy i elektromagnetyczne, które przyklejają się z tyłu zderzaka i które są w ten sposób chronione, nie wpływają na zderzak i dlatego można je łatwo zdjąć. Ten rodzaj radaru przykleja się do zderzaka. Konfiguracja tego typu czujników będzie podobna.

   • Postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji, które są dostępne dla niektórych wiedzy elektrycznej.
   • Określ idealną pozycję czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych lokalizacjach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Wypróbuj wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania w Volvo Xc40?

    Cena wymiany uszkodzonego czujnika parkowania cofania na Volvo Xc40

    Wymiana zniszczonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się wahać między 10 i 30 euro za czujnik. Za montaż zestawu przez mechanika trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z wierceniem do Volvo Xc40

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za niezawodny system.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Volvo Xc40

    .

    W końcu dla cena radaru cofania bez wiercenia do Twojego Volvo Xc40, niezależnie od tego, jaki rodzaj wybierzesz, będziesz musiał zapłacić między 30 i 60 euro.

    Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Volvo Xc40, przejdź do naszej kategorii Volvo Xc40.

Weiterlesen:
Volvo Xc40, które przyspiesza samotnie
голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector