Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Volvo XC60 ?

Wszystkie nowoczesne samochody są wyposażone w zdumiewającą liczbę funkcji, jednak ze względu na budżet lub rocznik Twojego Volvo XC60 możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. Na tej stronie pomożemy Ci rozwiązać ten problem, podając szczegóły jak zainstalować czujnik parkowania w moim Volvo XC60? Rzeczywiście, ta opcja jest bardzo pomocna, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście i musisz regularnie parkować na wąskich miejscach parkingowych. Aby Ci pomóc, najpierw zobaczymy, jak działają czujniki parkowania, a potem sprawdzimy jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Volvo XC60, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Volvo XC60?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak ujawniliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca opcja pozwoli Ci znać odległość między tyłem Twojego Volvo XC60 a przeszkodą podczas manewrowania. W konsekwencji jest to szczególnie logiczne dla osób, które muszą regularnie manewrować, mają przeciętne pole widzenia lub duże rozmiary pojazdu.

W wielu przypadkach montowane standardowo czujniki cofania w Volvo XC60 zawierają zestaw czujników (minimum 4), które będą aktywowane przy włączonym biegu wstecznym i wykryją przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i zostanie odesłany z powrotem do czujnika. Komputer zbada czas trwania tej podróży i określi odległość między przeszkodą a radarem. Ogólnie rzecz biorąc, w kabinie będzie sygnalizacja dźwiękowa, która nabierze mocy wraz ze zbliżaniem się do przeszkody, a czasem jako uzupełnienie wskaźnika wizualnego. Radary cofania Volvo XC60 pozwolą Ci na: parkowanie, ale także dla bezpieczeństwa i trzymania się z dala od pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Volvo XC60?

Przechodzimy teraz do części, na której najprawdopodobniej jesteś najbardziej skoncentrowany, instalowanie czujników parkowania cofania w Volvo XC60. Ta sekcja jest dla Ciebie, jeśli nie masz skonfigurowanego standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Masz szczęście, można kupić czujniki parkowania na rynku wtórnym, aby zainstalować je w swoim Volvo XC60.

Jak wymienić wadliwie działające czujniki cofania w Volvo XC60?

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Volvo XC60. W przypadku, gdy Twoje Volvo XC60 uległo kolizji z tyłu i jeden z czujników radaru cofania zostanie zniszczony, będzie musiał zostać wymieniony, aby system mógł działać skutecznie. Na szczęście dla Ciebie ten proces jest bardzo prosty, możesz go nawet przeprowadzić samodzielnie bez żadnych określonych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zamienną jednostkę radarową marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik cofania z tyłu zderzaka.
 • Usuń uszkodzony czujnik parkowania z Twojego Volvo XC60, ten krok jest bardzo intuicyjny, jest tylko zapinany.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa skutecznie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania na rynku wtórnym w Volvo XC60?

  Teraz przechodzimy do sekcji, na której najprawdopodobniej jesteś najbardziej skoncentrowany, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w Volvo XC60, które go nie ma? Jak wyjaśniliśmy wcześniej, masz szczęście, ponieważ duża liczba producentów OEM zajmuje się teraz modelami radarów zapasowych na rynku wtórnym. Jednak najlepszymi i najmniej wrażliwymi modelami będą modele, które pasują do Twojego zderzaka. W tej części przyjrzymy się tym wersjom. Wymagane jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności i pewnych pojęć związanych z majsterkowaniem, aby zastanowić się nad dopasowaniem zestawu. Z pewnością będziesz musiał zdjąć zderzak swojego Volvo XC60 w celu instalacji, nie wahaj się zapoznać się z naszą stroną treści na ten temat, aby odkryć metodę, którą należy postępować. Jeśli nie masz ochoty, możesz wezwać mechanika, operacja powinna mu zająć od 1 do 2 godzin, a u Ciebie około 3 godzin.

  • Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne wytyczne.
  • Zdejmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Zastanów się nad najlepszą lokalizacją czujników, aby uniknąć martwych punktów, używając dostarczonego dzwonka wiertniczego, wywierć zderzak.
  • Umieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj to wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Volvo XC60

   Na koniec przedstawimy Ci teraz instalacja bezwiertowego systemu czujników parkowania w Volvo XC60. Istnieją dwie opcje, ultradźwięki bardziej kruche, ponieważ poddawane są wstrząsom, oraz elektromagnetyczne, które przyklejają się z tyłu zderzaka i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dzięki temu można je łatwo zdjąć. Ten typ radaru wbija się w zderzak. Instalacja tego typu czujników będzie podobna.

   • Trzymaj się instrukcji instalacji, która jest dostępna dla niektórych podstaw elektrycznych.
   • Określ najlepszą pozycję czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Przetestuj to wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania w Volvo XC60?

    Cena wymiany niesprawnego czujnika parkowania cofania na Volvo XC60

    Wymiana zniszczonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się wahać między 10 i 30 euro za czujnik. Za montaż zestawu przez mechanika trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z wierceniem do Volvo XC60

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za zestaw wysokiej jakości.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Volvo XC60

    .

    Podsumowując, dla cena radaru cofania bez wiercenia do Twojego Volvo XC60, bez względu na to, jaki typ wybierzesz, będziesz musiał wydać wśród 30 i 60 euro.

    Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących Volvo XC60, zapoznaj się z kategorią Volvo XC60.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć immobilizer Volvo XC60 ?
голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector