Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować czujniki parkowania w Volvo XC90 ?

Wszystkie nowoczesne samochody są wyposażone w zadziwiającą ilość technologii, jednak ze względu na budżet lub rocznik Twojego Volvo XC90 możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. Dzisiaj pomożemy Ci rozwiązać ten problem, wyjaśniając jak zainstalować czujnik parkowania w moim Volvo XC90? W rzeczywistości ta funkcja jest bardzo opłacalna, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście i musisz regularnie parkować na wąskich parkingach. Aby Ci pomóc, najpierw sprawdzimy, jak działają czujniki parkowania, a potem przyjrzymy się jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Volvo XC90, a na koniec ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Volvo XC90?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak wyjaśniliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca funkcja pozwoli ci znać odległość między tyłem Twojego Volvo XC90 a przeszkodą, gdy się cofasz. W związku z tym jest szczególnie uczciwy dla osób, które muszą często manewrować, których widoczność jest zła lub których rozmiar samochodu jest duży.

Weiterlesen:
Silnik Volvo XC90 grzechocze, gdy jest zimny

Często montowane jako standard, czujniki cofania w Volvo XC90 zawierają zestaw czujników (minimum 4), które będą włączane przy włączonym biegu wstecznym i rozpoznają przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i zostanie dostarczony z powrotem do czujnika. Komputer zbada czas trwania tej podróży i obliczy odległość między przeszkodą a radarem. Ogólnie rzecz biorąc, w kabinie znajduje się sygnalizator dźwiękowy, który zwiększa się wraz z odległością od przeszkody, aw niektórych modelach dodatkowo wskaźnik wizualny. Radary cofania Volvo XC90 pozwolą Ci na: parking, ale także dla bezpieczeństwa i trzymania się z dala od pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Volvo XC90?

Przechodzimy teraz do sekcji, która prawdopodobnie najbardziej Cię ekscytuje, montaż czujników parkowania cofania w Volvo XC90. Ta część jest dla Ciebie, jeśli nie masz standardowego czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Masz szczęście, istnieje możliwość zakupu czujników parkowania na rynku wtórnym do samodzielnego montażu w Twoim Volvo XC90.

Jak wymienić wadliwe czujniki cofania w Volvo XC90?

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Volvo XC90. Jeśli Twoje Volvo XC90 doznało wstrząsu tylnego i jeden z czujników radaru cofania został uszkodzony, należy go wymienić, aby system mógł działać skutecznie. Na szczęście dla Ciebie ten proces jest bardzo prosty, możesz go nawet przeprowadzić samodzielnie, bez szczególnych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik zapasowy z tyłu zderzaka.
 • Wyjmij uszkodzony czujnik parkowania ze swojego Volvo XC90, ta część jest bardzo intuicyjna, wystarczy ją przypiąć.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa skutecznie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania na rynku wtórnym w Volvo XC90?

  Teraz przechodzimy do części, która najprawdopodobniej najbardziej Cię ekscytuje, jak zainstalować czujnik cofania ustawiony w Volvo XC90, które go nie ma? Jak powiedzieliśmy wcześniej, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM oferuje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Niemniej jednak najlepszymi i najmniej wrażliwymi modelami będą modele, które pasują do Twojego zderzaka. Przyjrzymy się tym typom w tej sekcji. Konieczne jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności i pewnych pojęć związanych z „zrób to sam”, aby rozważyć dopasowanie zestawu. Z pewnością będziesz musiał zdjąć zderzak swojego Volvo XC90 w celu instalacji, nie wahaj się przejrzeć naszych treści na ten temat, aby odkryć metodę do naśladowania. Jeśli nie masz ochoty, możesz zadzwonić do specjalisty, proces powinien mu zająć od 1 do 2 godzin, a u Ciebie około 3 godzin.

  • Wystarczy postępować zgodnie z wytycznymi dotyczącymi instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne proste kroki.
  • Wyjmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Pomyśl o najlepszym rozmieszczeniu czujników, aby uniknąć martwych punktów, korzystając z dostarczonego dzwonka wiertniczego, przewiercić zderzak.
  • Umieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Volvo XC90

   I nareszcie teraz Cię przedstawimy instalacja bezwiertowego systemu czujników parkowania w Volvo XC90. Istnieją dwie opcje, ultradźwięki bardziej podatne na wstrząsy i elektromagnetyczne, które przyklejają się z tyłu zderzaka i które są w ten sposób chronione, nie wpływają na zderzak i dlatego można je łatwo usunąć. Ten rodzaj radaru przykleja się do zderzaka. Instalacja tego typu czujników będzie podobna.

   • Postępuj zgodnie z instrukcją instalacji, która jest dostępna dla niektórych wiedzy elektrycznej.
   • Określ najlepszą lokalizację czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych miejscach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Wypróbuj wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania w Volvo XC90?

    Cena wymiany wadliwego czujnika parkowania cofania do Volvo XC90

    Wymiana uszkodzonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się różnić między 10 i 30 euro za czujnik. Za montaż zestawu przez specjalistę trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z wierceniem do Volvo XC90

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za system najwyższej jakości.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Volvo XC90

    .

    W końcu dla cena radaru cofania bez wiercenia do Twojego Volvo XC90, cokolwiek wybierzesz, będziesz musiał zapłacić między 30 i 60 euro.

    Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących Volvo XC90, zapoznaj się z kategorią Volvo XC90.

Weiterlesen:
Jak naprawić zablokowany kluczyk w moim Volvo XC90?
Ссылка на основную публикацию