Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować radio samochodowe w moim Ford C-max?

Masz dość słuchania kaset i możliwości słuchania tylko radia, podczas gdy Twój telefon jest wypełniony ulubionym plikiem muzycznym, ale nie masz gniazda jack ani portu USB w radiu samochodowym, więc nie możesz ciesz się podróżami samochodowymi w pełni… Właśnie dlatego stworzyliśmy tę zawartość, aby Ci pomóc, ponieważ teraz dowiesz się jak zainstalować radio samochodowe w swoim Ford C-max. Aby to zrobić, najpierw odkryjemy, jak usunąć stare radio samochodowe, następnie jak zainstalować radio samochodowe w Ford C-max, a na końcu, jak je podłączyć.

Jak zainstalować radio samochodowe w Ford C-max: Demontaż starego radia samochodowego

Zanim zaczniemy poważną działalność jak zainstalować radio samochodowe w swoim Ford C-max, jest jeden konieczny krok, zdejmij zestaw audio, który już masz w samochodzie. Są dwa przypadki, albo masz oryginalny radioodtwarzacz, albo masz uniwersalny zestaw. Przed przystąpieniem do demontażu należy zawsze wyjąć ujemny przewód z akumulatora, aby uniknąć ryzyka zwarcia lub porażenia prądem. Gdy to zrobisz, oto dwa sposoby, w zależności od zestawu stereo, w który wyposażony jest Twój Ford C-max:

  • Oryginalne radio samochodowe:

    W takim przypadku będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość, przez większość czasu proste użycie zacisków do wyjmowania w 4 otworach w rogach radia powinno wystarczyć do jego usunięcia. Ale w niektórych konkretnych modelach z konkretnych lat ta procedura nie wystarczy, aby usunąć stare radio samochodowe z Twojego Ford C-max. Prawdę mówiąc, będziesz musiał usunąć niektóre części konsoli środkowej, aby uzyskać dostęp do samego radia samochodowego. Aby to zrobić, będziesz musiał użyć śrubokręta, aby zdjąć plastikowe osłony, które przeszkadzają. Po uzyskaniu dostępu do stacji upewnij się, że wszystkie połączenia zostały rozłączone.

  • Radio na rynku wtórnym:

    W tym scenariuszu proces jest mniej trudny, wystarczy użyć zacisków wyciągających i docisnąć 4 rogi stacji, aby wyszła ze swojego miejsca. Po wykonaniu tego kroku odłącz go i zdejmij metalową ramę, która podtrzymuje go w wycięciu konsoli środkowej. To wszystko, zakończyłeś demontaż starego radia samochodowego, wystarczy zainstalować nowe!

Jak zainstalować radio samochodowe w Twoim Ford C-max: Montaż i podłączenie radia samochodowego

Przejdźmy do najważniejszej dla Ciebie sekcji, jak zainstalować radio samochodowe w swoim Ford C-max. Wcześniej poświęć trochę czasu na sprawdzenie kompatybilności twojego samochodu i radioodtwarzacza oraz przeczytanie informacji o instalacji, które mogą dać ci szczegółowe instrukcje.

Oto różne kroki związane z instalacją radia samochodowego na rynku wtórnym. Przede wszystkim załóż metalową ramę dostarczoną z nowym radiem samochodowym, ta ramka ma za zadanie utrzymać radio samochodowe na miejscu w Twoim Ford C-max, po umieszczeniu upewnij się, że wcisnąłeś zatrzaski blokujące z każdej strony rama. Po wykonaniu tego kroku będziesz musiał podłączyć trzy wtyczki radia samochodowego, dwa złącza ISO do zasilania i przesyłania dźwięku do głośników Twojego Ford C-max, a następnie do gniazda anteny radiowej. W tym drugim przypadku w niektórych modelach może być potrzebny adapter, aby przekształcić go z męskiego w żeńskie, aby dostosować go do gniazda nowego radia. Na koniec wystarczy wsunąć radio samochodowe do metalowej ramy, zatrzasnąć je na miejscu i umieścić dostarczoną wraz z nim plastikową lub metalową ramkę na jej obrysie. To tyle, właśnie odkryłeś, jak zainstalować radio samochodowe w Ford C-max, upewnij się, że radio jest włączone, czy dźwięk działa, czy odbierasz radio i jesteś gotowy cieszyć się nowym radiem samochodowym. Jeśli masz inne problemy lub chcesz dowiedzieć się więcej o swoim samochodzie, nie wahaj się odwiedzić naszej dedykowanej mu strony.

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących Ford C-max, spójrz na kategorię Ford C-max.

Weiterlesen:
Jak wyregulować hamulec ręczny w Ford C-max ?
Ссылка на основную публикацию