Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować radio samochodowe w moim Hyundai Bayon?

Nie interesuje Cię słuchanie kaset i możesz słuchać tylko radia, podczas gdy Twój smartfon jest wypełniony ulubionymi utworami, ale nie masz portu 3.5 mm lub USB w radiu samochodowym, więc nie możesz się cieszyć Twój samochód jeździ na maksa… Właśnie dlatego stworzyliśmy tę zawartość, aby Ci pomóc, ponieważ teraz dowiesz się o jak zainstalować radio samochodowe w swoim Hyundai Bayon. Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy, jak usunąć stare radio samochodowe, następnie jak zainstalować radio samochodowe w Hyundai Bayon i na koniec, jak je podłączyć.

Jak zainstalować radio samochodowe w Hyundai Bayon: Usuwanie starego radia samochodowego?

Zanim zaczniemy poważną działalność jak zainstalować radio samochodowe w Twoim Hyundai Bayon, jest jeden konieczny krok, zdejmij zestaw audio, który aktualnie masz w samochodzie. Istnieją dwa scenariusze, albo masz oryginalny radioodtwarzacz, albo masz uniwersalny zestaw. Przed przystąpieniem do demontażu należy zawsze usunąć ujemny przewód z akumulatora, aby uniknąć ryzyka zwarcia lub porażenia prądem. Po wykonaniu tych czynności, oto dwie metody w zależności od zestawu stereo, w który wyposażony jest Twój Hyundai Bayon:

  • Oryginalne radio samochodowe:

    W takich przypadkach będziesz musiał być wytrwały, ogólnie rzecz biorąc, proste użycie zacisków w 4 otworach w rogach radia powinno wystarczyć, aby je usunąć. Ale w niektórych konkretnych modelach z określonych lat ta operacja nie wystarczy, aby usunąć stare radio samochodowe z Twojego Hyundai Bayon. W rzeczywistości, aby uzyskać dostęp do radia samochodowego, będziesz musiał usunąć niektóre części samochodowe z konsoli środkowej. Aby to zrobić, będziesz musiał użyć śrubokręta, aby zdjąć plastikowe osłony, które przeszkadzają. Po uzyskaniu dostępu do stacji pamiętaj o rozłączeniu wszystkich połączeń.

  • Radio na rynku wtórnym:

    W tej sytuacji metoda jest łatwiejsza, wystarczy użyć zacisków wyciągających i nacisnąć 4 rogi stacji, aby wyszła ze swojego miejsca. Po wykonaniu tego kroku pamiętaj, aby odłączyć go i zdjąć metalową ramę, która podtrzymuje go w wycięciu konsoli środkowej. To wszystko, zakończyłeś demontaż starego radia samochodowego, wystarczy zainstalować nowe!

Jak zainstalować radio samochodowe w Hyundai Bayon: Montaż i podłączenie radia samochodowego

Przejdźmy do najważniejszego dla Ciebie działu, jak zainstalować radio samochodowe w Twoim Hyundai Bayon. Wcześniej poświęć trochę czasu, aby sprawdzić przydatność swojego samochodu i radioodtwarzacza oraz przeczytać informacje dotyczące instalacji, które mogą zawierać szczegółowe instrukcje.

Oto różne czynności wymagane przy instalacji radia samochodowego na rynku wtórnym. Przede wszystkim umieść metalową ramę dostarczoną z nowym radiem samochodowym, ta rama ma za zadanie utrzymywać radio samochodowe na miejscu w swoim Hyundai Bayon, po ustawieniu pamiętaj, aby nacisnąć zatrzaski blokujące po obu stronach ramy. Po zakończeniu tego kroku musisz podłączyć trzy wtyczki radia samochodowego, dwa złącza ISO do zasilania i przesyłania dźwięku do głośników Hyundai Bayon, a następnie do gniazda anteny radiowej. W przypadku tych ostatnich, w niektórych modelach może być potrzebny adapter, aby przekształcić go z męskiego w żeński, aby móc dostosować go do gniazda nowego radia. Na koniec wszystko, co musisz zrobić, to wsunąć radio samochodowe do metalowej ramy, zatrzasnąć je na miejscu i umieścić dostarczoną wraz z nim plastikową lub metalową ramkę na jej obrysie. To wszystko, właśnie nauczyłeś się instalować radio samochodowe w Hyundai Bayon, pamiętaj, aby sprawdzić, czy radio jest włączone, czy dźwięk działa i czy odbierasz radio i jesteś gotowy, aby cieszyć się swoim nowe radio samochodowe. Jeśli masz inne obawy lub chcesz dowiedzieć się więcej o swoim samochodzie, nie zastanawiaj się dwa razy, aby odwiedzić naszą stronę poświęconą temu.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Hyundai Bayon, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Hyundai Bayon.

Weiterlesen:
Kierownica, która piszczy w Hyundai Bayon ?
Ссылка на основную публикацию