Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować radio samochodowe w moim Lexusie RX?

Nie jesteś zainteresowany słuchaniem kaset i masz tylko możliwość słuchania radia, podczas gdy Twój smartfon jest pełen ulubionej muzyki, ale nie masz gniazda jack ani portu USB w radiu samochodowym, więc nie możesz się cieszyć Twój samochód jeździ w pełni… Właśnie dlatego napisaliśmy i opublikowaliśmy treść tego artykułu, aby Ci pomóc, ponieważ teraz dowiesz się o jak zainstalować radio samochodowe w Lexusie RX. Aby to osiągnąć, najpierw dowiemy się, jak usunąć stare radio samochodowe, następnie jak zainstalować radio samochodowe w Lexusie RX i na koniec, jak je podłączyć.

Jak zainstalować radio samochodowe w Lexus RX: Usuwanie starego radia samochodowego?

Zanim zaczniemy poważną działalność jak zainstalować radio samochodowe w Lexusie RX, jest jedno podstawowe zadanie, zdejmij zestaw audio, który już masz w swoim samochodzie. Istnieją dwa scenariusze, albo masz oryginalny radioodtwarzacz, albo masz uniwersalny zestaw. Przed przystąpieniem do wyjmowania należy zawsze usunąć ujemny przewód z akumulatora, aby zapobiec ryzyku zwarcia lub porażenia prądem. Po wykonaniu tej czynności, oto dwa sposoby według stereo, które wyposaża Twojego Lexusa RX:

  • Oryginalne radio samochodowe:

    W takim przypadku musisz uzbroić się w cierpliwość, ogólnie rzecz biorąc, proste użycie zacisków do wyciągania w 4 otworach w rogach radia samochodowego powinno wystarczyć do jego usunięcia. Ale w niektórych konkretnych modelach z określonych lat ta operacja nie wystarczy, aby usunąć stare radio samochodowe z Lexusa RX. W rzeczywistości będziesz musiał usunąć niektóre części konsoli środkowej, aby uzyskać dostęp do samego radia samochodowego. Aby to zrobić, będziesz musiał użyć śrubokręta, aby zdjąć plastikowe osłony, które przeszkadzają. Po uzyskaniu dostępu do stacji upewnij się, że wszystkie połączenia zostały rozłączone.

  • Radio na rynku wtórnym:

    W tym scenariuszu technika jest znacznie prostsza, wystarczy użyć zacisków do wyciągania i nacisnąć 4 rogi stacji, aby wyszła ze swojego miejsca. Po wykonaniu tego kroku odłącz go i zdejmij metalową ramę, która podtrzymuje go w wycięciu konsoli środkowej. To wszystko, zakończyłeś demontaż starego radia samochodowego, wystarczy zainstalować nowe!

Jak zainstalować radio samochodowe w Lexusie RX: Montaż i podłączenie radia samochodowego

Przejdźmy do najważniejszego dla Ciebie kroku, jak zainstalować radio samochodowe w Lexusie RX. Wcześniej poświęć trochę czasu na sprawdzenie przydatności swojego samochodu i radioodtwarzacza oraz przeczytaj instrukcję instalacji, która może zawierać konkretne zalecenia.

Oto różne czynności związane z instalacją radia samochodowego na rynku wtórnym. Przede wszystkim umieść metalową ramę dostarczoną z nowym radiem samochodowym, ta ramka ma za zadanie utrzymać radio samochodowe na swoim miejscu w Lexusie RX, po umieszczeniu upewnij się, że wcisnąłeś zatrzaski blokujące po obu stronach ramy . Po wykonaniu tej czynności należy podłączyć trzy wtyczki radia samochodowego, dwa złącza ISO do zasilania i przesyłania dźwięku do głośników Lexusa RX, a następnie do gniazda anteny radiowej. W przypadku tych ostatnich, w niektórych modelach może być potrzebny adapter, aby przekształcić go z męskiego w żeński, aby móc dopasować go do gniazda nowego radia. Na koniec wszystko, co musisz zrobić, to wsunąć radio samochodowe do metalowej ramy, zatrzasnąć je na miejscu i umieścić dostarczoną wraz z nim plastikową lub metalową ramkę na jej obrysie. To wszystko, właśnie odkryłeś, jak zainstalować radio samochodowe w Lexusie RX, upewnij się, że radio jest włączone, czy dźwięk działa, że ​​odbierasz radio i jesteś gotowy do zabawy Twoje nowe radio samochodowe. Jeśli masz inne komplikacje lub chcesz dowiedzieć się więcej o swoim samochodzie, nie zastanawiaj się dwa razy, aby odwiedzić naszą stronę poświęconą temu.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Lexusa RX, spójrz na kategorię Lexus RX.

Weiterlesen:
Jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Lexusie RX?
Ссылка на основную публикацию