Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować radio samochodowe w moim Oplu Agila?

Masz dość słuchania kaset i masz tylko możliwość słuchania radia, podczas gdy Twój smartfon jest pełen ulubionej muzyki, ale nie masz portu 3.5 mm lub portu USB w radiu samochodowym, więc możesz » t cieszyć się podróżami samochodowymi w pełni… Właśnie dlatego napisaliśmy tę stronę z treścią, aby Ci pomóc, ponieważ w tym artykule dowiesz się o jak zainstalować radio samochodowe w swoim Oplu Agila. Aby tak się stało, najpierw dowiemy się, jak usunąć stare radio samochodowe, następnie jak zainstalować radio samochodowe w Oplu Agila i na koniec, jak je podłączyć.

Jak zainstalować radio samochodowe w Oplu Agila: Demontaż starego radia samochodowego?

Zanim przejdziemy do poważnej sprawy jak zainstalować radio samochodowe w swoim Oplu Agila, jest jedno ważne zadanie, wyjmij zestaw audio, który już masz w samochodzie. Istnieją dwa scenariusze, albo masz oryginalny radioodtwarzacz, albo masz uniwersalny zestaw. Przed przystąpieniem do demontażu zawsze pamiętaj o odłączeniu przewodu ujemnego od akumulatora, aby zapobiec ryzyku zwarcia lub porażenia prądem. Gdy to zrobisz, oto dwa rozwiązania określone przez system stereo, w który wyposażony jest Twój Opel Agila:

  • Oryginalne radio samochodowe:

    W takim przypadku musisz uzbroić się w cierpliwość, ogólnie rzecz biorąc, proste użycie zacisków do wyjmowania w 4 otworach w rogach radia samochodowego powinno wystarczyć do jego usunięcia. Ale w niektórych konkretnych modelach z konkretnych lat ta procedura nie wystarczy, aby usunąć stare radio samochodowe z Twojego Opla Agili. W rzeczywistości będziesz musiał usunąć niektóre części konsoli środkowej, aby uzyskać dostęp do samego radia samochodowego. Aby to osiągnąć, będziesz musiał użyć śrubokręta, aby zdjąć plastikowe osłony, które przeszkadzają. Po uzyskaniu dostępu do stacji nie zapomnij rozłączyć wszystkich połączeń.

  • Radio na rynku wtórnym:

    W tym scenariuszu procedura jest znacznie łatwiejsza, wystarczy użyć zacisków wyciągających i nacisnąć 4 rogi stacji, aby wyszła ze swojego miejsca. Po wykonaniu tego kroku nie zapomnij odłączyć go i zdjąć metalową ramę, która podtrzymuje go w wycięciu konsoli środkowej. To wszystko, zakończyłeś demontaż starego radia samochodowego, wystarczy zainstalować nowe!

Jak zainstalować radio samochodowe w Oplu Agila: Montaż i podłączenie radia samochodowego

Przejdźmy do najważniejszej części dla Ciebie, jak zainstalować radio samochodowe w swoim Oplu Agila. Z wyprzedzeniem poświęć trochę czasu na sprawdzenie, czy Twój samochód i radioodtwarzacz jest odpowiedni, a także przeczytaj informacje dotyczące instalacji, które mogą zawierać szczegółowe instrukcje.

Oto różne kroki wymagane do zainstalowania radia samochodowego na rynku wtórnym. Przede wszystkim załóż metalową ramę dostarczoną z nowym radiem samochodowym, ta ramka ma za zadanie utrzymywać radio samochodowe na miejscu w Twoim Oplu Agila, po ustawieniu nie zapomnij nacisnąć zatrzasków blokujących z każdej strony rama. Po wykonaniu tego kroku będziesz musiał podłączyć trzy wtyczki radia samochodowego, dwa złącza ISO do zasilania i przesyłania dźwięku do głośników Twojego Opla Agili, a następnie do gniazda anteny radiowej. W tym drugim przypadku w niektórych modelach może być potrzebny adapter, aby przekształcić go z męskiego w żeńskie, aby dostosować go do gniazda nowego radia. Na koniec wszystko, co musisz zrobić, to wsunąć radio samochodowe do metalowej ramy, zatrzasnąć je na miejscu i umieścić dostarczoną wraz z nim plastikową lub metalową ramkę na jej obrysie. To tyle, właśnie odkryłeś, jak zainstalować radio samochodowe w Oplu Agila, nie zapomnij sprawdzić, czy radio jest włączone, czy dźwięk działa i czy odbierasz radio i jesteś gotowy cieszyć się nowym radiem samochodowym. Jeśli masz inne problemy lub chcesz dowiedzieć się więcej o swoim samochodzie, nie wahaj się odwiedzić naszej dedykowanej mu strony.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Opla Agili, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Opel Agila.

Weiterlesen:
Kluczyk utknął w stacyjce Opla Agili, co robić ?
Ссылка на основную публикацию