Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować radio samochodowe w moim Volkswagenie Golfie?

Masz dość słuchania kaset i masz tylko możliwość słuchania radia, podczas gdy Twój smartfon jest załadowany ulubionymi utworami, ale nie masz portu 3.5 mm lub USB w radiu samochodowym, więc możesz nie ciesz się podróżami samochodowymi w pełni… Właśnie dlatego przygotowaliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci, ponieważ teraz dowiesz się jak zainstalować radio samochodowe w Volkswagenie Golfie. Aby tak się stało, najpierw zobaczymy, jak usunąć stare radio samochodowe, potem jak zainstalować radio samochodowe w Volkswagenie Golfie, a na końcu, jak je podłączyć.

Jak zainstalować radio samochodowe w Volkswagen Golf: Demontaż starego radia samochodowego

Zanim zaczniemy poważną działalność jak zainstalować radio samochodowe w Twoim Volkswagenie Golfie, jest jeden ważny krok, zdejmij zestaw audio, który już masz w samochodzie. Są dwa przypadki, albo masz oryginalny radioodtwarzacz, albo masz uniwersalny zestaw. Przed przystąpieniem do demontażu należy zawsze usunąć ujemny przewód z akumulatora, aby uniknąć ryzyka zwarcia lub porażenia prądem. Gdy to zrobisz, oto dwa sposoby zależne od zestawu stereo, w który wyposażony jest Twój Volkswagen Golf:

  • Oryginalne radio samochodowe:

    W takich przypadkach będziesz musiał być wytrwały, ogólnie rzecz biorąc, proste użycie zacisków do wyjmowania w 4 otworach w rogach radia powinno wystarczyć, aby je usunąć. Ale w niektórych konkretnych modelach z konkretnych lat ten proces nie wystarczy, aby usunąć stare radio samochodowe z Twojego Volkswagena Golfa. W rzeczywistości będziesz musiał usunąć niektóre części konsoli środkowej, aby uzyskać dostęp do samego radia samochodowego. Aby to osiągnąć, będziesz musiał użyć śrubokręta, aby zdjąć plastikowe osłony, które przeszkadzają. Po uzyskaniu dostępu do stacji pamiętaj o rozłączeniu wszystkich połączeń.

  • Radio na rynku wtórnym:

    W tej sytuacji operacja jest znacznie łatwiejsza, wystarczy użyć zacisków wyciągających i docisnąć 4 rogi stacji, aby wyszła ze swojego miejsca. Po wykonaniu tego kroku pamiętaj, aby odłączyć go i zdjąć metalową ramę, która podtrzymuje go w wycięciu konsoli środkowej. To wszystko, zakończyłeś demontaż starego radia samochodowego, wystarczy zainstalować nowe!

Jak zainstalować radio samochodowe w Volkswagenie Golfie: Montaż i podłączenie radia samochodowego

Przejdźmy do najważniejszego dla Ciebie kroku, jak zainstalować radio samochodowe w Twoim Volkswagenie Golfie. Zanim zaczniesz, poświęć trochę czasu na sprawdzenie kompatybilności twojego samochodu i radioodtwarzacza oraz przeczytaj zalecenia dotyczące instalacji, które mogą dać ci konkretne wskazówki.

Oto różne kroki związane z instalacją radia samochodowego na rynku wtórnym. Przede wszystkim załóż metalową ramkę dostarczoną z nowym radiem samochodowym, ta ramka ma funkcję przytrzymywania radia samochodowego na miejscu w Volkswagenie Golfie, po ustawieniu pamiętaj, aby nacisnąć zatrzaski blokujące po obu stronach ramki. Po wykonaniu tego kroku musisz podłączyć trzy wtyczki radia samochodowego, dwa złącza ISO do zasilania i przesyłania dźwięku do głośników Twojego Volkswagena Golfa, a następnie do gniazda antenowego radia. W tym drugim przypadku w niektórych modelach może być potrzebny adapter, aby przekształcić go z męskiego w żeński, aby dostosować go do gniazda nowego radia. Na koniec wszystko, co musisz zrobić, to wsunąć radio samochodowe do metalowej ramy, zatrzasnąć je na miejscu i umieścić dostarczoną wraz z nim plastikową lub metalową ramkę na jej obrysie. To tyle, właśnie nauczyłeś się instalować radio samochodowe w Volkswagenie Golfie, pamiętaj, aby sprawdzić, czy radio jest włączone, czy dźwięk działa i czy odbierasz radio i jesteś gotowy, aby cieszyć się swoim nowe radio samochodowe. Jeśli masz inne komplikacje lub chcesz dowiedzieć się więcej o swoim samochodzie, nie zastanawiaj się dwa razy, aby odwiedzić naszą stronę poświęconą temu.

Więcej wskazówek na temat Volkswagena Golfa znajdziesz w kategorii Volkswagen Golf.

Weiterlesen:
Silnik trzęsie się w Volkswagenie Golfie 8, co robić ?
Ссылка на основную публикацию