Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować radio samochodowe w moim volvo v40?

Masz dość słuchania kaset i masz tylko możliwość słuchania radia, podczas gdy Twój telefon jest wypełniony ulubioną muzyką, ale nie masz portu 3.5 mm lub USB w radiu samochodowym, więc możesz nie ciesz się podróżami samochodowymi w pełni… Właśnie dlatego zamieściliśmy treść tego artykułu, aby Ci pomóc, ponieważ w tym artykule dowiesz się jak zainstalować radio samochodowe w volvo v40. Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, jak usunąć stare radio samochodowe, następnie jak zainstalować radio samochodowe w volvo v40 i na koniec, jak je podłączyć.

Jak zainstalować radio samochodowe w volvo v40: Demontaż starego radia samochodowego

Zanim zaczniemy poważną działalność jak zainstalować radio samochodowe w volvo v40, jest jedno ważne zadanie, zdejmij zestaw audio, który aktualnie masz w swoim samochodzie. Są dwie sytuacje, albo masz oryginalny radioodtwarzacz, albo masz zestaw uniwersalny. Przed przystąpieniem do demontażu zawsze pamiętaj o odłączeniu przewodu ujemnego od akumulatora, aby zapobiec ryzyku zwarcia lub porażenia prądem. Gdy to zrobisz, oto dwie metody określone przez system stereo, w który wyposażony jest Twój volvo v40:

  • Oryginalne radio samochodowe:

    W takim przypadku będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość, generalnie proste użycie zacisków w 4 otworach w rogach radia samochodowego powinno wystarczyć do jego usunięcia. Ale w niektórych konkretnych modelach z konkretnych lat ta procedura nie wystarczy, aby usunąć stare radio samochodowe z Twojego volvo v40. Rzeczywiście, będziesz musiał usunąć niektóre części samochodowe z konsoli środkowej, aby uzyskać dostęp do samego radia samochodowego. Aby tak się stało, będziesz musiał użyć śrubokręta, aby zdjąć plastikowe osłony, które przeszkadzają. Po uzyskaniu dostępu do stacji nie zapomnij rozłączyć wszystkich połączeń.

  • Radio na rynku wtórnym:

    W tej sytuacji procedura jest znacznie prostsza, wystarczy użyć zacisków do wyciągania i nacisnąć 4 rogi stacji, aby wyszła ze swojego miejsca. Po wykonaniu tego kroku nie zapomnij odłączyć go i zdjąć metalową ramę, która podtrzymuje go w wycięciu konsoli środkowej. To wszystko, zakończyłeś demontaż starego radia samochodowego, wystarczy zainstalować nowe!

Jak zainstalować radio samochodowe w volvo v40: montaż i podłączenie radia samochodowego

Przejdźmy do najważniejszego dla Ciebie działu, jak zainstalować radio samochodowe w volvo v40. Wcześniej poświęć trochę czasu, aby sprawdzić kompatybilność swojego samochodu i radioodtwarzacza oraz przeczytać zalecenia dotyczące instalacji, które mogą dać ci konkretne wskazówki.

Oto różne wytyczne dotyczące instalacji radia samochodowego na rynku wtórnym. Na początek umieść metalową ramę dostarczoną z nowym radiem samochodowym, ta rama ma za zadanie utrzymać radio samochodowe na miejscu w volvo v40, po ustawieniu nie zapomnij nacisnąć zatrzasków blokujących po obu stronach rama. Po wykonaniu tego kroku będziesz musiał podłączyć trzy wtyczki radia samochodowego, dwa złącza ISO do zasilania i przesyłania dźwięku do głośników Twojego volvo v40, a następnie do gniazda anteny radiowej. W przypadku tych ostatnich, w niektórych modelach może być potrzebny adapter, aby przekształcić go z męskiego w żeński, aby móc dopasować go do gniazda nowego radia. Na koniec wszystko, co musisz zrobić, to wsunąć radio samochodowe do metalowej ramy, zatrzasnąć je na miejscu i umieścić dostarczoną wraz z nim plastikową lub metalową ramkę na jej obrysie. To tyle, właśnie nauczyłeś się instalować radio samochodowe na volvo v40, nie zapomnij sprawdzić, czy radio jest włączone, czy dźwięk działa i czy odbierasz radio i jesteś gotowy cieszyć się nowym radiem samochodowym. Jeśli masz inne problemy lub chcesz dowiedzieć się więcej o swoim samochodzie, nie zastanawiaj się dwa razy, aby odwiedzić naszą stronę poświęconą temu.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące volvo v40, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii volvo v40.

Weiterlesen:
Wibracje na biegu jałowym volvo v40, co robić ?
Ссылка на основную публикацию