Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować radio samochodowe w moim Volvo Xc40?

Masz dość słuchania kaset i tylko możliwości słuchania radia, podczas gdy Twój smartfon jest pełen ulubionej muzyki, ale nie masz portu 3.5 mm lub USB w radiu samochodowym, więc możesz „ t cieszyć się podróżami samochodowymi w pełni… Właśnie dlatego napisaliśmy tę treść, aby Ci pomóc, ponieważ teraz dowiesz się o jak zainstalować radio samochodowe w Twoim Volvo Xc40. Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, jak usunąć stare radio samochodowe, następnie jak zainstalować radio samochodowe w Volvo Xc40, a na końcu, jak je podłączyć.

Jak zainstalować radio samochodowe w Volvo Xc40: Demontaż starego radia samochodowego

Zanim przejdziemy do poważnej sprawy jak zainstalować radio samochodowe w Twoim Volvo Xc40, jest jeden zasadniczy krok, wyjmij zestaw audio, który aktualnie masz w samochodzie. Istnieją dwa scenariusze, albo masz oryginalny radioodtwarzacz, albo masz uniwersalny zestaw. Przed przystąpieniem do wyjmowania zawsze nie zapomnij usunąć ujemnego przewodu z akumulatora, aby zapobiec ryzyku zwarcia lub porażenia prądem. Po wykonaniu tych czynności, oto dwie metody określone przez zestaw stereo, w który wyposażone jest Twoje Volvo Xc40:

  • Oryginalne radio samochodowe:

    W takim przypadku będziesz musiał być wytrwały, ogólnie rzecz biorąc, proste użycie zacisków do wykręcania w 4 otworach w rogach radia powinno wystarczyć do jego usunięcia. Ale w niektórych konkretnych modelach z określonych roczników ta procedura nie wystarczy, aby usunąć stare radio samochodowe z Twojego Volvo Xc40. W rzeczywistości, aby uzyskać dostęp do radia samochodowego, będziesz musiał usunąć niektóre części samochodowe z konsoli środkowej. Aby tak się stało, będziesz musiał użyć śrubokręta, aby zdjąć plastikowe osłony, które przeszkadzają. Po uzyskaniu dostępu do stacji nie zapomnij rozłączyć wszystkich połączeń.

  • Radio na rynku wtórnym:

    W tej sytuacji operacja jest mniej trudna, wystarczy użyć zacisków do wyciągania i nacisnąć 4 rogi stacji, aby wyszła ze swojego miejsca. Po wykonaniu tego kroku nie zapomnij odłączyć go i zdjąć metalową ramę, która podtrzymuje go w wycięciu konsoli środkowej. To wszystko, zakończyłeś demontaż starego radia samochodowego, wystarczy zainstalować nowe!

Jak zainstalować radio samochodowe w Twoim Volvo Xc40: Montaż i podłączenie radia samochodowego

Przejdźmy do najważniejszego dla Ciebie działu, jak zainstalować radio samochodowe w Twoim Volvo Xc40. Zanim zaczniesz, poświęć trochę czasu, aby sprawdzić kompatybilność swojego samochodu i radioodtwarzacza oraz przeczytać instrukcję instalacji, która może dać ci szczegółowe instrukcje.

Oto różne czynności związane z instalacją radia samochodowego na rynku wtórnym. Na początek umieść metalową ramę dostarczoną z nowym radiem samochodowym. Rama ta ma za zadanie utrzymać radio samochodowe na miejscu w Twoim Volvo Xc40, po ustawieniu nie zapomnij nacisnąć zatrzasków blokujących po obu stronach rama. Po wykonaniu tej czynności konieczne będzie podłączenie trzech wtyczek radia samochodowego, dwóch złączy ISO do zasilania i przesyłania dźwięku do głośników Twojego Volvo Xc40, a następnie do gniazda antenowego radia. W tym drugim przypadku w niektórych modelach może być potrzebny adapter, aby przekształcić go z męskiego w żeński, aby dostosować go do gniazda nowego radia. Na koniec wystarczy wsunąć radio samochodowe do metalowej ramy, zatrzasnąć je na miejscu i umieścić dostarczoną wraz z nim plastikową lub metalową ramkę na jej obrysie. To wszystko, właśnie odkryłeś, jak zainstalować radio samochodowe w Volvo Xc40, nie zapomnij sprawdzić, czy radio jest włączone, czy dźwięk działa, czy odbierasz radio i jesteś gotowy cieszyć się nowym radiem samochodowym. Jeśli masz inne komplikacje lub chcesz dowiedzieć się więcej o swoim samochodzie, nie zastanawiaj się dwa razy, aby odwiedzić naszą stronę poświęconą temu.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Volvo Xc40, przejdź do naszej kategorii Volvo Xc40.

Weiterlesen:
Jak odłączyć akumulator w moim Volvo Xc40?
Ссылка на основную публикацию