Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować radio samochodowe w mojej Honda Civic?

Jesteś znudzony słuchaniem kaset i masz tylko możliwość słuchania radia, podczas gdy Twój telefon jest pełen ulubionych utworów, ale nie masz portu 3.5 mm lub USB w radiu samochodowym, więc nie możesz się cieszyć Twój samochód jeździ na maksa… Właśnie dlatego napisaliśmy tę treść, aby Ci pomóc, ponieważ w tym artykule dowiesz się o jak zainstalować radio samochodowe w Twojej Honda Civic. Aby tak się stało, najpierw dowiemy się, jak usunąć stare radio samochodowe, następnie jak zainstalować radio samochodowe w Honda Civic i na koniec, jak je podłączyć.

Jak zainstalować radio samochodowe w Honda Civic: Demontaż starego radia samochodowego?

Zanim przejdziemy do poważnej sprawy jak zainstalować radio samochodowe w Twojej Honda Civic, jest jedno ważne zadanie, zabierz zestaw audio, który już masz w samochodzie. Są dwa przypadki, albo masz oryginalny radioodtwarzacz, albo masz uniwersalny zestaw. Przed przystąpieniem do wyjmowania zawsze pamiętaj o odłączeniu przewodu ujemnego od akumulatora, aby uniknąć ryzyka zwarcia lub porażenia prądem. Po zakończeniu, oto dwie opcje w zależności od zestawu stereo, w który wyposażona jest Twoja Honda Civic:

  • Oryginalne radio samochodowe:

    W takim przypadku będziesz musiał być wytrwały, przez większość czasu proste użycie wykręcenia zacisków w 4 otworach w rogach radia powinno wystarczyć do jego usunięcia. Ale w niektórych konkretnych modelach z konkretnych lat ta operacja nie wystarczy, aby usunąć stare radio samochodowe z Twojej Hondy Civic. W rzeczywistości, aby uzyskać dostęp do radia samochodowego, będziesz musiał usunąć niektóre części samochodowe z konsoli środkowej. Aby tak się stało, będziesz musiał użyć śrubokręta, aby zdjąć plastikowe osłony, które przeszkadzają. Po uzyskaniu dostępu do stacji pamiętaj o rozłączeniu wszystkich połączeń.

  • Radio na rynku wtórnym:

    W tej sytuacji procedura jest łatwiejsza, wystarczy użyć zacisków wyciągających i nacisnąć 4 rogi stacji, aby wyszła ze swojego miejsca. Po zakończeniu tego kroku pamiętaj, aby odłączyć go i zdjąć metalową ramę, która podtrzymuje go w wycięciu konsoli środkowej. To wszystko, zakończyłeś demontaż starego radia samochodowego, wystarczy zainstalować nowe!

Jak zainstalować radio samochodowe w Honda Civic: Montaż i podłączenie radia samochodowego

Przejdźmy do najważniejszego dla Ciebie działu, jak zainstalować radio samochodowe w Twojej Honda Civic. Zawczasu poświęć trochę czasu na sprawdzenie kompatybilności swojego samochodu i radioodtwarzacza oraz przeczytaj instrukcję instalacji, która może dać ci konkretne wskazówki.

Oto różne kroki związane z instalacją radia samochodowego na rynku wtórnym. Przede wszystkim umieść metalową ramę dostarczoną z nowym radiem samochodowym, ta rama ma za zadanie utrzymać radio samochodowe na miejscu w Honda Civic, po zainstalowaniu pamiętaj, aby nacisnąć zatrzaski blokujące po obu stronach ramy. Po wykonaniu tego kroku będziesz musiał podłączyć trzy wtyczki radia samochodowego, dwa złącza ISO do zasilania i przesyłania dźwięku do głośników Twojej Hondy Civic, a następnie do gniazda anteny radiowej. W przypadku tych ostatnich, w niektórych modelach może być potrzebny adapter, aby przekształcić go z męskiego w żeński, aby móc dopasować go do gniazda nowego radia. Na koniec wystarczy wsunąć radio samochodowe do metalowej ramy, zatrzasnąć je na miejscu i umieścić dostarczoną wraz z nim plastikową lub metalową ramkę na jej obrysie. To wszystko, właśnie nauczyłeś się instalować radio samochodowe w Honda Civic, pamiętaj, aby sprawdzić, czy radio jest włączone, czy dźwięk działa i czy odbierasz radio i jesteś gotowy, aby cieszyć się swoim nowe radio samochodowe. Jeśli masz inne problemy lub chcesz dowiedzieć się więcej o swoim samochodzie, nie zastanawiaj się dwa razy, aby odwiedzić naszą stronę poświęconą temu.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Hondy Civic, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Hondy Civic.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć lampkę serwisową Honda Civic
Ссылка на основную публикацию