Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zainstalować radio samochodowe w mojej Kia Niro?

Nie jesteś zainteresowany słuchaniem kaset i możesz cieszyć się tylko radiem, podczas gdy telefon jest załadowany ulubioną muzyką, ale nie masz portu 3.5 mm lub portu USB w radiu samochodowym, więc nie możesz cieszyć się swoim podróże samochodem na maksa… Właśnie dlatego napisaliśmy tę stronę z treścią, aby Ci pomóc, ponieważ teraz dowiesz się jak zainstalować radio samochodowe w Twojej Kia Niro. Aby to osiągnąć, najpierw dowiemy się, jak usunąć stare radio samochodowe, następnie jak zainstalować radio samochodowe w Kia Niro i wreszcie, jak je podłączyć.

Jak zainstalować radio samochodowe w Kia Niro: Demontaż starego radia samochodowego

Zanim zaczniemy poważną działalność jak zainstalować radio samochodowe w Kia Niro, jest jedno ważne zadanie, usuń zestaw audio, który aktualnie masz w samochodzie. Istnieją dwa scenariusze, albo masz oryginalny radioodtwarzacz, albo masz uniwersalny zestaw. Przed przystąpieniem do wyjmowania należy zawsze usunąć ujemny przewód z akumulatora, aby uniknąć ryzyka zwarcia lub porażenia prądem. Gdy to zrobisz, oto dwie techniki określone przez zestaw stereo, w który wyposażony jest Twój Kia Niro:

  • Oryginalne radio samochodowe:

    W takich przypadkach będziesz musiał być wytrwały, w większości przypadków proste użycie zacisków do wyjmowania w 4 otworach w rogach radia powinno wystarczyć, aby je usunąć. Ale w niektórych konkretnych modelach z określonych lat ta operacja nie wystarczy, aby usunąć stare radio samochodowe z Twojej Kia Niro. W rzeczywistości, aby uzyskać dostęp do radia samochodowego, będziesz musiał usunąć niektóre części samochodowe z konsoli środkowej. Aby tak się stało, będziesz musiał użyć śrubokręta, aby zdjąć plastikowe osłony, które przeszkadzają. Po uzyskaniu dostępu do stacji upewnij się, że wszystkie połączenia zostały rozłączone.

  • Radio na rynku wtórnym:

    W tym scenariuszu operacja jest znacznie prostsza, wystarczy użyć zacisków wyciągających i nacisnąć 4 rogi stacji, aby wyszła ze swojego miejsca. Po wykonaniu tego kroku odłącz go i zdejmij metalową ramę, która podtrzymuje go w wycięciu konsoli środkowej. To wszystko, zakończyłeś demontaż starego radia samochodowego, wystarczy zainstalować nowe!

Jak zainstalować radio samochodowe w Kia Niro: Montaż i podłączenie radia samochodowego

Przejdźmy do najważniejszej dla Ciebie sekcji, jak zainstalować radio samochodowe w Kia Niro. Zanim zaczniesz, poświęć trochę czasu na sprawdzenie przydatności swojego samochodu i radioodtwarzacza oraz przeczytaj instrukcję instalacji, która może zawierać konkretne zalecenia.

Oto różne kroki związane z instalacją radia samochodowego na rynku wtórnym. Przede wszystkim umieść metalową ramę dostarczoną z nowym radiem samochodowym, ta rama ma za zadanie utrzymywać radio samochodowe na miejscu na Kia Niro, po umieszczeniu upewnij się, że wcisnąłeś zatrzaski blokujące po obu stronach ramy . Po zakończeniu tego kroku musisz podłączyć trzy wtyczki radia samochodowego, dwa złącza ISO do zasilania i przesyłania dźwięku do głośników Kia Niro, a następnie do gniazda anteny radiowej. W tym drugim przypadku w niektórych modelach może być potrzebny adapter, aby przekształcić go z męskiego w żeńskie, aby dostosować go do gniazda nowego radia. Na koniec wszystko, co musisz zrobić, to wsunąć radio samochodowe do metalowej ramy, zatrzasnąć je na miejscu i umieścić dostarczoną wraz z nim plastikową lub metalową ramkę na jej obrysie. To wszystko, właśnie nauczyłeś się instalować radio samochodowe w Kia Niro, upewnij się, że radio jest włączone, czy dźwięk działa i czy odbierasz radio i jesteś gotowy do zabawy Twoje nowe radio samochodowe. Jeśli masz inne problemy lub chcesz dowiedzieć się więcej o swoim samochodzie, nie wahaj się odwiedzić naszej dedykowanej mu strony.

Aby znaleźć więcej wskazówek dotyczących Kia Niro, spójrz na kategorię Kia Niro.

Weiterlesen:
Price brake disc replacement for Kia Niro ?
Ссылка на основную публикацию