Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zaktualizować GPS w moim Ford Tourneo?

Niektóre opcje w naszych pojazdach zapewniają znaczny komfort jazdy! Oczywiście posiadanie wbudowanego GPS w samochodzie pozwala na skupienie się na drodze, mimo że jedziesz do nieznanego celu bez żadnych komplikacji. Jednak sieć drogowa stale się rozwija, dlatego jest to ważne zaktualizować GPS swojego Ford Tourneo i właśnie to zobaczymy dzisiaj. Aby to zrobić, najpierw porozmawiamy o różnych cechach zintegrowanego GPS dla samochodów, a po drugie, jak zaktualizować GPS Ford Tourneo .

Jak działa pokładowy GPS w Ford Tourneo?

W tej części zobaczymy, jak działa GPS Ford Tourneo i jakie są różne rodzaje GPS.

Zalety zintegrowanego GPS?

Wbudowany GPS daje wiele funkcji, których GPS w smartfonie lub GPS typu Tomtom nie będzie w stanie Ci dać. Poniżej znajduje się lista zalet tych urządzeń:

  • Fakt, że jest on natychmiast wbudowany w deskę rozdzielczą Twojego Ford Tourneo, utrudnia kradzież GPS z Twojego samochodu.
  • Połączony z anteną radiową Twojego samochodu, GPS będzie miał lepszy odbiór niż jakikolwiek inny rodzaj GPS, którego możesz użyć.
  • Często, w zależności od roku, jest połączony z poleceniami głosowymi na kierownicy, co pozwala na korzystanie z niego bez zdejmowania rąk z kierownicy, a tym samym na bezpieczniejszą jazdę.
  • Ekran jest w wielu przypadkach znacznie większy niż GPS w smartfonie lub typie nomadycznym, więc informacje są bardziej czytelne.
  • Połączony z głośnikami, może być połączony z muzyką i pojawiać się po prostu podczas zmiany kierunku, co ogranicza ryzyko zboczenia z kursu tak bardzo, jak to możliwe.
Weiterlesen:
Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Ford Tourneo?

Inny rodzaj GPS dla Ford Tourneo

Po odkryciu pozytywnych aspektów i przed omówieniem szczegółów jak zaktualizować GPS swojego Ford Tourneo , dość szybko opiszemy różne rodzaje wbudowanego GPS, które istnieją dla Ford Tourneo, oto one:

  • Klasyczny GPS: Klasyczny GPS nazywamy modelami, w które wyposażone są najnowsze samochody, są one podłączone do kompletnego systemu multimedialnego i wyposażone w ekran dotykowy.
  • Stary GPS: Te GPS były pierwszą generacją, ekran służy tylko do nawigacji i są aktualizowane za pomocą pamięci USB lub karty SD. Te systemy, choć bardzo łatwe w użyciu i mają niższą jakość ekranu, poczujesz się jakbyś oglądał telewizję z lat 90-tych.
  • GPS Android Auto lub Apple CarPlay: Wreszcie ostatni rodzaj GPS, w najnowszych pojazdach możliwe jest posiadanie systemu, w tym Androida lub Apple, systemy te są autonomiczne i korzystasz z natywnych aplikacji jednego z dwóch systemów operacyjnych. Są bardzo reaktywne i wygodne w użyciu.

Jak zaktualizować GPS w Ford Tourneo?

Przejdziemy teraz do komponentu, który najbardziej Ci odpowiada, jak zaktualizować GPS swojego Ford Tourneo? Aby to osiągnąć, zobaczymy dla każdego rodzaju GPS, jak przebiega proces aktualizacji kartografii, sygnalizacji i oprogramowania.

Aktualizacja starego GPS w Ford Tourneo

Stare systemy GPS zawarte w Ford Tourneo do lat 2000/2005, te GPS używają specjalnego oprogramowania dla marki i techniką aktualizacji tego GPS w Ford Tourneo jest udanie się do salonu samochodowego kto się tym zajmie, w większości przypadków za 50 euro.

Weiterlesen:
Jak uruchomić Ford Tourneo?

Aktualizacja GPS Ford Tourneo przez SD lub USB

Ten rodzaj GPS jest najbardziej powszechny w samochodach, które mają około dziesięciu lat. Większość dostawców wezwała firmę „TUTAJ nawigację” i będziesz musiał przejść na ich stronę, aby pobrać aktualizację mapy swojego GPS, a następnie skopiować ją na klucz USB lub kartę SD w oparciu o złącza dostępne w Twoim modelu i dokonaj aktualizacji natychmiast za pomocą menu zintegrowanego GPS.

Automatyczna aktualizacja GPS

Najnowsze wersje Ford Tourneo z systemem Android Auto lub Apple CarPlay aktualizują się automatycznie, więc nie musisz tworzyć żadnych aktualizacji. Możesz nadal korzystać z GPS, wiedząc, że mapa i ograniczenia prędkości są aktualne.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Ford Tourneo, spójrz na kategorię Ford Tourneo.

Ссылка на основную публикацию