Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zaktualizować GPS w moim Oplu Astra 5?

Niektóre opcje w naszych samochodach pozwalają cieszyć się poważnym komfortem jazdy! W rzeczywistości posiadanie GPS zintegrowanego w samochodzie pozwala bez żadnych komplikacji koncentrować się na drodze podczas jazdy do nieznanego miejsca. Jednak sieć dróg często się zmienia, dlatego jest to ważne zaktualizować GPS swojego Opla Astry 5 i właśnie to odkryjemy dzisiaj. Aby to zrobić, najpierw omówimy różne funkcje zintegrowanego GPS do samochodów, a po drugie, jak zaktualizować GPS Opla Astry 5 .

Jak działa wbudowany GPS w Oplu Astra 5?

W tej części zobaczymy, jak działa GPS Opla Astry 5 i jakie są różne rodzaje GPS.

Cechy zintegrowanego GPS?

Wbudowany GPS zapewnia wiele funkcji, których nie da Ci GPS w smartfonie lub GPS typu Tomtom. Poniżej lista zalet tych urządzeń:

  • Fakt, że jest zintegrowany bezpośrednio z deską rozdzielczą Twojego Opla Astry 5, uniemożliwia kradzież GPS z Twojego samochodu.
  • Podłączony do anteny radiowej samochodu GPS będzie miał lepszy odbiór niż jakikolwiek inny rodzaj GPS, którego możesz użyć.
  • Bardzo często, w zależności od roku, jest połączony z poleceniami głosowymi z kierownicy, co pozwala na korzystanie z niego bez zdejmowania rąk z kierownicy, a tym samym na bezpieczniejszą jazdę.
  • Ekran jest w wielu przypadkach znacznie większy niż GPS w smartfonie lub typie nomadycznym, dzięki czemu informacje są bardziej czytelne.
  • Podłączony do twojego systemu audio, może być połączony z muzyką i dzieje się to tylko wtedy, gdy zmienisz kierunek, co ogranicza ryzyko zboczenia z kursu tak bardzo, jak to możliwe.
Weiterlesen:
Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Oplem Astra

Inny rodzaj GPS dla Opla Astry 5

Po zapoznaniu się z pozytywnymi aspektami i przed wyjaśnieniem ci jak zaktualizować GPS swojego Opla Astry 5 , dość szybko podsumujemy różne typy wbudowanego GPS, które istnieją dla Opla Astry 5, oto one:

  • Klasyczny GPS: Klasyczny GPS nazywamy modelami, w które wyposażone są najnowsze samochody, są one połączone z kompletnym systemem multimedialnym i wyposażone w ekran dotykowy.
  • Stary GPS: Te GPS były pierwszą generacją, ekran służy tylko do nawigacji i są aktualizowane za pomocą pamięci USB lub karty SD. Te systemy, choć bardzo łatwe w użyciu i mają niższą jakość ekranu, poczujesz się jakbyś oglądał telewizję z lat 90-tych.
  • GPS Android Auto lub Apple CarPlay: Wreszcie ostatni rodzaj GPS, w najnowszych pojazdach możliwe jest posiadanie systemu integrującego Androida lub Apple, systemy te są autonomiczne i korzystasz z natywnych aplikacji jednego z dwóch systemów operacyjnych. Są bardzo reaktywne i wygodne w użyciu.

Jak zaktualizować GPS w Oplu Astra 5?

Przejdziemy teraz do komponentu, który najbardziej Ci odpowiada, jak zaktualizować GPS swojego Opla Astry 5? Aby to zrobić, zobaczymy dla każdego rodzaju GPS, jak przebiega proces aktualizacji kartografii, sygnalizacji i oprogramowania.

Aktualizacja starego GPS w Oplu Astra 5

Stare systemy GPS obecne w Oplu Astrze 5 do lat 2000/2005, te GPS używają specjalnego oprogramowania dla marki i podejście do aktualizacji tego GPS w Oplu Astra 5 polega na udaniu się do dealera kto będzie nim zarządzał, w większości przypadków za 50 euro.

Weiterlesen:
Opel Astra, KTÓRE mają problemy z pracą na biegu jałowym

Aktualizacja GPS Opla Astry 5 przez SD lub USB

Ten rodzaj GPS jest najbardziej podstawowy w samochodach, które mają około dziesięciu lat. Większość firm wezwała firmę „TUTAJ nawigację” i będziesz musiał przejść do ich witryny, aby pobrać aktualizację mapy swojego GPS, a następnie skopiować ją na klucz USB lub kartę SD w oparciu o złącza dostępne w twoim modelu i wykonaj aktualizację bezpośrednio z menu zintegrowanego GPS.

Automatyczna aktualizacja GPS

Najnowsze modele Opla Astry 5 z Android Auto lub Apple CarPlay aktualizują się automatycznie, więc nie ma potrzeby dokonywania żadnych aktualizacji. Możesz nadal korzystać z GPS z poczuciem bezpieczeństwa, wiedząc, że mapa i ograniczenia prędkości są aktualne.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Opla Astry 5, przejdź do naszej kategorii Opel Astra 5.

Ссылка на основную публикацию