Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zaktualizować GPS w moim Oplu Astrze?

Niektóre opcje w naszych pojazdach pozwalają cieszyć się dużym komfortem jazdy! Oczywiście posiadanie GPS w samochodzie pozwala całkowicie skupić się na drodze, mimo że bez problemu jedziesz do nieznanego celu. Jednak sieć dróg ciągle się zmienia, dlatego jest to niezbędne zaktualizować GPS swojego Opla Astry i właśnie to odkryjemy w tym artykule. Aby to zrobić, najpierw przejrzymy różne atrybuty zintegrowanego GPS dla pojazdów, a po drugie, jak zaktualizować GPS w Oplu Astra .

Jak działa pokładowy GPS w Oplu Astra?

W tej części zobaczymy, jak działa GPS Opla Astry i jakie są różne typy GPS.

Cechy zintegrowanego GPS?

Wbudowany GPS oferuje wiele funkcji, których GPS w smartfonie lub GPS typu Tomtom nie będzie w stanie Ci dać. Poniżej lista zalet tych urządzeń:

  • Fakt, że znajduje się on bezpośrednio w desce rozdzielczej Twojego Opla Astry, sprawia, że ​​kradzież GPS z Twojego samochodu jest beznadziejna.
  • W połączeniu z anteną radiową Twojego samochodu GPS będzie miał lepszy odbiór niż jakikolwiek inny rodzaj GPS, którego możesz użyć.
  • Często, w zależności od roku, dołączany jest do poleceń głosowych na kierownicy, co umożliwia korzystanie z niego bez zdejmowania rąk z kierownicy i w efekcie bezpieczniejszą jazdę.
  • Ekran jest w wielu przypadkach znacznie większy niż GPS w smartfonie lub typie nomadycznym, więc informacje są bardziej czytelne.
  • Połączony z jednostką główną, może być połączony z muzyką i po prostu się dzieje, gdy zmienisz kierunek, co ogranicza ryzyko zboczenia z kursu tak bardzo, jak to możliwe.
Weiterlesen:
Fotel utknął Opel Astra 5 w pozycji

Różne rodzaje GPS dla Opla Astra

Po odkryciu zalet i przed omówieniem szczegółów jak zaktualizować GPS swojego Opla Astry , dość szybko zilustrujemy różne rodzaje zintegrowanego GPS, które istnieją dla Opla Astry, oto one:

  • Tradycyjny GPS: Tradycyjny GPS nazywamy modelami, w które wyposażone są najnowsze pojazdy, są one połączone z całym systemem multimedialnym i wyposażone w ekran dotykowy.
  • Stary GPS: Te GPS były pierwszą generacją, ekran służy tylko do nawigacji i są aktualizowane za pomocą pamięci USB lub karty SD. Te systemy, mimo to proste w obsłudze i charakteryzujące się niższą jakością ekranu, sprawią, że poczujesz się, jakbyś oglądał telewizję z lat 90-tych.
  • GPS Android Auto lub Apple CarPlay: Wreszcie ostatni rodzaj GPS, w najnowszych pojazdach możliwe jest posiadanie systemu integrującego Androida lub Apple, systemy te są autonomiczne i korzystasz z natywnych aplikacji jednego z dwóch systemów operacyjnych. Są bardzo responsywne i wygodne w użyciu.

Jak zaktualizować GPS w Oplu Astrze?

Przejdziemy teraz do komponentu, który najbardziej Cię interesuje, jak zaktualizować GPS swojego Opla Astry? Aby to zrobić, zobaczymy dla każdego typu GPS, jak przebiega proces aktualizacji kartografii, sygnalizacji i oprogramowania.

Aktualizacja starego GPS w Oplu Astra

Stare systemy GPS obecne w Oplu Astrze do lat 2000/2005, te GPS używają specjalnego oprogramowania dla marki i podejście do aktualizacji tego GPS w Oplu Astrze polega na udaniu się do salonu samochodowego kto się tym zajmie, w większości przypadków za 50 euro.

Weiterlesen:
Lampka kontrolna pasa bezpieczeństwa świeci w moim Oplu Astra 5

Aktualizacja GPS Opla Astry przez SD lub USB

Ten rodzaj GPS jest najbardziej podstawowy w samochodach, które mają około dziesięciu lat. Większość dostawców wezwała firmę „TUTAJ nawigację” i będziesz musiał udać się na ich stronę, aby pobrać aktualizację mapy swojego GPS, a następnie skopiować ją na klucz USB lub kartę SD w zależności od złącz dostępnych w Twoim modelu i przeprowadź aktualizację bezpośrednio przez menu zintegrowanego GPS.

Automatyczna aktualizacja GPS

Najnowsze modele Opla Astry z systemem Android Auto lub Apple CarPlay aktualizują się automatycznie, więc nie musisz tworzyć żadnych aktualizacji. Możesz nadal korzystać z GPS z poczuciem bezpieczeństwa, wiedząc, że mapa i ograniczenia prędkości są aktualne.

Więcej wskazówek dotyczących Opla Astry znajdziesz w kategorii Opel Astra.

Ссылка на основную публикацию