Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zaktualizować GPS w mojej Skodzie Karoq?

Niektóre funkcje naszych samochodów pozwalają cieszyć się dużym komfortem jazdy! Prawdę mówiąc, posiadanie GPS w pojeździe pozwala na bezproblemowe trzymanie się na środku drogi podczas jazdy w nieznane miejsce. Mimo to sieć dróg stale się rozwija, dlatego jest to ważne zaktualizować GPS swojej Skody Karoq i właśnie to odkryjemy dzisiaj. Aby to zrobić, najpierw przejrzymy różne funkcje zintegrowanego GPS dla samochodów, a po drugie, jak zaktualizować GPS Skody Karoq .

Jak działa pokładowy GPS w Skodzie Karoq?

W tej części dowiemy się, jak działa GPS Skody Karoq i jakie są różne typy GPS.

Zalety zintegrowanego GPS?

Wbudowany GPS oferuje wiele korzyści, których GPS w telefonie komórkowym lub GPS typu Tomtom nie będzie w stanie zapewnić. Poniżej lista zalet tych urządzeń:

  • Punkt, w którym jest on umieszczony bezpośrednio na desce rozdzielczej Twojej Skody Karoq, utrudnia kradzież GPS z Twojego pojazdu silnikowego.
  • W połączeniu z anteną radiową Twojego samochodu GPS będzie miał lepszy odbiór niż jakikolwiek inny GPS, którego możesz użyć.
  • Często, w zależności od roku, dołączany jest do poleceń głosowych na kierownicy, co pozwala na korzystanie z niego bez zdejmowania rąk z kierownicy, a co za tym idzie na bezpieczniejszą jazdę.
  • Ekran jest w wielu przypadkach znacznie większy niż GPS w smartfonie lub typie nomadycznym, dzięki czemu informacje są bardziej czytelne.
  • Połączony z twoim systemem nagłośnienia, może być połączony z muzyką i pojawia się tylko wtedy, gdy zmieniasz kierunek, co ogranicza ryzyko zboczenia z kursu tak bardzo, jak to możliwe.
Weiterlesen:
Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Skodzie Karoq ?

Różne rodzaje GPS dla Skoda Karoq

Po odkryciu pozytywnych aspektów i przed wyjaśnieniem ci jak zaktualizować GPS swojej Skody Karoq , szybko podsumujemy różne typy wbudowanego GPS, które istnieją dla Skody Karoq, oto one:

  • Klasyczny GPS: Klasyczne GPS nazywamy modelami, w które wyposażone są najnowsze samochody, są one połączone z kompletnym systemem multimedialnym i są wyposażone w ekran dotykowy.
  • Stary GPS: Te GPS były pierwszą generacją, ekran służy tylko do nawigacji i są aktualizowane za pomocą pamięci USB lub karty SD. Te systemy, choć proste w użyciu i mają niższą jakość ekranu, poczujesz się jak na telewizorze z lat 90-tych.
  • GPS Android Auto lub Apple CarPlay: Wreszcie ostatni rodzaj GPS, w najnowszych pojazdach możliwe jest posiadanie systemu, w tym Androida lub Apple, systemy te są autonomiczne i korzystasz z natywnych aplikacji jednego z dwóch systemów operacyjnych. Są bardzo responsywne i wygodne w użyciu.

Jak zaktualizować GPS w Skodzie Karoq?

Przejdziemy teraz do części, w której jesteś najbardziej entuzjastycznie nastawiony, jak zaktualizować GPS swojej Skody Karoq? Aby to osiągnąć, zobaczymy dla każdego rodzaju GPS, jak przebiega proces aktualizacji kartografii, sygnalizacji i oprogramowania.

Aktualizacja starego GPS w Skodzie Karoq

Stare systemy GPS obecne w Skodzie Karoq do lat 2000/2005, te GPS używają specjalnego oprogramowania dla marki i metoda aktualizacji tego GPS w Skodzie Karoq polega na udaniu się do salonu samochodowego kto się tym zajmie, w wielu przypadkach za 50 euro.

Weiterlesen:
Kiedy wymienić pasek rozrządu w Skodzie Karoq ?

Aktualizacja GPS Skody Karoq przez SD lub USB

Ten rodzaj GPS jest najbardziej podstawowy w samochodach, które mają około dziesięciu lat. Większość producentów zwróciła się do firmy „TUTAJ nawigację” i będziesz musiał przejść na ich stronę, aby pobrać aktualizację mapy swojego GPS, a następnie skopiować ją na klucz USB lub kartę SD w oparciu o złącza dostępne w twoim modelu i wykonaj aktualizację bezpośrednio z menu zintegrowanego GPS.

Automatyczna aktualizacja GPS

Najnowsze Skoda Karoq z Android Auto lub Apple CarPlay aktualizują się automatycznie, więc nie ma potrzeby dokonywania żadnych aktualizacji. Możesz nadal korzystać z GPS, wiedząc, że mapa i ograniczenia prędkości są aktualne.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Skody Karoq, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Skoda Karoq.

Ссылка на основную публикацию