Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zamontować czujniki parkowania w Fiacie Idea ?

Wszystkie nowoczesne samochody mają imponującą liczbę funkcji, jednak ze względu na budżet lub rok, w którym pojawił się Fiat Idea, możesz nie mieć szczęścia, aby mieć je wszystkie. Dzisiaj pomożemy Ci rozwiązać ten problem, wyjaśniając jak zamontować czujnik parkowania w moim Fiacie Idea? W rzeczywistości ta funkcja jest bardzo praktyczna, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście i musisz często parkować na wąskich parkingach. Aby Ci pomóc, najpierw sprawdzimy, jak działają czujniki parkowania, a potem sprawdzimy jak zainstalować czujnik cofania parkowania w Fiacie Ideai wreszcie ile kosztuje czujnik parkowania?

Jak działają czujniki parkowania w Fiacie Idea?

Zaczynamy więc od funkcjonowania czujnika parkowania. Jak ujawniliśmy we wstępie, ta szczególnie interesująca funkcja pozwala znać odległość między tyłem Twojego Fiata Idea a przeszkodą podczas manewrowania. W konsekwencji jest to szczególnie uczciwe dla osób, które muszą często manewrować, których widoczność jest zła lub których pojazdy są duże.

Weiterlesen:
Problem z migaczem Fiat Idea, co robić ?

Prawie zawsze montowane w standardzie, czujniki cofania Fiata Idea składają się z zestawu czujników (minimum 4), które będą aktywowane przy włączonym biegu wstecznym i będą wykrywać przeszkody w pobliżu. Zastosowana technologia to ultradźwięki, który wyśle ​​sygnał, który odbije się od przeszkody i powróci do czujnika. Komputer oceni czas trwania tej podróży i oszacuje odległość między przeszkodą a radarem. Generalnie w kabinie będzie sygnał dźwiękowy, który będzie się nasilał w miarę zbliżania się do przeszkody, aw niektórych przypadkach jako uzupełnienie sygnału wizualnego. Radary cofania Fiata Idea pozwolą Ci na: parkowanie, ale także dla bezpieczeństwa i trzymania się z dala od pieszych.

Jak zainstalować czujniki parkowania w Fiacie Idea?

Przechodzimy teraz do części, która prawdopodobnie najbardziej Cię ekscytuje, montaż czujników parkowania cofania w Fiacie Idea. Ta sekcja jest dla Ciebie, jeśli nie masz standardowej konfiguracji czujnika rezerwowego, a nadal chcesz korzystać z tej technologii lub musisz wymienić uszkodzony. Masz szczęście, istnieje możliwość zakupu czujników parkowania na rynku wtórnym do samodzielnego montażu w swoim Fiacie Idea.

Jak wymienić wadliwie działające czujniki zapasowe w Fiacie Idea

Najpierw zobaczymy, jak wymienić uszkodzony czujnik parkowania w Fiacie Idea. W przypadku, gdy Twój Fiat Idea doznał kolizji z tyłu i jeden z czujników radaru cofania został uszkodzony, należy go wymienić, aby system działał poprawnie. Na szczęście dla Ciebie ta operacja jest bardzo prosta, możesz ją nawet wykonać samodzielnie bez szczególnych umiejętności mechanicznych:

 • Uzyskaj zastępczy radar marki producenta.
 • Odłącz stary czujnik zapasowy z tyłu zderzaka.
 • Wyjmij uszkodzony czujnik parkowania ze swojego Fiata Idea, ta część jest dość intuicyjna, jest po prostu wpinana.
 • Zamontuj nowy czujnik i podłącz go.
 • Wszystko, co musisz zrobić, to przetestować go, aby upewnić się, że działa poprawnie.

  Jak zainstalować zestaw czujników parkowania na rynku wtórnym w Fiacie Idea

  Teraz przechodzimy do sekcji, która prawdopodobnie najbardziej Cię ekscytuje, jak zamontować czujnik cofania ustawiony w Fiacie Idea, który go nie ma? Jak powiedzieliśmy wcześniej, masz szczęście, ponieważ wielu producentów OEM sprzedaje teraz modele radarów zapasowych na rynku wtórnym. Ale najlepiej działające i najmniej kruche modele to modele, które pasują do Twojego zderzaka. Przyjrzymy się tym wersjom w tej sekcji. Niezbędne jest posiadanie pewnych pojęć dotyczących elektryczności, a niektórych pojęć zrób to sam, aby rozważyć instalację zestawu. Na pewno będziesz musiał zdjąć zderzak swojego Fiata Idea do instalacji, nie wahaj się przeczytać naszego artykułu na ten temat, aby poznać procedurę, którą należy postępować. Jeśli nie masz ochoty, możesz wezwać profesjonalistę, zadanie powinno mu zająć od 1 do 2 godzin, a Tobie około 3 godzin.

  • Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami instalacji, ale tutaj podsumowujemy główne podstawowe kroki.
  • Wyjmij zderzak, jeśli nie masz dostępu do jego wnętrza.
  • Pomyśl o najlepszej pozycji czujników, aby uniknąć martwych punktów, używając dołączonego dzwonka wiertniczego, wywierć zderzak.
  • Umieść różne czujniki.
  • Poprowadź kable do zespołu reflektora zawierającego światło cofania.
  • Pobierz prąd z przewodów, aby podłączyć czujniki parkowania do tego.
  • Wypróbuj to wszystko.

   Zainstaluj czujnik parkowania bez wiercenia w Fiacie Idea

   I na koniec przedstawimy Ci teraz montaż bezwiertłowego systemu czujników parkowania w Fiacie Idea. Istnieją dwa rodzaje ultradźwięków, które są bardziej podatne na wstrząsy i elektromagnetyczne, które przyklejają się do tylnej części zderzaka i które są w ten sposób chronione, nie uszkadzają zderzaka i dlatego można je łatwo zdjąć. Ten typ radaru wbija się w zderzak. Instalacja tego typu czujników będzie podobna.

   • Postępuj zgodnie z instrukcją instalacji, która jest dostępna dla niektórych wiedzy elektrycznej.
   • Znajdź najlepszą lokalizację czujnika, za zderzakiem dla elektromagnetycznego czujnika cofania (taśma klejąca) lub w różnych lokalizacjach czujników ultradźwiękowych.
   • Sklej je ze sobą i połącz za pomocą dostarczonego pudełka.
   • Wypróbuj to wszystko.

    Jaka jest cena czujników parkowania do Fiata Idea?

    Cena wymiany niesprawnego czujnika parkowania cofania do Fiata Idea

    Wymiana uszkodzonego radaru cofania będzie zależeć od modelu, ale cena będzie się wahać między 10 i 30 euro za czujnik. Za instalację zestawu przez profesjonalistę trzeba liczyć około stu euro.

    Cena ultradźwiękowych czujników parkowania z otworem do Fiata Idea

    W przypadku modeli z otworami jest wiele zestawów i różnych marek, ale będziesz musiał liczyć 50 euro za zestaw najwyższej jakości.

    Cena zestawu czujników parkowania bez wiercenia do Fiata Idea

    .

    W końcu dla cena radaru cofania bez wiercenia do Twojego Fiata Idea, jakąkolwiek wersję wybierzesz, będziesz musiał zapłacić między 30 i 60 euro.

    Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Fiata Idea, przejdź do naszej kategorii Fiat Idea.

Weiterlesen:
Cena wymiany tarczy hamulcowej do Fiata Idea ?
Ссылка на основную публикацию