Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zamontować elektryczny zaczep do przyczepy Chevrolet Captiva ?

Niezależnie od tego, czy musisz przeprowadzić się do domu, wyjechać na wakacje z przyczepą kempingową, pozbyć się zielonych odpadów, czy mieć autostop jest całkiem przydatny. Na tej stronie wyjaśnimy podłączenie elektryczne zaczepu przyczepy Chevroleta Captiva . W rzeczywistości, nawet jeśli procedura konfiguracji nie jest trudna, konieczne jest wyjaśnienie pewnych szczegółów, aby bez problemu rozważyć to zadanie. Najpierw zobaczymy, co zawiera wiązka elektryczna Twojego zaczepu samochodowego, a następnie, w drugim kroku, jak wykonać połączenie elektryczne zaczepu Chevroleta Captiva .

Jaka jest wiązka przewodów do przyczepy Chevrolet Captiva?

Dlaczego musimy połączyć wiązkę przewodów z przyczepą autostopu Chevroleta Captiva?

Zaczniemy więc naszą stronę z treścią od wyjaśnienia zasad działania wiązki elektrycznej Chevroleta Captiva. Aby odkryć, jak działa, musisz już odkryć jej konieczność. Jeśli masz przyczepę lub przyczepę kempingową do holowania, konieczne jest, a wcześniej wszystkie obowiązkowe przez kodeks drogowy, przestrzeganie pewnych wymagań, oto one:

 • Solidne podwozie do przyczepy…
 • Pasujące koła.
 • Połączenie elektryczne.
 • Tablica rejestracyjna w zasięgu wzroku.
 • Wzmacniacz świateł stopu.
 • Wzmacniacz sygnalizacji świetlnej.
 • Wzmacniacz kierunkowskazów.
 • Oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
 • Wzmacniacz świateł przeciwmgielnych.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik klimatyzacji w Chevrolecie Captiva ?

Aby spełnić wszystkie obowiązki elektryczne, będziesz musiał zainstalować wiązkę przewodów na przyczepie z autostopem Twojego Chevroleta Captiva . Przyjrzymy się temu w tym artykule, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zainstalować zaczep Chevroleta Captiva, zobacz naszą stronę z treścią na ten temat.

Jakie jest połączenie elektryczne zaczepu przyczepy Chevroleta Captiva?

Teraz szybko wyjaśnimy, jak działa połączenie elektryczne Twojego zaczepu. Połączenie wykorzystuje prąd 12 V z Twojego samochodu do zasilania świateł zaczepu w Twoim Chevrolecie Captiva. Istnieją dwa różne systemy podłączenia elektrycznego zaczepu, oto one:

 • 7-pinowa wtyczka elektryczna do przyczepy Chevrolet Captiva, 7-pinowa : To klasyczna wtyczka, która będzie znajdować się we wszystkich zaczepach Chevroleta Captiva. To połączenie elektryczne pozwoli Ci przekazać wszystkie funkcje oświetleniowe wymagane do tylnej sygnalizacji przyczepy, znajdziesz wtyczkę dla każdej czynności (kierunkowskazy lewy i prawy, masa, światło przeciwmgielne, lewe i prawe światło pozycyjne, lewy i prawy hamulec światło).
 • Przyłącze elektryczne dla przyczepy kempingowej z 13-pinową wtyczką dla Chevrolet Captiva: Ten system wtyczek jest specjalnie używany w przyczepach kempingowych, które mają napięcie 12 V do zasilania różnych urządzeń elektrycznych w kabinie. Ten rodzaj połączenia wymaga użycia adaptera. Dodatkowe piny zapewnią stałe zasilanie 12 V (w celu naładowania akumulatora w przyczepie kempingowej) oraz 12 V w użyciu (aby korzystać z 12 V urządzeń, gdy samochód jest włączony).

Jak podłączyć wiązkę przewodów w Chevrolet Captiva?

Aby zakończyć tę stronę z treścią, szybko Ci wyjaśnimy jak wykonać połączenie wiązki przewodów Twojego Chevroleta Captiva .

Weiterlesen:
Ile kilometrów na niskim poziomie paliwa moim Chevroletem Captiva?

Jak wykonać podłączenie wiązki przewodów starego Chevroleta Captiva?

Aby zamontować wiązkę przewodów starego Chevroleta Captiva, będziesz musiał zdobyć wszystkie niezbędne kable w tylnych światłach tego. Radzimy wezwać elektryka samochodowego w celu wykonania tej interwencji, ponieważ jest to trudne, niemniej jednak podsumujemy główne kroki do wykonania:

 • Wyjmij wykładzinę bagażnika swojego Chevroleta Captiva, aby uzyskać dostęp do tylnego światła.
 • Znajdź przewody odpowiadające każdej funkcji światła tylnego.
 • Podłącz je do występów na wiązce przewodów na zaczepie.
 • Zamknij całość.

Jak podłączyć wiązkę przewodów do najnowszego Chevroleta Captiva?

W przypadku nowych Chevroletów Captiva wiązka przewodów jest znacznie łatwiejsza do podłączenia:

 • Możesz skorzystać ze skrzynki multipleksowalnej, znajdziesz konkretne do swojego Chevroleta Captiva i modeli uniwersalnych. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz odpowiedni do swojego budżetu, wiedz, że wersja uniwersalna kosztuje od 30 do 60 euro.
 • Wyjmij wykładzinę bagażnika z Twojego Chevroleta Captiva, aby poprowadzić kable ze skrzynki na przód Chevroleta Captiva i podłączyć je do skrzynki bezpieczników.
 • Zainstaluj prawidłowo obudowę w bagażniku.
 • Nie musisz wyciągać kabli z bagażnika i podłączać ich do gniazdka.

Jak podłączyć zasilanie do przyczepy Chevroleta Captiva?

Na koniec, aby zakończyć tę stronę z treścią, szybko Ci wyjaśnimy jak wykonać połączenie elektryczne przyczepy kempingowej w Twoim Chevrolecie Captiva . Aby to zrobić, nieuchronnie będziesz musiał przejść przez jeden z poprzednich kroków, to do Ciebie należy wybór tego, który wskazuje Twój model i budżet. Po wykonaniu tej czynności, ostatnim krokiem będzie zakup adaptera, który przechodzi z wtyczki 7-pinowej na wtyczkę 13-pinową, aby móc korzystać z 12-woltowego prądu w przyczepie kempingowej. Te adaptery są dostępne w różnych cenach, trzeba będzie liczyć od 15 do 40 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć go do 7-pinowej wtyczki.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Chevroleta Captiva, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Chevrolet Captiva.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik kierunkowskazów w Chevrolecie Captiva ?
Ссылка на основную публикацию