Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zamontować elektryczny zaczep holowniczy do smarta fortwo ?

Jeśli musisz przeprowadzić się, wyjechać na wakacje z przyczepą kempingową, pozbyć się zielonych odpadów lub mieć zaczep jest całkiem przydatny. Na tej stronie opiszemy podłączenie elektryczne zaczepu przyczepy smarta fortwo . W rzeczywistości, nawet jeśli proces konfiguracji nie jest trudny, konieczne jest wyjaśnienie pewnych szczegółów, aby bez problemu rozważyć to zadanie. Przede wszystkim dowiemy się, na czym polega wiązka elektryczna Twojego zaczepu samochodowego, a następnie w drugim kroku, jak wykonać podłączenie elektryczne zaczepu smarta fortwo .

Jaka jest wiązka przewodów do przyczepy smart fortwo z zaczepem?

Dlaczego musimy podłączyć wiązkę elektryczną do przyczepy autostopu smarta fortwo?

Zaczniemy więc naszą treść od szczegółowego omówienia podstaw wiązki przewodów smarta fortwo. Aby odkryć, jak działa, musisz wcześniej odkryć jego konieczność. Niezależnie od tego, czy masz przyczepę lub przyczepę kempingową do holowania, ważne i wcześniej wszystkie obowiązkowe przez kodeks drogowy jest przestrzeganie pewnych wymagań, oto one:

 • Solidne podwozie do przyczepy…
 • Pasujące koła.
 • Połączenie elektryczne.
 • Tablica rejestracyjna w zasięgu wzroku.
 • Wzmacniacz świateł stopu.
 • Wzmacniacz sygnalizacji świetlnej.
 • Wzmacniacz kierunkowskazów.
 • Oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
 • Wzmacniacz świateł przeciwmgielnych.

Aby spełnić wszystkie przepisy elektryczne, musisz zainstalować wiązkę przewodów na przyczepie z autostopem Twojego smarta fortwo . Skoncentrujemy się na tym w tym artykule, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zainstalować zaczep smarta fortwo, zapoznaj się z naszymi treściami na ten temat.

Jakie jest podłączenie elektryczne zaczepu przyczepy smarta fortwo?

Opiszemy teraz szybko, jak działa połączenie elektryczne Twojego zaczepu. Połączenie wykorzystuje prąd 12 V z pojazdu silnikowego do zasilania świateł zaczepu w Twoim smart fortwo. Istnieją dwa różne systemy podłączenia elektrycznego zaczepu, oto one:

 • 7-pinowa wtyczka elektryczna do przyczepy smart fortwo, 7 pinów : Jest to klasyczna wtyczka, którą można znaleźć we wszystkich zaczepach smarta fortwo. To połączenie elektryczne umożliwi przekazanie wszystkich funkcji oświetleniowych potrzebnych do tylnej sygnalizacji przyczepy, znajdziesz wtyczkę do każdego celu (kierunkowskazy lewy i prawy, masa, światło przeciwmgielne, lewe i prawe światło pozycyjne, lewy i prawy hamulec światło).
 • Przyłącze elektryczne przyczepy kempingowej z 13-pinową wtyczką do smarta fortwo: Ten system wtyczek jest specjalnie używany w przyczepach kempingowych, które wymagają 12 V wewnątrz do zasilania różnych urządzeń elektrycznych w kabinie. Ten rodzaj połączenia wymaga użycia adaptera. Dodatkowe piny zapewnią stałe zasilanie 12 V (w celu naładowania akumulatora w przyczepie kempingowej) oraz 12 V w użyciu (aby korzystać z 12 V urządzeń, gdy samochód jest włączony).
Weiterlesen:
Jak wyłączyć alarm pasa w smart fortwo?

Jak podłączyć wiązkę przewodów smarta fortwo?

Aby zakończyć tę treść, szybko Cię opiszemy jak wykonać połączenie wiązki przewodów Twojego smarta fortwo? .

Jak wykonać podłączenie wiązki przewodów starego smarta fortwo?

Aby zainstalować wiązkę przewodów starego smarta fortwo, będziesz musiał zdobyć wszystkie niezbędne kable w tylnych światłach tego. Sugerujemy wezwanie elektryka samochodowego na tę interwencję, ponieważ jest to trudne, niemniej jednak podsumujemy najważniejsze kroki do wykonania:

 • Zdejmij wykładzinę bagażnika ze swojego smarta fortwo, aby uzyskać dostęp do tylnej lampy.
 • Zidentyfikuj przewody, które odpowiadają każdej z funkcji światła tylnego.
 • Podłącz je do występów na wiązce przewodów na zaczepie.
 • Zamknij całość.

Jak podłączyć wiązkę przewodów najnowszego smarta fortwo?

W przypadku najnowszych smartów fortwo wiązka przewodów jest znacznie łatwiejsza do podłączenia:

 • Możesz użyć skrzynki multipleksowalnej, znajdziesz konkretne dla swojego smarta fortwo i modeli uniwersalnych. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz odpowiedni do swojego budżetu, wiedz, że wersja uniwersalna kosztuje od 30 do 60 euro.
 • Zdejmij wykładzinę bagażnika ze smarta fortwo, aby poprowadzić kable ze skrzynki do przodu smarta fortwo i podłączyć je do skrzynki bezpieczników.
 • Zainstaluj prawidłowo okoliczności w bagażniku.
 • Nie musisz wyciągać kabli z bagażnika i podłączać ich do gniazdka.

Jak podłączyć zasilanie do przyczepy w smart fortwo?

Na koniec, aby zakończyć tę treść, szybko Cię opiszemy jak wykonać połączenie elektryczne przyczepy kempingowej w smart fortwo . Aby to osiągnąć, nieuchronnie będziesz musiał przejść przez jeden z poprzednich kroków, od Ciebie zależy, czy wybierzesz ten, który odpowiada Twojemu modelowi i Twojemu budżetowi. Po wykonaniu tej czynności, ostatnim krokiem będzie zakup adaptera, który przechodzi z wtyczki 7-pinowej na wtyczkę 13-pinową, aby móc korzystać z 12-woltowego prądu w przyczepie kempingowej. Te adaptery są dostępne w różnych cenach, trzeba będzie liczyć od 15 do 40 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć go do 7-pinowej wtyczki.

Weiterlesen:
Jak złożyć lusterka boczne w smart fortwo?

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat smarta fortwo, przejdź do naszej kategorii smart fortwo.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector