Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zamontować elektryczny zaczep holowniczy Peugeot Expert ?

Niezależnie od tego, czy musisz przeprowadzić się do domu, wyjechać na wakacje z przyczepą kempingową, wyrzucić zielone odpady, czy też mieć autostop, jest to całkiem przydatne. W tym artykule wyjaśnimy podłączenie elektryczne zaczepu przyczepy Peugeot Expert . Rzeczywiście, nawet jeśli proces konfiguracji nie jest skomplikowany, konieczne jest wyjaśnienie pewnych szczegółów, aby bez problemu rozważyć to zadanie. Najpierw zobaczymy, co obejmuje wiązka przewodów elektrycznych zaczepu pojazdu silnikowego, a następnie w drugim kroku, jak wykonać podłączenie elektryczne zaczepu Peugeot Expert .

Jaka jest wiązka przewodów do przyczepy holowniczej Peugeot Expert?

Dlaczego musimy połączyć wiązkę przewodów z przyczepą autostopu Peugeot Expert?

Zaczniemy więc naszą stronę z treścią od wyjaśnienia podstaw wiązki przewodów Peugeot Expert. Aby odkryć, jak to działa, musisz wcześniej odkryć jego konieczność. Jeśli masz przyczepę lub przyczepę kempingową do holowania, ważne i przede wszystkim obowiązkowe przez kodeks drogowy jest przestrzeganie pewnych wymagań, oto one:

 • Solidne podwozie do przyczepy…
 • Pasujące koła.
 • Połączenie elektryczne.
 • Tablica rejestracyjna w zasięgu wzroku.
 • Wzmacniacz świateł stopu.
 • Wzmacniacz sygnalizacji świetlnej.
 • Wzmacniacz kierunkowskazów.
 • Oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
 • Wzmacniacz świateł przeciwmgielnych.
Weiterlesen:
Ile kilometrów na niskim poziomie paliwa w moim Peugeot Expert?

Aby spełnić wszystkie przepisy elektryczne, musisz zainstaluj połączenie wiązki przewodów na przyczepie autostopu Twojego Peugeot Expert . Skoncentrujemy się na tym w tym poście, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zainstalować zaczep Peugeot Expert, zobacz naszą stronę z treścią na ten temat.

Jakie jest podłączenie elektryczne zaczepu przyczepy Peugeot Expert?

Teraz szybko wyjaśnimy, jak działa połączenie elektryczne Twojego zaczepu. Połączenie wykorzystuje prąd 12 V z pojazdu silnikowego do zasilania świateł zaczepu w Twoim Peugeot Expert. Istnieją dwa różne systemy podłączenia elektrycznego zaczepu, oto one:

 • 7-pinowa wtyczka elektryczna do przyczepy Peugeot Expert, 7-pinowa : Jest to tradycyjna wtyczka, która będzie identyfikowana na wszystkich zaczepach Peugeot Expert. To połączenie elektryczne umożliwi przekazanie wszystkich funkcji oświetleniowych niezbędnych do tylnej sygnalizacji przyczepy, znajdziesz wtyczkę dla każdego celu (kierunkowskazy lewy i prawy, masa, światło przeciwmgielne, lewe i prawe światło pozycyjne, lewy i prawy hamulec światło).
 • Przyłącze elektryczne przyczepy kempingowej z 13-pinową wtyczką dla Peugeot Expert: Ten system wtyczek jest używany głównie w przyczepach kempingowych, które wymagają 12 V wewnątrz do zasilania różnych urządzeń elektrycznych w kabinie. Ten rodzaj połączenia wymaga użycia adaptera. Dodatkowe piny zapewnią stałe zasilanie 12 V (w celu naładowania akumulatora w przyczepie kempingowej) oraz 12 V w użyciu (aby korzystać z 12 V urządzeń, gdy samochód jest włączony).

Jak podłączyć wiązkę przewodów Peugeot Expert?

Aby zakończyć tę stronę z treścią, szybko Ci wyjaśnimy jak wykonać podłączenie wiązki przewodów Twojego Peugeot Expert .

Weiterlesen:
Peugeot Expert Tepee, które mają problemy na biegu jałowym

Jak wykonać podłączenie wiązki przewodów starego Peugeot Expert?

Aby zamontować wiązkę przewodów starego Peugeot Expert, będziesz musiał zdobyć wszystkie niezbędne kable w tylnych światłach tego. Sugerujemy wezwanie elektryka samochodowego w celu wykonania tej interwencji, ponieważ jest ona złożona, niemniej jednak podsumujemy najważniejsze kroki do wykonania:

 • Zdejmij wykładzinę bagażnika z Peugeot Expert, aby uzyskać dostęp do tylnej lampy.
 • Znajdź przewody odpowiadające każdej funkcji światła tylnego.
 • Podłącz je do występów na wiązce przewodów na zaczepie.
 • Zamknij całość.

Jak podłączyć wiązkę przewodów najnowszego Peugeot Expert?

Dla nowoczesnych Peugeot Experts podłączenie wiązki przewodów jest znacznie mniej skomplikowane:

 • Możesz użyć skrzynki multipleksowalnej, znajdziesz konkretne dla Twojego Peugeota Experta i modeli uniwersalnych. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz odpowiedni do swojego budżetu, wiedz, że wersja uniwersalna kosztuje od 30 do 60 euro.
 • Usuń wykładzinę bagażnika z Peugeot Expert, aby poprowadzić kable ze skrzynki do przodu Peugeot Expert i podłączyć je do skrzynki bezpieczników.
 • Zainstaluj prawidłowo okoliczności w bagażniku.
 • Nie musisz wyciągać kabli z bagażnika i podłączać ich do gniazdka.

Jak podłączyć zasilanie do przyczepy w Peugeot Expert?

Na koniec, aby zakończyć tę stronę z treścią, szybko Ci wyjaśnimy jak wykonać podłączenie elektryczne przyczepy kempingowej w Twoim Peugeot Expert . Aby to zrobić, będziesz musiał automatycznie przejść przez jeden z poprzednich kroków, to do Ciebie należy wybór tego, który oznacza Twój model i budżet. Po wykonaniu tej czynności, ostatnim krokiem będzie zakup adaptera, który przechodzi z wtyczki 7-pinowej na wtyczkę 13-pinową, aby móc korzystać z 12-woltowego prądu w przyczepie kempingowej. Te adaptery są dostępne w różnych cenach, trzeba będzie liczyć od 15 do 40 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć go do 7-pinowej wtyczki.

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków na temat Peugeot Expert, przejdź do naszej kategorii Peugeot Expert.

Weiterlesen:
Peugeot Expert Tepee, który ginie podczas jazdy
Ссылка на основную публикацию