Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zamontować elektryczny zaczep holowniczy smart forfour ?

Niezależnie od tego, czy musisz przeprowadzić się do domu, pojechać na wakacje z przyczepą kempingową, pozbyć się zielonych odpadów, czy też mieć autostop, jest to całkiem przydatne. W tym poście opiszemy podłączenie elektryczne zaczepu przyczepy smarta forfour . W rzeczywistości, nawet jeśli procedura konfiguracji nie jest skomplikowana, konieczne jest wyjaśnienie pewnych szczegółów, aby bez problemu rozważyć tę interwencję. Najpierw dowiemy się, co zawiera wiązka elektryczna Twojego zaczepu samochodowego, a następnie w drugim kroku, jak wykonać połączenie elektryczne zaczepu smarta forfour .

Jaka jest wiązka przewodów do przyczepy smart forfour Hitch?

Dlaczego musimy połączyć wiązkę przewodów z przyczepą autostopu smarta forfour?

Zaczniemy więc nasz artykuł od wyszczególnienia podstaw wiązki przewodów smarta forfour. Aby odkryć, jak to działa, musisz wcześniej odkryć jego konieczność. Niezależnie od tego, czy masz przyczepę lub przyczepę kempingową do holowania, przestrzeganie pewnych protokołów jest fundamentalne, a przede wszystkim obowiązkowe, zgodnie z kodeksem drogowym, oto one:

 • Solidne podwozie do przyczepy…
 • Pasujące koła.
 • Połączenie elektryczne.
 • Tablica rejestracyjna w zasięgu wzroku.
 • Wzmacniacz świateł stopu.
 • Wzmacniacz sygnalizacji świetlnej.
 • Wzmacniacz kierunkowskazów.
 • Oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
 • Wzmacniacz świateł przeciwmgielnych.

Aby spełnić wszystkie wymagania elektryczne, będziesz musiał zainstaluj wiązkę przewodów na przyczepie z autostopem Twojego smarta forfour . Przyjrzymy się temu w tym poście, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zainstalować zaczep smarta forfour, zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat.

Jakie jest podłączenie elektryczne zaczepu przyczepy smarta forfour?

Opiszemy teraz szybko, jak działa połączenie elektryczne Twojego zaczepu. Połączenie wykorzystuje prąd 12 V z Twojego samochodu do zasilania świateł zaczepu w Twoim smart forfour. Istnieją dwa różne systemy podłączenia elektrycznego zaczepu, oto one:

 • 7-pinowa wtyczka elektryczna do inteligentnej przyczepy forfour, 7 pinów : Jest to tradycyjna wtyczka, którą można znaleźć we wszystkich inteligentnych zaczepach forfour. To połączenie elektryczne pozwoli Ci przekazać wszystkie funkcje oświetleniowe wymagane do tylnej sygnalizacji przyczepy, odkryjesz wtyczkę dla każdego celu (kierunkowskazy lewy i prawy, masa, światło przeciwmgielne, lewe i prawe światło pozycyjne, lewy i prawy hamulec światło).
 • Przyłącze elektryczne przyczepy kempingowej z 13-pinową wtyczką do smarta forfour: Ten system wtyczek jest specjalnie stosowany w przyczepach kempingowych, które wymagają 12 V wewnątrz do zasilania różnych urządzeń elektrycznych w kabinie. Ten rodzaj połączenia wymaga użycia adaptera. Dodatkowe piny zapewnią stałe zasilanie 12 V (w celu naładowania akumulatora w przyczepie kempingowej) oraz 12 V w użyciu (w celu użycia 12 V sprzętu, gdy pojazd silnikowy jest włączony).
Weiterlesen:
Sprzęgło ślizga się na moim smart forfour, co robić?

Jak podłączyć wiązkę przewodów smarta forfour?

Aby zakończyć ten artykuł, szybko Cię opiszemy jak wykonać połączenie wiązki przewodów Twojego smarta forfour .

Jak wykonać podłączenie wiązki przewodów starego smarta forfour?

Aby zamontować wiązkę przewodów starego smarta forfour, będziesz musiał zdobyć wszystkie niezbędne kable w tylnych światłach tego. Sugerujemy wezwanie elektryka samochodowego w celu wykonania tej interwencji, ponieważ jest to złożone, ale mimo to podsumujemy główne kroki do wykonania:

 • Wyjmij wykładzinę bagażnika ze swojego smarta forfour, aby uzyskać dostęp do tylnej lampy.
 • Zidentyfikuj przewody, które odpowiadają każdej z funkcji światła tylnego.
 • Podłącz je do występów na wiązce przewodów na zaczepie.
 • Zamknij całość.

Jak podłączyć wiązkę przewodów najnowszego smarta forfour?

W przypadku nowoczesnych smartów forfour wiązka przewodów jest znacznie łatwiejsza do podłączenia:

 • Możesz użyć skrzynki multipleksowalnej, odkryjesz konkretne dla swojego smarta forfour i modeli uniwersalnych. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz odpowiedni do swojego budżetu, wiedz, że wersja uniwersalna kosztuje od 30 do 60 euro.
 • Wyjmij wykładzinę bagażnika ze swojego smarta forfour, aby poprowadzić kable ze skrzynki do przodu smarta forfour i podłączyć je do skrzynki bezpieczników.
 • Zainstaluj prawidłowo okoliczności w bagażniku.
 • Nie musisz wyciągać kabli z bagażnika i podłączać ich do gniazdka.

Jak podłączyć moc do przyczepy w smart forfour?

Na koniec, aby zakończyć ten artykuł, szybko Cię opiszemy jak wykonać podłączenie elektryczne przyczepy kempingowej w smart forfour . Aby to zrobić, będziesz musiał automatycznie przejść przez jeden z poprzednich kroków, do Ciebie należy wybór tego, który oznacza Twój model i budżet. Po wykonaniu tej czynności, ostatnim krokiem będzie zakup adaptera, który przechodzi z wtyczki 7-pinowej na wtyczkę 13-pinową, aby móc korzystać z 12-woltowego prądu w przyczepie kempingowej. Te adaptery są dostępne w różnych cenach, trzeba będzie liczyć od 15 do 40 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć go do 7-pinowej wtyczki.

Weiterlesen:
smart fortwo, który ginie podczas jazdy

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat smarta forfour, przejdź do naszej kategorii smart forfour.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector