Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zamontować elektryczny zaczep holowniczy volvo v70 ?

Jeśli potrzebujesz przeprowadzki, wyjazdu na wakacje z przyczepą kempingową, pozbycia się zielonych odpadów lub posiadania zaczepu to naprawdę przydatne. Na tej stronie pokażemy Ci przyłącze elektryczne zaczepu przyczepy volvo v70 . W rzeczywistości, niezależnie od tego, czy proces instalacji nie jest trudny, konieczne jest wyjaśnienie pewnych szczegółów, aby bez problemu rozważyć tę pracę. Najpierw dowiemy się, z czego składa się wiązka elektryczna Twojego zaczepu samochodowego, a następnie, w drugim kroku, jak wykonać podłączenie elektryczne zaczepu volvo v70 .

Jaka jest wiązka przewodów do przyczepy volvo v70?

Dlaczego musimy połączyć wiązkę przewodów z przyczepą holowniczą volvo v70?

Zaczniemy więc nasz artykuł od wyszczególnienia podstaw wiązki przewodów Volvo v70. Aby dowiedzieć się, jak to działa, musisz już zrozumieć jego konieczność. Jeśli masz przyczepę lub przyczepę kempingową do holowania, ważne i wcześniej obowiązkowe przez kodeks drogowy jest przestrzeganie pewnych protokołów, oto one:

 • Solidne podwozie do przyczepy…
 • Pasujące koła.
 • Połączenie elektryczne.
 • Tablica rejestracyjna w zasięgu wzroku.
 • Wzmacniacz świateł stopu.
 • Wzmacniacz sygnalizacji świetlnej.
 • Wzmacniacz kierunkowskazów.
 • Oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
 • Wzmacniacz świateł przeciwmgielnych.
Weiterlesen:
Wibracje na biegu jałowym volvo v70, co robić ?

Aby spełnić wszystkie przepisy elektryczne, musisz zainstaluj połączenie wiązki przewodów na przyczepie z zaczepem Twojego volvo v70 . Przyjrzymy się temu w tym artykule, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zainstalować zaczep w volvo v70, zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat.

Jakie jest podłączenie elektryczne zaczepu przyczepy volvo v70?

Teraz dość szybko pokażemy, jak działa połączenie elektryczne Twojego zaczepu. Połączenie wykorzystuje prąd 12 V z pojazdu silnikowego do zasilania świateł zaczepu w Twoim volvo v70. Istnieją dwa różne systemy podłączenia elektrycznego zaczepu, oto one:

 • 7-pinowa wtyczka elektryczna do przyczepy volvo v70, 7 pinów : Jest to klasyczna wtyczka, która będzie znajdować się na wszystkich zaczepach volvo v70. To połączenie elektryczne umożliwi przekazanie wszystkich funkcji oświetleniowych wymaganych do tylnej sygnalizacji przyczepy, odkryjesz wtyczkę dla każdej czynności (kierunkowskazy lewy i prawy, masa, światło przeciwmgielne, lewe i prawe światło pozycyjne, lewy i prawy hamulec światło).
 • Przyłącze elektryczne przyczepy kempingowej z 13-pinową wtyczką do volvo v70: Ten system wtyczek jest używany głównie w przyczepach kempingowych, które wymagają 12 V wewnątrz do zasilania różnych urządzeń elektrycznych w kabinie. Ten rodzaj połączenia wymaga użycia adaptera. Dodatkowe piny zapewnią stałe zasilanie 12 V (w celu naładowania akumulatora w przyczepie kempingowej) oraz 12 V w użyciu (w celu użycia 12 V sprzętu, gdy pojazd silnikowy jest włączony).

Jak podłączyć wiązkę przewodów volvo v70?

Podsumowując ten artykuł, dość szybko Ci to pokażemy jak wykonać połączenie wiązki przewodów Twojego volvo v70 .

Weiterlesen:
Dlaczego moje volvo v70 pachnie spalonym plastikiem?

Jak wykonać podłączenie wiązki przewodów starego volvo v70?

Aby zainstalować wiązkę przewodów starego volvo v70, będziesz musiał iść i zdobyć wszystkie niezbędne kable w tylnych światłach tego. Zalecamy wezwać elektryka samochodowego na tę interwencję, ponieważ jest to trudne, niemniej jednak podsumujemy najważniejsze czynności do wykonania:

 • Zdejmij wykładzinę bagażnika z volvo v70, aby uzyskać dostęp do tylnego światła.
 • Zidentyfikuj przewody, które odpowiadają każdej z funkcji światła tylnego.
 • Podłącz je do występów na wiązce przewodów na zaczepie.
 • Zamknij całość.

Jak podłączyć wiązkę przewodów do najnowszego volvo v70?

W przypadku nowoczesnych volvo v70 wiązka przewodów jest znacznie prostsza do podłączenia:

 • Możesz użyć skrzynki multipleksowalnej, odkryjesz konkretne dla swojego volvo v70 i modeli uniwersalnych. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz odpowiedni do swojego budżetu, wiedz, że wersja uniwersalna kosztuje od 30 do 60 euro.
 • Zdejmij wykładzinę bagażnika z volvo v70, aby poprowadzić kable ze skrzynki do przodu volvo v70 i podłączyć je do skrzynki bezpieczników.
 • Zainstaluj prawidłowo okoliczności w bagażniku.
 • Nie musisz wyciągać kabli z bagażnika i podłączać ich do gniazdka.

Jak podłączyć zasilanie do przyczepy w volvo v70?

Na koniec, aby zakończyć ten artykuł, dość szybko Ci to pokażemy jak wykonać połączenie elektryczne przyczepy kempingowej w Twoim volvo v70 . Aby to osiągnąć, nieuchronnie będziesz musiał przejść przez jeden z poprzednich kroków, od Ciebie zależy, czy wybierzesz ten, który odpowiada Twojemu modelowi i Twojemu budżetowi. Po wykonaniu tej czynności, ostatnim krokiem będzie zakup adaptera, który przechodzi z wtyczki 7-pinowej na wtyczkę 13-pinową, aby móc korzystać z 12-woltowego prądu w przyczepie kempingowej. Te adaptery są dostępne w różnych cenach, trzeba będzie liczyć od 15 do 40 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć go do 7-pinowej wtyczki.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące volvo v70, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii volvo v70.

Ссылка на основную публикацию