Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy BMW Seria 2 ?

Jeśli musisz się przenieść, wyjechać na wakacje z przyczepą kempingową, wyrzucić zielone odpady lub mieć przyczepę, jest to całkiem przydatne. Na tej stronie opiszemy przyłącze elektryczne zaczepu przyczepy BMW serii 2 . Rzeczywiście, nawet jeśli procedura instalacji nie jest trudna, należy opisać kilka punktów, aby bez problemu rozważyć tę interwencję. Najpierw dowiemy się, z czego składa się wiązka elektryczna Twojego zaczepu samochodowego, a następnie w drugim kroku, jak wykonać podłączenie elektryczne zaczepu BMW serii 2 .

Jaka jest wiązka przewodów do przyczepy BMW serii 2?

Dlaczego musimy podłączyć wiązkę przewodów do przyczepy autostopu BMW serii 2?

Zaczniemy więc naszą treść od wyszczególnienia podstaw wiązki przewodów BMW serii 2. Aby dowiedzieć się, jak to działa, musisz wcześniej dowiedzieć się o jego konieczności. Jeśli masz przyczepę lub przyczepę kempingową do holowania, konieczne jest, a wcześniej wszystkie obowiązkowe przez kodeks drogowy, przestrzeganie pewnych wymagań, oto one:

 • Solidne podwozie do przyczepy…
 • Pasujące koła.
 • Połączenie elektryczne.
 • Tablica rejestracyjna w zasięgu wzroku.
 • Wzmacniacz świateł stopu.
 • Wzmacniacz sygnalizacji świetlnej.
 • Wzmacniacz kierunkowskazów.
 • Oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
 • Wzmacniacz świateł przeciwmgielnych.

Aby spełnić wszystkie obowiązki elektryczne, będziesz musiał zainstalować wiązkę przewodów na przyczepie z autostopem Twojego BMW serii 2 . Przyjrzymy się temu w tym poście, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zamontować zaczep w BMW serii 2, zapoznaj się z naszymi treściami na ten temat.

Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik rozrusznika BMW Seria 2 ?

Jakie jest połączenie elektryczne zaczepu przyczepy BMW serii 2?

Opiszemy teraz szybko, jak działa połączenie elektryczne Twojego zaczepu. Połączenie wykorzystuje prąd 12 V z Twojego samochodu do zasilania świateł zaczepu w Twoim BMW serii 2. Istnieją dwa różne systemy podłączenia elektrycznego zaczepu, oto one:

 • Wtyczka elektryczna 7-pinowa do przyczepy BMW serii 2, 7-pinowa : To klasyczna wtyczka, która zostanie odkryta we wszystkich zaczepach BMW serii 2. To połączenie elektryczne pozwoli Ci przekazać wszystkie funkcje oświetleniowe potrzebne do tylnej sygnalizacji Twojej przyczepy, znajdziesz wtyczkę dla każdej funkcji (kierunkowskazy lewy i prawy, masa, światło przeciwmgielne, lewe i prawe światło pozycyjne, lewy i prawy hamulec światło).
 • Przyłącze elektryczne przyczepy kempingowej z 13-pinową wtyczką do BMW serii 2: Ten system wtyczek jest specjalnie stosowany w przyczepach kempingowych, które wymagają 12 V wewnątrz do zasilania różnych urządzeń elektrycznych w kabinie. Ten rodzaj połączenia wymaga użycia adaptera. Dodatkowe piny zapewnią stałe zasilanie 12 V (do ładowania akumulatora w przyczepie kempingowej) oraz 12 V w użyciu (do korzystania z 12 V sprzętu, gdy pojazd silnikowy jest włączony).

Jak podłączyć wiązkę przewodów BMW serii 2?

Aby zakończyć tę treść, szybko Cię opiszemy jak wykonać połączenie wiązki przewodów Twojego BMW serii 2 .

Jak wykonać podłączenie wiązki przewodów starego BMW serii 2?

Aby zamontować wiązkę przewodów starego BMW serii 2, będziesz musiał zdobyć wszystkie wymagane kable w tylnych światłach tego. Zalecamy wezwać elektryka samochodowego na tę interwencję, ponieważ jest to trudne, niemniej jednak podsumujemy główne kroki do wykonania:

 • Zdejmij wykładzinę bagażnika z BMW serii 2, aby uzyskać dostęp do tylnego światła.
 • Znajdź przewody, które odpowiadają każdej z funkcji światła tylnego.
 • Podłącz je do występów na wiązce przewodów na zaczepie.
 • Zamknij całość.
Weiterlesen:
Przyspieszenie wibracji na Bmw Serie 2 F22, co robić ?

Jak podłączyć wiązkę przewodów do najnowszego BMW serii 2?

W przypadku nowych BMW serii 2 wiązka przewodów jest znacznie łatwiejsza do podłączenia:

 • Możesz użyć skrzynki multipleksowalnej, znajdziesz konkretne do swojego BMW serii 2 i modeli uniwersalnych. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz odpowiedni do swojego budżetu, wiedz, że wersja uniwersalna kosztuje od 30 do 60 euro.
 • Zdejmij wykładzinę bagażnika z BMW serii 2, aby poprowadzić kable ze skrzynki do przodu BMW serii 2 i podłączyć je do skrzynki bezpieczników.
 • Skutecznie zainstaluj obudowę w bagażniku.
 • Nie musisz wyciągać kabli z bagażnika i podłączać ich do gniazdka.

Jak podłączyć moc do przyczepy w BMW serii 2?

Na koniec, aby zakończyć tę treść, szybko Cię opiszemy jak wykonać połączenie elektryczne przyczepy kempingowej w Twoim BMW serii 2 . Aby to zrobić, nieuchronnie będziesz musiał przejść przez jeden z poprzednich kroków, do Ciebie należy wybór tego, który oznacza Twój model i budżet. Po wykonaniu tej czynności, ostatnim krokiem będzie zakup adaptera, który przechodzi z wtyczki 7-pinowej na wtyczkę 13-pinową, aby móc korzystać z 12-woltowego prądu w przyczepie kempingowej. Te adaptery są dostępne w różnych cenach, trzeba będzie liczyć od 15 do 40 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć go do 7-pinowej wtyczki.

Jeśli potrzebujesz więcej poradników na temat BMW serii 2, przejdź do naszej kategorii BMW serii 2.

Ссылка на основную публикацию