Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy Citroen Cactus ?

Niezależnie od tego, czy musisz przeprowadzić się do domu, pojechać na wakacje z przyczepą kempingową, pozbyć się zielonych odpadów, czy też mieć autostop, jest bardzo przydatne. Na tej stronie pokażemy Ci podłączenie elektryczne zaczepu przyczepy Citroen Cactus . W rzeczywistości, nawet jeśli procedura konfiguracji nie jest skomplikowana, konieczne jest opisanie kilku punktów, aby bez problemu rozważyć to zadanie. Najpierw zobaczymy, co zawiera wiązka elektryczna Twojego zaczepu samochodowego, a następnie, w drugim kroku, jak wykonać połączenie elektryczne zaczepu w Citroen Cactus .

Jaka jest wiązka przewodów do przyczepy Citroen Cactus?

Dlaczego musimy połączyć wiązkę przewodów z przyczepą autostopu Citroen Cactus?

Zaczniemy więc naszą treść od wyszczególnienia podstaw wiązki przewodów Citroen Cactus. Aby odkryć, jak to działa, musisz wcześniej odkryć jego konieczność. Niezależnie od tego, czy masz przyczepę lub przyczepę kempingową do holowania, konieczne i przede wszystkim obowiązkowe przez kodeks drogowy jest przestrzeganie pewnych zasad, oto one:

 • Solidne podwozie do przyczepy…
 • Pasujące koła.
 • Połączenie elektryczne.
 • Tablica rejestracyjna w zasięgu wzroku.
 • Wzmacniacz świateł stopu.
 • Wzmacniacz sygnalizacji świetlnej.
 • Wzmacniacz kierunkowskazów.
 • Oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
 • Wzmacniacz świateł przeciwmgielnych.
Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę świateł mijania w moim Citroen Cactus?

Aby spełnić wszystkie obowiązki elektryczne, będziesz musiał zainstaluj połączenie wiązki przewodów na przyczepie z autostopem Twojego Citroen Cactus . Skoncentrujemy się na tym w tym poście, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zamontować zaczep w Citroen Cactus, zapoznaj się z naszymi treściami na ten temat.

Jakie jest połączenie elektryczne zaczepu przyczepy Citroen Cactus?

Teraz dość szybko pokażemy, jak działa połączenie elektryczne Twojego zaczepu. Połączenie wykorzystuje prąd 12 V z Twojego samochodu do zasilania świateł zaczepu w Twoim Citroen Cactus. Istnieją dwa różne systemy podłączenia elektrycznego zaczepu, oto one:

 • 7-pinowa wtyczka elektryczna do przyczepy Citroen Cactus, 7 pinów : Jest to tradycyjna wtyczka, którą można znaleźć we wszystkich zaczepach Citroen Cactus. To połączenie elektryczne umożliwi przekazanie wszystkich funkcji oświetleniowych niezbędnych do tylnej sygnalizacji przyczepy, odkryjesz wtyczkę dla każdej czynności (kierunkowskazy lewy i prawy, masa, światło przeciwmgielne, lewe i prawe światło pozycyjne, lewy i prawy hamulec światło).
 • Przyłącze elektryczne dla przyczepy kempingowej z 13-pinową wtyczką dla Citroen Cactus: Ten system wtyczek jest głównie używany w przyczepach kempingowych, które zasilają napięciem 12 woltów różne urządzenia elektryczne w kabinie. Ten rodzaj połączenia wymaga użycia adaptera. Dodatkowe piny zapewnią stałe zasilanie 12 V (do ładowania akumulatora w przyczepie kempingowej) oraz 12 V w użyciu (do korzystania z 12 V sprzętu, gdy pojazd silnikowy jest włączony).

Jak podłączyć wiązkę przewodów w Citroen Cactus?

Aby zakończyć tę treść, dość szybko Ci to pokażemy jak wykonać połączenie wiązki przewodów Twojego Citroen Cactus .

Weiterlesen:
Sprzęgło ślizga się na moim Citroen Cactus, co robić ?

Jak wykonać podłączenie wiązki przewodów starego Citroen Cactus?

Aby zainstalować wiązkę przewodów starego Citroen Cactus, będziesz musiał zdobyć wszystkie wymagane kable w tylnych światłach tego. Sugerujemy wezwać elektryka samochodowego na tę interwencję, ponieważ jest ona złożona, niemniej jednak podsumujemy najważniejsze kroki do wykonania:

 • Wyjmij wykładzinę bagażnika z Twojego Citroen Cactus, aby uzyskać dostęp do tylnej lampy.
 • Znajdź przewody odpowiadające każdej funkcji światła tylnego.
 • Podłącz je do występów na wiązce przewodów na zaczepie.
 • Zamknij całość.

Jak podłączyć wiązkę przewodów najnowszego Citroen Cactus?

W przypadku nowoczesnego Citroena Cactuss wiązka przewodów jest znacznie mniej skomplikowana do podłączenia:

 • Możesz użyć skrzynki multipleksowalnej, znajdziesz konkretne dla swojego Citroena Cactusa i modeli uniwersalnych. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz odpowiedni do swojego budżetu, wiedz, że wersja uniwersalna kosztuje od 30 do 60 euro.
 • Wyjmij wykładzinę bagażnika z Twojego Citroen Cactus, aby poprowadzić kable ze skrzynki do przodu Twojego Citroen Cactus i podłączyć je do skrzynki bezpieczników.
 • Skutecznie zainstaluj obudowę w bagażniku.
 • Nie musisz wyciągać kabli z bagażnika i podłączać ich do gniazdka.

Jak podłączyć zasilanie do przyczepy w Citroen Cactus?

Na koniec, aby zakończyć tę treść, dość szybko wam pokażemy jak wykonać połączenie elektryczne przyczepy kempingowej w Twoim Citroen Cactus . Aby to zrobić, będziesz musiał automatycznie przejść przez jeden z poprzednich kroków, od Ciebie zależy, czy wybierzesz ten, który odpowiada Twojemu modelowi i Twojemu budżetowi. Po wykonaniu tej czynności, ostatnim krokiem będzie zakup adaptera, który przechodzi z wtyczki 7-pinowej na wtyczkę 13-pinową, aby móc korzystać z 12-woltowego prądu w przyczepie kempingowej. Te adaptery są dostępne w różnych cenach, trzeba będzie liczyć od 15 do 40 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć go do 7-pinowej wtyczki.

Aby dowiedzieć się więcej o Citroen Cactus, zajrzyj do kategorii Citroen Cactus.

Weiterlesen:
Silnik trzęsie się w Citroen Cactus, co robić ?
Ссылка на основную публикацию