Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy Ford B-max ?

Niezależnie od tego, czy musisz przeprowadzić się do domu, pojechać na wakacje z przyczepą kempingową, pozbyć się zielonych odpadów, czy też mieć autostop, jest to naprawdę przydatne. W tym poście wyjaśnimy przyłącze elektryczne zaczepu przyczepy Ford B-max . W rzeczywistości, niezależnie od tego, czy procedura instalacji nie jest trudna, konieczne jest wyjaśnienie pewnych szczegółów, aby bez problemu rozważyć tę interwencję. Przede wszystkim dowiemy się, z czego składa się wiązka elektryczna Twojego zaczepu samochodowego, a następnie w drugim kroku, jak wykonać podłączenie elektryczne zaczepu Ford B-max .

Jaka jest wiązka przewodów do przyczepy Ford B-max?

Dlaczego musimy podłączyć wiązkę przewodów do przyczepy autostopu Ford B-max?

Zaczniemy więc naszą stronę z treścią od wyjaśnienia podstaw wiązki przewodów Ford B-max. Aby odkryć, jak działa, musisz wcześniej odkryć jego konieczność. Jeśli masz przyczepę lub przyczepę kempingową do holowania, konieczne i przede wszystkim obowiązkowe przez kodeks drogowy jest przestrzeganie pewnych wymagań, oto one:

 • Solidne podwozie do przyczepy…
 • Pasujące koła.
 • Połączenie elektryczne.
 • Tablica rejestracyjna w zasięgu wzroku.
 • Wzmacniacz świateł stopu.
 • Wzmacniacz sygnalizacji świetlnej.
 • Wzmacniacz kierunkowskazów.
 • Oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
 • Wzmacniacz świateł przeciwmgielnych.
Weiterlesen:
Jak ręcznie zablokować Ford B-max ?

Aby spełnić wszystkie wymagania elektryczne, musisz zainstalować wiązkę przewodów na przyczepie autostopu Twojego Ford B-max . Zajmiemy się tym w tym poście, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zainstalować zaczep Ford B-max, zapoznaj się z naszą stroną z treścią na ten temat.

Jakie jest połączenie elektryczne zaczepu przyczepy Ford B-max?

Teraz dość szybko wyjaśnimy, jak działa połączenie elektryczne Twojego zaczepu. Połączenie wykorzystuje prąd 12 V z Twojego samochodu do zasilania świateł zaczepu w Twoim Ford B-max. Istnieją dwa różne systemy podłączenia elektrycznego zaczepu, oto one:

 • Wtyczka elektryczna 7-pinowa do przyczepy Ford B-max, 7-pinowa : Jest to klasyczna wtyczka, którą można znaleźć we wszystkich zaczepach Ford B-max. To połączenie elektryczne umożliwi przekazanie wszystkich funkcji oświetleniowych niezbędnych do tylnej sygnalizacji przyczepy, znajdziesz wtyczkę do każdej czynności (kierunkowskazy lewy i prawy, masa, światło przeciwmgielne, lewe i prawe światło pozycyjne, lewy i prawy hamulec światło).
 • Przyłącze elektryczne przyczepy kempingowej z 13-pinową wtyczką do Ford B-max: Ten system wtyczek jest głównie używany w przyczepach kempingowych, które wymagają 12 woltów wewnątrz do zasilania różnych urządzeń elektrycznych w kabinie. Ten rodzaj połączenia wymaga użycia adaptera. Dodatkowe piny zapewnią stałe zasilanie 12 V (w celu naładowania akumulatora w przyczepie kempingowej) oraz 12 V w użyciu (aby korzystać z 12 V urządzeń, gdy samochód jest włączony).

Jak podłączyć wiązkę przewodów Ford B-max?

Podsumowując tę ​​stronę z treścią, dość szybko Ci wyjaśnimy jak podłączyć wiązkę przewodów Twojego Ford B-max .

Weiterlesen:
Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Ford B-max ?

Jak wykonać podłączenie wiązki przewodów starego Ford B-max?

Aby zamontować wiązkę przewodów starego Ford B-max, będziesz musiał zdobyć wszystkie niezbędne kable w tylnych światłach tego. Zalecamy wezwać elektryka samochodowego na tę interwencję, ponieważ jest to trudne, niemniej jednak podsumujemy najważniejsze kroki do wykonania:

 • Wyjmij wykładzinę bagażnika z Twojego Ford B-max, aby uzyskać dostęp do tylnej lampy.
 • Znajdź przewody, które odpowiadają każdej z funkcji światła tylnego.
 • Podłącz je do występów na wiązce przewodów na zaczepie.
 • Zamknij całość.

Jak podłączyć wiązkę przewodów najnowszego Ford B-max?

W przypadku nowoczesnych Fordów B-max podłączenie wiązki przewodów jest znacznie mniej skomplikowane:

 • Możesz użyć skrzynki multipleksowalnej, znajdziesz konkretne dla swojego Ford B-max i modeli uniwersalnych. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz odpowiedni do swojego budżetu, wiedz, że wersja uniwersalna kosztuje od 30 do 60 euro.
 • Wyjmij wykładzinę bagażnika z Twojego Ford B-max, aby poprowadzić kable ze skrzynki do przodu Twojego Ford B-max i podłączyć je do skrzynki bezpieczników.
 • Zainstaluj prawidłowo obudowę w bagażniku.
 • Nie musisz wyciągać kabli z bagażnika i podłączać ich do gniazdka.

Jak podłączyć moc do przyczepy w Ford B-max?

Na koniec, aby zakończyć tę stronę z treścią, dość szybko ci wyjaśnimy jak wykonać podłączenie elektryczne przyczepy kempingowej w swoim Ford B-max . Aby to zrobić, będziesz musiał automatycznie przejść przez jeden z poprzednich kroków, to do Ciebie należy wybór tego, który oznacza Twój model i budżet. Po wykonaniu tej czynności, ostatnim krokiem będzie zakup adaptera, który przechodzi z wtyczki 7-pinowej na wtyczkę 13-pinową, aby móc korzystać z 12-woltowego prądu w przyczepie kempingowej. Te adaptery są dostępne w różnych cenach, trzeba będzie liczyć od 15 do 40 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć go do 7-pinowej wtyczki.

Jeśli potrzebujesz więcej poradników na temat Ford B-max, przejdź do naszej kategorii Ford B-max.

Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik rozrusznika Ford B-max ?
Ссылка на основную публикацию