Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy Kia Stronic ?

Niezależnie od tego, czy musisz przeprowadzić się do domu, pojechać na wakacje z przyczepą kempingową, pozbyć się zielonych odpadów, czy też mieć autostop, jest bardzo przydatne. Na tej stronie pokażemy Ci podłączenie elektryczne zaczepu przyczepy Kia Stronic . Oczywiście, niezależnie od tego, czy proces konfiguracji nie jest skomplikowany, konieczne jest wyjaśnienie niektórych punktów, aby bez problemu rozważyć tę pracę. Przede wszystkim dowiemy się, co zawiera wiązka elektryczna Twojego zaczepu samochodowego, a następnie w drugim kroku, jak wykonać połączenie elektryczne zaczepu Kia Stronic .

Jaka jest wiązka przewodów do przyczepy z zaczepem Kia Stronic?

Dlaczego musimy podłączyć wiązkę przewodów do przyczepy autostopu Kia Stronic?

Zaczniemy więc naszą stronę z treścią od wyszczególnienia podstaw wiązki przewodów Kia Stronic. Aby odkryć, jak działa, musisz już odkryć jej konieczność. Jeśli masz przyczepę lub przyczepę kempingową do holowania, ważne i przede wszystkim obowiązkowe przez kodeks drogowy jest przestrzeganie pewnych przepisów, oto one:

 • Solidne podwozie do przyczepy…
 • Pasujące koła.
 • Połączenie elektryczne.
 • Tablica rejestracyjna w zasięgu wzroku.
 • Wzmacniacz świateł stopu.
 • Wzmacniacz sygnalizacji świetlnej.
 • Wzmacniacz kierunkowskazów.
 • Oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
 • Wzmacniacz świateł przeciwmgielnych.
Weiterlesen:
Jak czyścić silnik Kia Stronic ?

Aby spełnić wszystkie obowiązki elektryczne, będziesz musiał zainstalować połączenie wiązki przewodów na przyczepie z autostopem Twojej Kia Stronic . Przyjrzymy się temu w tym poście, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zainstalować zaczep Kia Stronic, zapoznaj się z naszą stroną z treścią na ten temat.

Jakie jest połączenie elektryczne zaczepu przyczepy Kia Stronic?

Teraz dość szybko pokażemy, jak działa połączenie elektryczne Twojego zaczepu. Połączenie wykorzystuje prąd 12 V z Twojego samochodu do zasilania świateł zaczepu w Twojej Kia Stronic. Istnieją dwa różne systemy podłączenia elektrycznego zaczepu, oto one:

 • 7-pinowa wtyczka elektryczna do przyczepy Kia Stronic, 7-pinowa : Jest to tradycyjna wtyczka, która będzie znajdować się we wszystkich zaczepach Kia Stronic. To połączenie elektryczne pozwoli Ci przekazać wszystkie funkcje oświetleniowe niezbędne do tylnej sygnalizacji przyczepy, znajdziesz wtyczkę dla każdego celu (kierunkowskazy lewy i prawy, masa, światło przeciwmgielne, lewe i prawe światło pozycyjne, lewy i prawy hamulec światło).
 • Przyłącze elektryczne przyczepy kempingowej z 13-pinową wtyczką dla Kia Stronic: Ten system wtyczek jest używany głównie w przyczepach kempingowych, które wymagają 12 V wewnątrz do zasilania różnych urządzeń elektrycznych w kabinie. Ten rodzaj połączenia wymaga użycia adaptera. Dodatkowe piny zapewnią stałe zasilanie 12 V (do ładowania akumulatora w przyczepie kempingowej) oraz 12 V w użyciu (do korzystania z 12 V sprzętu, gdy pojazd silnikowy jest włączony).

Jak podłączyć wiązkę przewodów Kia Stronic?

Kończąc tę ​​stronę z treścią, dość szybko Ci ją pokażemy jak wykonać połączenie wiązki przewodów Twojej Kia Stronic .

Weiterlesen:
Maska utknęła w mojej Kia Stronic, co mogę zrobić?

Jak wykonać podłączenie wiązki przewodów starej Kia Stronic?

Aby zamontować wiązkę przewodów starej Kia Stronic, będziesz musiał zdobyć wszystkie wymagane kable w tylnych światłach tego. Zalecamy wezwać elektryka samochodowego na tę interwencję, ponieważ jest ona złożona, ale mimo to podsumujemy główne kroki do wykonania:

 • Wyjmij wykładzinę bagażnika z Twojej Kia Stronic, aby uzyskać dostęp do tylnego światła.
 • Znajdź przewody odpowiadające każdej funkcji światła tylnego.
 • Podłącz je do występów na wiązce przewodów na zaczepie.
 • Zamknij całość.

Jak podłączyć wiązkę przewodów najnowszej Kia Stronic?

W przypadku nowoczesnej Kia Stronics podłączenie wiązki przewodów jest znacznie mniej skomplikowane:

 • Możesz użyć skrzynki multipleksowalnej, zlokalizujesz poszczególne do swojej Kia Stronic i modeli uniwersalnych. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz odpowiedni do swojego budżetu, wiedz, że wersja uniwersalna kosztuje od 30 do 60 euro.
 • Wyjmij wykładzinę bagażnika z Kia Stronic, aby poprowadzić kable ze skrzynki do przodu Kia Stronic i podłączyć je do skrzynki bezpieczników.
 • Zainstaluj prawidłowo okoliczności w bagażniku.
 • Nie musisz wyciągać kabli z bagażnika i podłączać ich do gniazdka.

Jak podłączyć moc do przyczepy w Kia Stronic?

Na koniec, aby zakończyć tę stronę z treścią, dość szybko ci pokażemy jak wykonać połączenie elektryczne przyczepy kempingowej w Twojej Kia Stronic . Aby to osiągnąć, nieuchronnie będziesz musiał przejść przez jeden z poprzednich kroków, do Ciebie należy wybór tego, który wskazuje Twój model i budżet. Po wykonaniu tej czynności, ostatnim krokiem będzie zakup adaptera, który przechodzi z wtyczki 7-pinowej na wtyczkę 13-pinową, aby móc korzystać z 12-woltowego prądu w przyczepie kempingowej. Te adaptery są dostępne w różnych cenach, trzeba będzie liczyć od 15 do 40 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć go do 7-pinowej wtyczki.

W przypadku dodatkowych pytań dotyczących Kia Stronic, zachęcamy do zapoznania się z naszą kategorią Kia Stronic.

Ссылка на основную публикацию