Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy Land Rover Evoque ?

Niezależnie od tego, czy musisz przeprowadzić się do domu, pojechać na wakacje z przyczepą kempingową, pozbyć się zielonych odpadów, czy też mieć autostop, jest to całkiem przydatne. Na tej stronie opiszemy podłączenie elektryczne zaczepu przyczepy Land Rovera Evoque . Rzeczywiście, nawet jeśli proces instalacji nie jest trudny, konieczne jest wyjaśnienie niektórych szczegółów, aby bez problemu rozważyć to zadanie. Najpierw zobaczymy, z czego składa się wiązka elektryczna Twojego zaczepu samochodowego, a następnie w drugim kroku, jak wykonać połączenie elektryczne zaczepu Land Rovera Evoque .

Jaka jest wiązka przewodów do przyczepy Land Rover Evoque?

Dlaczego musimy podłączyć wiązkę przewodów do przyczepy autostopu Land Rovera Evoque?

Zaczniemy więc naszą stronę z treścią od wyszczególnienia zasad wiązki przewodów Land Rovera Evoque. Aby odkryć, jak to działa, musisz wcześniej odkryć jego konieczność. Niezależnie od tego, czy masz przyczepę lub przyczepę kempingową do holowania, konieczne jest, a wcześniej wszystkie obowiązkowe przez kodeks drogowy, przestrzeganie pewnych wymagań, oto one:

 • Solidne podwozie do przyczepy…
 • Pasujące koła.
 • Połączenie elektryczne.
 • Tablica rejestracyjna w zasięgu wzroku.
 • Wzmacniacz świateł stopu.
 • Wzmacniacz sygnalizacji świetlnej.
 • Wzmacniacz kierunkowskazów.
 • Oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
 • Wzmacniacz świateł przeciwmgielnych.
Weiterlesen:
Jak zaktualizować GPS w moim Land Roverze Evoque?

Aby spełnić wszystkie wymagania elektryczne, będziesz musiał zainstalować połączenie wiązki przewodów na przyczepie z autostopem Twojego Land Rovera Evoque . Przyjrzymy się temu w tym poście, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zainstalować zaczep Land Rovera Evoque, odwiedź naszą stronę z treścią na ten temat.

Jakie jest połączenie elektryczne zaczepu przyczepy Land Rovera Evoque?

Opiszemy teraz szybko, jak działa połączenie elektryczne Twojego zaczepu. Połączenie wykorzystuje prąd 12 V z pojazdu silnikowego do zasilania świateł zaczepu w Land Roverze Evoque. Istnieją dwa różne systemy podłączenia elektrycznego zaczepu, oto one:

 • 7-pinowa wtyczka elektryczna do przyczepy Land Rover Evoque, 7 pinów : To klasyczna wtyczka, która będzie znajdować się we wszystkich zaczepach Land Rover Evoque. To połączenie elektryczne umożliwi przekazanie wszystkich funkcji oświetleniowych wymaganych do tylnej sygnalizacji przyczepy, znajdziesz wtyczkę do każdego celu (kierunkowskazy lewy i prawy, masa, światło przeciwmgielne, lewe i prawe światło pozycyjne, lewy i prawy hamulec światło).
 • Przyłącze elektryczne przyczepy kempingowej z 13-pinową wtyczką do Land Rovera Evoque: Ten system wtyczek jest specjalnie używany w przyczepach kempingowych, które wymagają 12 V wewnątrz do zasilania różnych urządzeń elektrycznych w kabinie. Ten rodzaj połączenia wymaga użycia adaptera. Dodatkowe piny zapewnią stałe zasilanie 12 V (do ładowania akumulatora w przyczepie kempingowej) oraz 12 V w użyciu (do korzystania z 12 V sprzętu, gdy pojazd silnikowy jest włączony).

Jak podłączyć wiązkę przewodów Land Rovera Evoque?

Aby zakończyć tę stronę z treścią, szybko Cię opiszemy jak wykonać połączenie wiązki przewodów Twojego Land Rovera Evoque .

Weiterlesen:
Jak czyścić katalizator Land Rover Evoque ?

Jak wykonać podłączenie wiązki przewodów starego Land Rovera Evoque?

Aby zainstalować wiązkę przewodów starego Land Rovera Evoque, będziesz musiał zdobyć wszystkie wymagane kable w tylnych światłach tego. Sugerujemy wezwanie elektryka samochodowego w celu wykonania tej interwencji, ponieważ jest to trudne, ale mimo to podsumujemy główne kroki do wykonania:

 • Zdejmij wykładzinę bagażnika z Land Rovera Evoque, aby uzyskać dostęp do tylnego światła.
 • Znajdź przewody odpowiadające każdej funkcji światła tylnego.
 • Podłącz je do występów na wiązce przewodów na zaczepie.
 • Zamknij całość.

Jak podłączyć wiązkę przewodów najnowszego Land Rovera Evoque?

W przypadku nowoczesnych Land Roverów Evoque wiązka przewodów jest znacznie prostsza do podłączenia:

 • Możesz użyć skrzynki multipleksowalnej, znajdziesz konkretne dla swojego Land Rovera Evoque i modeli uniwersalnych. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz odpowiedni do swojego budżetu, wiedz, że wersja uniwersalna kosztuje od 30 do 60 euro.
 • Zdejmij wykładzinę bagażnika z Land Rovera Evoque, aby poprowadzić kable ze skrzyni do przodu Land Rovera Evoque i podłączyć je do skrzynki bezpieczników.
 • Skutecznie zainstaluj okoliczności w bagażniku.
 • Nie musisz wyciągać kabli z bagażnika i podłączać ich do gniazdka.

Jak podłączyć moc do przyczepy Land Rovera Evoque?

Na koniec, aby zakończyć tę stronę z treścią, szybko Cię opiszemy jak wykonać połączenie elektryczne przyczepy kempingowej w Twoim Land Roverze Evoque . Aby to zrobić, nieuchronnie będziesz musiał przejść przez jeden z poprzednich kroków, to do Ciebie należy wybór tego, który oznacza Twój model i budżet. Po wykonaniu tej czynności, ostatnim krokiem będzie zakup adaptera, który przechodzi z wtyczki 7-pinowej na wtyczkę 13-pinową, aby móc korzystać z 12-woltowego prądu w przyczepie kempingowej. Te adaptery są dostępne w różnych cenach, trzeba będzie liczyć od 15 do 40 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć go do 7-pinowej wtyczki.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Land Rovera Evoque, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Land Rover Evoque.

Weiterlesen:
Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe Land Rover Evoque ?
Ссылка на основную публикацию