Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy Lexus RX?

Niezależnie od tego, czy musisz przeprowadzić się do domu, pojechać na wakacje z przyczepą kempingową, pozbyć się zielonych odpadów, czy też mieć autostop, jest to całkiem przydatne. W tym poście wyjaśnimy podłączenie elektryczne zaczepu przyczepy Lexus RX . W rzeczywistości, niezależnie od tego, czy proces konfiguracji nie jest trudny, konieczne jest wyjaśnienie niektórych punktów, aby bez problemu rozważyć tę interwencję. Przede wszystkim dowiemy się, na czym polega wiązka elektryczna Twojego zaczepu samochodowego, a następnie w drugim kroku, jak wykonać podłączenie elektryczne zaczepu Lexusa RX .

Jaka jest wiązka przewodów do przyczepy Lexus RX?

Dlaczego musimy podłączyć wiązkę elektryczną do przyczepy autostopu Lexusa RX?

Zaczniemy więc naszą stronę z treścią od omówienia podstaw wiązki przewodów Lexusa RX. Aby odkryć, jak to działa, musisz już odkryć jego konieczność. Jeśli masz przyczepę lub przyczepę kempingową do holowania, ważne i przede wszystkim obowiązkowe przez kodeks drogowy jest przestrzeganie pewnych przepisów, oto one:

 • Solidne podwozie do przyczepy…
 • Pasujące koła.
 • Połączenie elektryczne.
 • Tablica rejestracyjna w zasięgu wzroku.
 • Wzmacniacz świateł stopu.
 • Wzmacniacz sygnalizacji świetlnej.
 • Wzmacniacz kierunkowskazów.
 • Oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
 • Wzmacniacz świateł przeciwmgielnych.
Weiterlesen:
Jak otworzyć bagażnik Lexusa RX od środka?

Aby spełnić wszystkie obowiązki elektryczne, będziesz musiał zainstaluj połączenie wiązki przewodów na przyczepie autostopu Twojego Lexusa RX . Przyjrzymy się temu w tym poście, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zainstalować zaczep w Lexusie RX, zapoznaj się z naszą stroną z treścią na ten temat.

Jakie jest połączenie elektryczne zaczepu przyczepy Lexusa RX?

Teraz dość szybko wyjaśnimy, jak działa połączenie elektryczne Twojego zaczepu. Połączenie wykorzystuje prąd 12 V z pojazdu silnikowego do zasilania świateł zaczepu w Lexusie RX. Istnieją dwa różne systemy podłączenia elektrycznego zaczepu, oto one:

 • 7-pinowa wtyczka elektryczna do przyczepy Lexus RX, 7-pinowa : To klasyczna wtyczka, którą można znaleźć we wszystkich zaczepach Lexusa RX. To połączenie elektryczne pozwoli Ci przekazać wszystkie funkcje oświetleniowe wymagane do tylnej sygnalizacji przyczepy, znajdziesz wtyczkę do każdego celu (kierunkowskazy lewy i prawy, masa, światło przeciwmgielne, lewe i prawe światło pozycyjne, lewy i prawy hamulec światło).
 • Przyłącze elektryczne przyczepy kempingowej z 13-pinową wtyczką dla Lexus RX: Ten system wtyczek jest głównie używany w przyczepach kempingowych, które wymagają 12 woltów wewnątrz do zasilania różnych urządzeń elektrycznych w kabinie. Ten rodzaj połączenia wymaga użycia adaptera. Dodatkowe piny zapewnią stałe zasilanie 12 V (do ładowania akumulatora w przyczepie kempingowej) oraz 12 V w użyciu (do korzystania z 12 V sprzętu, gdy pojazd silnikowy jest włączony).

Jak podłączyć wiązkę przewodów Lexusa RX?

Aby zakończyć tę stronę z treścią, dość szybko Ci wyjaśnimy jak wykonać połączenie wiązki przewodów Twojego Lexusa RX .

Weiterlesen:
Światło oleju Lexus RX, które pozostaje włączone

Jak wykonać podłączenie wiązki przewodów starego Lexusa RX?

Aby zamontować wiązkę przewodów starego Lexusa RX, będziesz musiał zdobyć wszystkie wymagane kable w tylnych światłach tego. Sugerujemy wezwanie elektryka samochodowego w celu wykonania tej interwencji, ponieważ jest to trudne, niemniej jednak podsumujemy najważniejsze czynności do wykonania:

 • Wyjmij wykładzinę bagażnika z Lexusa RX, aby uzyskać dostęp do tylnej lampy.
 • Znajdź przewody odpowiadające każdej funkcji światła tylnego.
 • Podłącz je do występów na wiązce przewodów na zaczepie.
 • Zamknij całość.

Jak podłączyć wiązkę przewodów najnowszego Lexusa RX?

W nowoczesnych Lexusach RX wiązka przewodów jest znacznie łatwiejsza do podłączenia:

 • Możesz użyć skrzynki multipleksowalnej, znajdziesz konkretne do swojego Lexusa RX i modeli uniwersalnych. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz odpowiedni do swojego budżetu, wiedz, że wersja uniwersalna kosztuje od 30 do 60 euro.
 • Wyjmij wykładzinę bagażnika z Lexusa RX, aby poprowadzić kable ze skrzynki do przedniej części Lexusa RX i podłączyć je do skrzynki bezpieczników.
 • Zainstaluj prawidłowo okoliczności w bagażniku.
 • Nie musisz wyciągać kabli z bagażnika i podłączać ich do gniazdka.

Jak podłączyć zasilanie do przyczepy w Lexusie RX?

Na koniec, aby zakończyć tę stronę z treścią, dość szybko Ci to wyjaśnimy jak wykonać połączenie elektryczne przyczepy kempingowej w Twoim Lexusie RX . Aby to zrobić, nieuchronnie będziesz musiał przejść przez jeden z poprzednich kroków, to do Ciebie należy wybór tego, który wskazuje Twój model i budżet. Po wykonaniu tej czynności, ostatnim krokiem będzie zakup adaptera, który przechodzi z wtyczki 7-pinowej na wtyczkę 13-pinową, aby móc korzystać z 12-woltowego prądu w przyczepie kempingowej. Te adaptery są dostępne w różnych cenach, trzeba będzie liczyć od 15 do 40 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć go do 7-pinowej wtyczki.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Lexusa RX, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Lexus RX.

Weiterlesen:
Jak złożyć lusterka boczne w Lexusie RX?
Ссылка на основную публикацию