Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy Renault Espace ?

Niezależnie od tego, czy musisz przeprowadzić się do domu, wyjechać na wakacje z przyczepą kempingową, pozbyć się zielonych odpadów, czy mieć autostop jest całkiem przydatny. W tym artykule pokażemy Ci podłączenie elektryczne zaczepu przyczepy Renault Espace . W rzeczywistości, nawet jeśli proces instalacji nie jest skomplikowany, konieczne jest opisanie kilku punktów, aby bez problemu rozważyć to zadanie. Najpierw dowiemy się, z czego składa się wiązka elektryczna Twojego zaczepu samochodowego, a następnie, w drugim kroku, jak wykonać połączenie elektryczne zaczepu Renault Espace .

Jaka jest wiązka przewodów do przyczepy z przyczepą Renault Espace?

Dlaczego musimy podłączyć wiązkę przewodów do przyczepy autostopu Renault Espace?

Zaczniemy więc naszą stronę z treścią od wyjaśnienia zasad działania wiązki elektrycznej w Renault Espace. Aby zrozumieć, jak to działa, musisz już zrozumieć jego konieczność. Jeśli masz przyczepę lub przyczepę kempingową do holowania, konieczne i przede wszystkim obowiązkowe przez kodeks drogowy jest przestrzeganie pewnych przepisów, oto one:

 • Solidne podwozie do przyczepy…
 • Pasujące koła.
 • Połączenie elektryczne.
 • Tablica rejestracyjna w zasięgu wzroku.
 • Wzmacniacz świateł stopu.
 • Wzmacniacz sygnalizacji świetlnej.
 • Wzmacniacz kierunkowskazów.
 • Oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
 • Wzmacniacz świateł przeciwmgielnych.
Weiterlesen:
Klimatyzacja w moim Renault Grand Modus nie jest już zimna

Aby spełnić wszystkie przepisy elektryczne, musisz zainstalować wiązkę przewodów na przyczepie autostopu Twojego Renault Espace . Skoncentrujemy się na tym w tym artykule, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zainstalować zaczep w Renault Espace, zapoznaj się z naszą stroną z treścią na ten temat.

Jakie jest połączenie elektryczne zaczepu przyczepy Renault Espace?

Teraz szybko pokażemy, jak działa połączenie elektryczne Twojego zaczepu. Połączenie wykorzystuje prąd 12 V z pojazdu silnikowego do zasilania świateł zaczepu w Twoim Renault Espace. Istnieją dwa różne systemy podłączenia elektrycznego zaczepu, oto one:

 • Wtyczka elektryczna 7-pinowa do przyczepy Renault Espace, 7-pinowa : To klasyczna wtyczka, która będzie znajdować się we wszystkich zaczepach Renault Espace. To połączenie elektryczne umożliwi przekazanie wszystkich funkcji oświetleniowych potrzebnych do tylnej sygnalizacji przyczepy, odkryjesz wtyczkę dla każdej funkcji (kierunkowskazy lewy i prawy, masa, światło przeciwmgielne, lewe i prawe światło pozycyjne, lewy i prawy hamulec światło).
 • Przyłącze elektryczne przyczepy kempingowej z 13-pinową wtyczką dla Renault Espace: Ten system wtyczek jest specjalnie stosowany w przyczepach kempingowych, które wymagają 12 woltów wewnątrz do zasilania różnych urządzeń elektrycznych w kabinie. Ten rodzaj połączenia wymaga użycia adaptera. Dodatkowe piny zapewnią stałe zasilanie 12 V (w celu naładowania akumulatora w przyczepie kempingowej) oraz 12 V w użyciu (aby korzystać z 12 V urządzeń, gdy samochód jest włączony).

Jak podłączyć wiązkę przewodów w Renault Espace?

Aby zakończyć tę stronę z treścią, szybko Ci pokażemy jak wykonać podłączenie wiązki przewodów Twojego Renault Espace .

Weiterlesen:
Kontrolka ABS pozostaje w Renault Grand Espace, co robić ?

Jak wykonać podłączenie wiązki przewodów starego Renault Espace?

Aby zainstalować wiązkę przewodów starego Renault Espace, będziesz musiał zdobyć wszystkie niezbędne kable w tylnych światłach tego. Radzimy wezwać elektryka samochodowego w celu wykonania tej interwencji, ponieważ jest ona złożona, niemniej jednak podsumujemy najważniejsze czynności do wykonania:

 • Zdejmij wykładzinę bagażnika z Twojego Renault Espace, aby uzyskać dostęp do tylnej lampy.
 • Znajdź przewody, które odpowiadają każdej z funkcji światła tylnego.
 • Podłącz je do występów na wiązce przewodów na zaczepie.
 • Zamknij całość.

Jak podłączyć wiązkę przewodów najnowszego Renault Espace?

W przypadku ostatnich Renault Espace wiązka przewodów jest znacznie łatwiejsza do podłączenia:

 • Możesz skorzystać ze skrzynki multipleksowalnej, odkryjesz konkretne dla swojego Renault Espace i modeli uniwersalnych. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz odpowiedni do swojego budżetu, wiedz, że wersja uniwersalna kosztuje od 30 do 60 euro.
 • Zdejmij wykładzinę bagażnika z Twojego Renault Espace, aby poprowadzić kable ze skrzynki do przedniej części Twojego Renault Espace i podłączyć je do skrzynki bezpieczników.
 • Zainstaluj prawidłowo obudowę w bagażniku.
 • Nie musisz wyciągać kabli z bagażnika i podłączać ich do gniazdka.

Jak podłączyć zasilanie do przyczepy w Renault Espace?

Na koniec, aby zakończyć tę stronę z treścią, szybko Ci pokażemy jak wykonać podłączenie elektryczne przyczepy kempingowej w Twoim Renault Espace . Aby to zrobić, nieuchronnie będziesz musiał przejść przez jeden z poprzednich kroków, od Ciebie zależy, czy wybierzesz ten, który odpowiada Twojemu modelowi i Twojemu budżetowi. Po wykonaniu tej czynności, ostatnim krokiem będzie zakup adaptera, który przechodzi z wtyczki 7-pinowej na wtyczkę 13-pinową, aby móc korzystać z 12-woltowego prądu w przyczepie kempingowej. Te adaptery są dostępne w różnych cenach, trzeba będzie liczyć od 15 do 40 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć go do 7-pinowej wtyczki.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Renault Espace, zachęcamy do zapoznania się z naszą kategorią Renault Espace.

Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik radia samochodowego w Renault Espace 3 ?
Ссылка на основную публикацию