Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy Volkswagen Golf 3 ?

Niezależnie od tego, czy musisz przeprowadzić się do domu, wyjechać na wakacje z przyczepą kempingową, pozbyć się zielonych odpadów, czy też mieć autostop. W tym artykule opiszemy przyłącze elektryczne zaczepu przyczepy Volkswagena Golfa 3 . W rzeczywistości, nawet jeśli proces instalacji nie jest skomplikowany, konieczne jest wyjaśnienie pewnych szczegółów, aby bez problemu rozważyć tę interwencję. Najpierw dowiemy się, z czego składa się wiązka elektryczna Twojego zaczepu samochodowego, a następnie w drugim kroku, jak wykonać podłączenie elektryczne zaczepu Volkswagena Golfa 3 .

Jaka jest wiązka przewodów do przyczepy Volkswagen Golf 3?

Dlaczego musimy podłączyć wiązkę elektryczną do przyczepy autostopu Volkswagena Golfa 3?

Zaczniemy więc naszą treść od omówienia zasady działania wiązki elektrycznej Volkswagena Golfa 3. Aby dowiedzieć się, jak to działa, musisz już zrozumieć jej konieczność. Niezależnie od tego, czy masz przyczepę lub przyczepę kempingową do holowania, ważne i przede wszystkim obowiązkowe przez kodeks drogowy jest przestrzeganie pewnych zasad, oto one:

 • Solidne podwozie do przyczepy…
 • Pasujące koła.
 • Połączenie elektryczne.
 • Tablica rejestracyjna w zasięgu wzroku.
 • Wzmacniacz świateł stopu.
 • Wzmacniacz sygnalizacji świetlnej.
 • Wzmacniacz kierunkowskazów.
 • Oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
 • Wzmacniacz świateł przeciwmgielnych.
Weiterlesen:
Jak wymienić filtr kabinowy w moim Volkswagen Golf 4 ?

Aby spełnić wszystkie wymagania elektryczne, musisz zainstalować wiązkę przewodów na przyczepie holowniczej Twojego Volkswagena Golfa 3 . Skoncentrujemy się na tym w tym poście, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zainstalować zaczep Volkswagena Golfa 3, zapoznaj się z naszymi treściami na ten temat.

Jakie jest podłączenie elektryczne zaczepu przyczepy Volkswagena Golfa 3?

Teraz dość szybko opiszemy, jak działa połączenie elektryczne Twojego zaczepu. Połączenie wykorzystuje prąd 12 V z Twojego samochodu do zasilania świateł zaczepu w Twoim Volkswagenie Golfie 3. Istnieją dwa różne systemy podłączenia elektrycznego zaczepu, oto one:

 • Wtyczka elektryczna 7-pinowa do przyczepy Volkswagen Golf 3, 7-pinowa : To klasyczna wtyczka, która będzie identyfikowana we wszystkich zaczepach Volkswagena Golfa 3. To połączenie elektryczne pozwoli Ci przekazać wszystkie funkcje oświetleniowe wymagane do tylnej sygnalizacji przyczepy, znajdziesz wtyczkę do każdego celu (kierunkowskazy lewy i prawy, masa, światło przeciwmgielne, lewe i prawe światło pozycyjne, lewy i prawy hamulec światło).
 • Przyłącze elektryczne przyczepy kempingowej z 13-pinową wtyczką dla Volkswagen Golf 3: Ten system wtyczek jest specjalnie używany w przyczepach kempingowych, które mają napięcie 12 V do zasilania różnych urządzeń elektrycznych w kabinie. Ten rodzaj połączenia wymaga użycia adaptera. Dodatkowe piny zapewnią stałe zasilanie 12 V (w celu naładowania akumulatora w przyczepie kempingowej) oraz 12 V w użyciu (aby korzystać z 12 V urządzeń, gdy samochód jest włączony).

Jak podłączyć wiązkę przewodów Volkswagena Golfa 3?

Na zakończenie tej treści dość szybko Cię opiszemy jak wykonać połączenie wiązki przewodów Twojego Volkswagena Golfa 3 .

Weiterlesen:
Jak holować Volkswagena Golfa?

Jak wykonać podłączenie wiązki elektrycznej starego Volkswagena Golfa 3?

Aby zainstalować wiązkę przewodów starego Volkswagena Golfa 3, będziesz musiał zdobyć wszystkie wymagane kable w tylnych światłach tego. Radzimy wezwać elektryka samochodowego w celu wykonania tej interwencji, ponieważ jest ona złożona, niemniej jednak podsumujemy główne kroki do wykonania:

 • Wyjmij wykładzinę bagażnika z Volkswagena Golfa 3, aby uzyskać dostęp do tylnej lampy.
 • Zidentyfikuj przewody, które odpowiadają każdej z funkcji światła tylnego.
 • Podłącz je do występów na wiązce przewodów na zaczepie.
 • Zamknij całość.

Jak podłączyć wiązkę przewodów najnowszego Volkswagena Golfa 3?

W nowoczesnym Volkswagenie Golfie 3 wiązka przewodów jest znacznie łatwiejsza do podłączenia:

 • Możesz użyć skrzynki multipleksowalnej, znajdziesz konkretne do swojego Volkswagena Golfa 3 i modeli uniwersalnych. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz odpowiedni do swojego budżetu, wiedz, że wersja uniwersalna kosztuje od 30 do 60 euro.
 • Wyjmij wykładzinę bagażnika z Volkswagena Golfa 3, aby poprowadzić kable ze skrzynki do przodu Volkswagena Golfa 3 i podłączyć je do skrzynki bezpieczników.
 • Zainstaluj prawidłowo okoliczności w bagażniku.
 • Nie musisz wyciągać kabli z bagażnika i podłączać ich do gniazdka.

Jak podłączyć zasilanie do przyczepy w Volkswagenie Golfie 3?

Na koniec, aby zakończyć tę treść, dość szybko Cię opiszemy jak wykonać połączenie elektryczne przyczepy kempingowej w Twoim Volkswagenie Golfie 3 . Aby to osiągnąć, nieuchronnie będziesz musiał przejść przez jeden z poprzednich kroków, do Ciebie należy wybór tego, który wskazuje Twój model i budżet. Po wykonaniu tej czynności, ostatnim krokiem będzie zakup adaptera, który przechodzi z wtyczki 7-pinowej na wtyczkę 13-pinową, aby móc korzystać z 12-woltowego prądu w przyczepie kempingowej. Te adaptery są dostępne w różnych cenach, trzeba będzie liczyć od 15 do 40 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć go do 7-pinowej wtyczki.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Golfa 3, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Golf 3.

Weiterlesen:
Kiedy wymienić pasek rozrządu w Volkswagenie Golfie 2 ?
Ссылка на основную публикацию