Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy Volkswagen Golf 4 ?

Jeśli potrzebujesz przeprowadzki, wyjazdu na wakacje z przyczepą kempingową, wyrzucenia zielonych odpadów lub posiadania zaczepu to naprawdę przydatne. Na tej stronie pokażemy Ci przyłącze elektryczne zaczepu przyczepy Volkswagena Golfa 4 . Prawdę mówiąc, nawet jeśli procedura instalacji nie jest skomplikowana, konieczne jest opisanie kilku punktów, aby bez problemu rozważyć tę interwencję. Przede wszystkim zobaczymy, na czym polega wiązka elektryczna Twojego zaczepu samochodowego, a następnie w drugim kroku, jak wykonać podłączenie elektryczne zaczepu Volkswagena Golfa 4 .

Jaka jest wiązka przewodów do przyczepy Volkswagen Golf 4?

Dlaczego musimy podłączyć wiązkę elektryczną do przyczepy autostopu Volkswagena Golfa 4?

Zaczniemy więc naszą treść od omówienia podstaw wiązki elektrycznej Volkswagena Golfa 4. Aby dowiedzieć się, jak to działa, musisz już wiedzieć, jaka jest jej konieczność. Niezależnie od tego, czy masz przyczepę lub przyczepę kempingową do holowania, konieczne jest przestrzeganie pewnych protokołów, a wcześniej wszystkie obowiązkowe przepisy drogowe, oto one:

 • Solidne podwozie do przyczepy…
 • Pasujące koła.
 • Połączenie elektryczne.
 • Tablica rejestracyjna w zasięgu wzroku.
 • Wzmacniacz świateł stopu.
 • Wzmacniacz sygnalizacji świetlnej.
 • Wzmacniacz kierunkowskazów.
 • Oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
 • Wzmacniacz świateł przeciwmgielnych.
Weiterlesen:
Wahanie podczas przyspieszania Volkswagena Golfa 6

Aby spełnić wszystkie obowiązki elektryczne, będziesz musiał zainstalować wiązkę przewodów na przyczepie holowniczej Twojego Volkswagena Golfa 4 . Skupimy się na tym w tym artykule, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zamontować zaczep do Volkswagena Golfa 4, zapoznaj się z naszymi treściami na ten temat.

Jakie jest podłączenie elektryczne zaczepu przyczepy Volkswagena Golfa 4?

Teraz szybko pokażemy, jak działa połączenie elektryczne Twojego zaczepu. Połączenie wykorzystuje prąd 12 V z Twojego samochodu do zasilania świateł zaczepu w Twoim Volkswagenie Golfie 4. Istnieją dwa różne systemy podłączenia elektrycznego zaczepu, oto one:

 • Wtyczka elektryczna 7-pinowa do przyczepy Volkswagen Golf 4, 7-pinowa : To klasyczna wtyczka, która zostanie odkryta we wszystkich zaczepach Volkswagena Golfa 4. To połączenie elektryczne pozwoli Ci przekazać wszystkie funkcje oświetleniowe wymagane do tylnej sygnalizacji przyczepy, znajdziesz wtyczkę dla każdej czynności (kierunkowskazy lewy i prawy, masa, światło przeciwmgielne, lewe i prawe światło pozycyjne, lewy i prawy hamulec światło).
 • Przyłącze elektryczne przyczepy kempingowej z 13-pinową wtyczką dla Volkswagen Golf 4: Ten system wtykowy jest głównie używany w przyczepach kempingowych, które wymagają 12 woltów wewnątrz do zasilania różnych urządzeń elektrycznych w kabinie. Ten rodzaj połączenia wymaga użycia adaptera. Dodatkowe piny zapewnią stałe zasilanie 12 V (w celu naładowania akumulatora w przyczepie kempingowej) oraz 12 V w użyciu (w celu użycia 12 V sprzętu, gdy pojazd silnikowy jest włączony).

Jak podłączyć wiązkę przewodów Volkswagena Golfa 4?

Na zakończenie tej treści szybko Ci pokażemy jak wykonać połączenie wiązki przewodów Twojego Volkswagena Golfa 4 .

Weiterlesen:
Jak przerobić 2-osobowego Volkswagena Golfa 3 na 5-osobowego?

Jak wykonać podłączenie wiązki elektrycznej starego Volkswagena Golfa 4?

Aby zainstalować wiązkę przewodów starego Volkswagena Golfa 4, będziesz musiał zdobyć wszystkie niezbędne kable w tylnych światłach tego. Radzimy wezwać elektryka samochodowego na tę interwencję, ponieważ jest ona złożona, niemniej jednak podsumujemy główne kroki do wykonania:

 • Wyjmij wykładzinę bagażnika z Volkswagena Golfa 4, aby uzyskać dostęp do tylnej lampy.
 • Znajdź przewody odpowiadające każdej funkcji światła tylnego.
 • Podłącz je do występów na wiązce przewodów na zaczepie.
 • Zamknij całość.

Jak podłączyć wiązkę przewodów najnowszego Volkswagena Golfa 4?

W przypadku nowoczesnych Volkswagenów Golf 4 wiązka przewodów jest znacznie prostsza do podłączenia:

 • Możesz skorzystać ze skrzynki multipleksowalnej, znajdziesz konkretne do swojego Volkswagena Golfa 4 i modeli uniwersalnych. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz odpowiedni do swojego budżetu, wiedz, że wersja uniwersalna kosztuje od 30 do 60 euro.
 • Wyjmij wykładzinę bagażnika z Volkswagena Golfa 4, aby poprowadzić kable ze skrzynki do przodu Volkswagena Golfa 4 i podłączyć je do skrzynki bezpieczników.
 • Zainstaluj prawidłowo obudowę w bagażniku.
 • Nie musisz wyciągać kabli z bagażnika i podłączać ich do gniazdka.

Jak podłączyć zasilanie do przyczepy w Volkswagenie Golfie 4?

Na koniec, aby zakończyć tę treść, szybko Ci pokażemy jak wykonać połączenie elektryczne przyczepy kempingowej w Twoim Volkswagenie Golfie 4 . Aby to osiągnąć, nieuchronnie będziesz musiał przejść przez jeden z poprzednich kroków, do Ciebie należy wybór tego, który wskazuje Twój model i budżet. Po wykonaniu tej czynności, ostatnim krokiem będzie zakup adaptera, który przechodzi z wtyczki 7-pinowej na wtyczkę 13-pinową, aby móc korzystać z 12-woltowego prądu w przyczepie kempingowej. Te adaptery są dostępne w różnych cenach, trzeba będzie liczyć od 15 do 40 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć go do 7-pinowej wtyczki.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Volkswagena Golfa 4, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf 4.

Weiterlesen:
Silnik Volkswagena Golfa 5 grzechocze, gdy jest zimny
Ссылка на основную публикацию