Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy Volkswagen Golf 8 ?

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz przeprowadzki, wyjazdu na wakacje z przyczepą kempingową, pozbycia się zielonych odpadów, czy zaczepienia jest całkiem przydatny. Na tej stronie wyjaśnimy przyłącze elektryczne zaczepu przyczepy Volkswagena Golfa 8 . Rzeczywiście, nawet jeśli proces konfiguracji nie jest trudny, konieczne jest opisanie pewnych szczegółów, aby bez problemu rozważyć to zadanie. Przede wszystkim dowiemy się, na czym polega wiązka elektryczna Twojego zaczepu samochodowego, a następnie w drugim kroku, jak wykonać podłączenie elektryczne zaczepu Volkswagena Golfa 8 .

Jaka jest wiązka przewodów do przyczepy Volkswagen Golf 8?

Dlaczego musimy podłączyć wiązkę elektryczną do przyczepy autostopu Volkswagena Golfa 8?

Zaczniemy więc naszą stronę z treścią od wyjaśnienia podstaw wiązki elektrycznej Volkswagena Golfa 8. Aby odkryć, jak to działa, musisz już odkryć jej konieczność. Jeśli masz przyczepę lub przyczepę kempingową do holowania, konieczne i przede wszystkim obowiązkowe przez kodeks drogowy jest przestrzeganie pewnych przepisów, oto one:

 • Solidne podwozie do przyczepy…
 • Pasujące koła.
 • Połączenie elektryczne.
 • Tablica rejestracyjna w zasięgu wzroku.
 • Wzmacniacz świateł stopu.
 • Wzmacniacz sygnalizacji świetlnej.
 • Wzmacniacz kierunkowskazów.
 • Oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
 • Wzmacniacz świateł przeciwmgielnych.

Aby spełnić wszystkie obowiązki elektryczne, będziesz musiał zainstalować wiązkę przewodów na przyczepie holowniczej Twojego Volkswagena Golfa 8 . Zajmiemy się tym w tym poście, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zainstalować zaczep w Volkswagenie Golfie 8, zapoznaj się z naszą stroną z treścią na ten temat.

Jakie jest podłączenie elektryczne zaczepu przyczepy Volkswagena Golfa 8?

Teraz dość szybko wyjaśnimy, jak działa połączenie elektryczne Twojego zaczepu. Połączenie wykorzystuje prąd 12 V z pojazdu silnikowego do zasilania świateł zaczepu w Twoim Volkswagenie Golfie 8. Istnieją dwa różne systemy podłączenia elektrycznego zaczepu, oto one:

 • Wtyczka elektryczna 7-pinowa do przyczepy Volkswagen Golf 8, 7-pinowa : Jest to tradycyjna wtyczka, którą można znaleźć we wszystkich zaczepach Volkswagena Golfa 8. To połączenie elektryczne umożliwi przekazanie wszystkich funkcji oświetleniowych wymaganych do tylnej sygnalizacji przyczepy, znajdziesz wtyczkę dla każdej funkcji (kierunkowskazy lewy i prawy, masa, światło przeciwmgielne, lewe i prawe światło pozycyjne, lewy i prawy hamulec światło).
 • Przyłącze elektryczne przyczepy kempingowej z 13-pinową wtyczką dla Volkswagen Golf 8: Ten system wtyczek jest używany głównie w przyczepach kempingowych, które mają napięcie 12 V do zasilania różnych urządzeń elektrycznych w kabinie. Ten rodzaj połączenia wymaga użycia adaptera. Dodatkowe piny zapewnią stałe zasilanie 12 V (w celu naładowania akumulatora w przyczepie kempingowej) oraz 12 V w użyciu (aby korzystać z 12 V urządzeń, gdy samochód jest włączony).
Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę w Volkswagen Golf 6 ?

Jak podłączyć wiązkę przewodów Volkswagena Golfa 8?

Aby zakończyć tę stronę z treścią, dość szybko Ci wyjaśnimy jak wykonać połączenie wiązki przewodów Twojego Volkswagena Golfa 8 .

Jak wykonać podłączenie wiązki elektrycznej starego Volkswagena Golfa 8?

Aby zainstalować wiązkę przewodów starego Volkswagena Golfa 8, będziesz musiał zdobyć wszystkie niezbędne kable w tylnych światłach tego. Sugerujemy wezwanie elektryka samochodowego w celu wykonania tej interwencji, ponieważ jest to trudne, niemniej jednak podsumujemy najważniejsze kroki do wykonania:

 • Wyjmij wykładzinę bagażnika z Volkswagena Golfa 8, aby uzyskać dostęp do tylnej lampy.
 • Znajdź przewody, które odpowiadają każdej z funkcji światła tylnego.
 • Podłącz je do występów na wiązce przewodów na zaczepie.
 • Zamknij całość.

Jak podłączyć wiązkę przewodów najnowszego Volkswagena Golfa 8?

W przypadku nowego Volkswagena Golfa 8 wiązka przewodów jest znacznie mniej skomplikowana do podłączenia:

 • Możesz użyć skrzynki multipleksowalnej, znajdziesz konkretne do swojego Volkswagena Golfa 8 i modeli uniwersalnych. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz odpowiedni do swojego budżetu, wiedz, że wersja uniwersalna kosztuje od 30 do 60 euro.
 • Wyjmij wykładzinę bagażnika z Volkswagena Golfa 8, aby poprowadzić kable ze skrzynki do przodu Volkswagena Golfa 8 i podłączyć je do skrzynki bezpieczników.
 • Zainstaluj prawidłowo okoliczności w bagażniku.
 • Nie musisz wyciągać kabli z bagażnika i podłączać ich do gniazdka.

Jak podłączyć zasilanie do przyczepy w Volkswagenie Golfie 8?

Na koniec, aby zakończyć tę stronę z treścią, dość szybko Ci to wyjaśnimy jak wykonać połączenie elektryczne przyczepy kempingowej w Twoim Volkswagenie Golfie 8 . Aby to osiągnąć, nieuchronnie będziesz musiał przejść przez jeden z poprzednich kroków, od Ciebie zależy, czy wybierzesz ten, który odpowiada Twojemu modelowi i Twojemu budżetowi. Po wykonaniu tej czynności, ostatnim krokiem będzie zakup adaptera, który przechodzi z wtyczki 7-pinowej na wtyczkę 13-pinową, aby móc korzystać z 12-woltowego prądu w przyczepie kempingowej. Te adaptery są dostępne w różnych cenach, trzeba będzie liczyć od 15 do 40 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć go do 7-pinowej wtyczki.

Weiterlesen:
Problem z migaczem Volkswagen Golf, co robić ?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Golfa 8, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Golf 8.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector