Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy Volkswagen Golf ?

Niezależnie od tego, czy trzeba przeprowadzić się do domu, wyjechać na wakacje z przyczepą kempingową, wyrzucić zielone odpady, czy mieć autostop jest naprawdę przydatny. Na tej stronie wyjaśnimy przyłącze elektryczne zaczepu przyczepy Volkswagena Golfa . W rzeczywistości, nawet jeśli proces konfiguracji nie jest skomplikowany, konieczne jest wyjaśnienie niektórych punktów, aby bez problemu rozważyć to zadanie. Przede wszystkim zobaczymy, z czego składa się wiązka elektryczna Twojego zaczepu samochodowego, a następnie w drugim kroku, jak wykonać podłączenie elektryczne zaczepu Volkswagena Golfa .

Jaka jest wiązka przewodów do przyczepy z przyczepą Volkswagen Golf?

Dlaczego musimy podłączyć wiązkę elektryczną do przyczepy autostopu Volkswagena Golfa?

Zaczniemy więc naszą stronę z treścią od szczegółowego opisu wiązki przewodów Volkswagena Golfa. Aby zrozumieć, jak to działa, musisz wcześniej zrozumieć jego konieczność. Niezależnie od tego, czy masz przyczepę lub przyczepę kempingową do holowania, konieczne jest przestrzeganie określonych protokołów, a wcześniej wszystkie obowiązkowe przepisy drogowe, oto one:

 • Solidne podwozie do przyczepy…
 • Pasujące koła.
 • Połączenie elektryczne.
 • Tablica rejestracyjna w zasięgu wzroku.
 • Wzmacniacz świateł stopu.
 • Wzmacniacz sygnalizacji świetlnej.
 • Wzmacniacz kierunkowskazów.
 • Oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
 • Wzmacniacz świateł przeciwmgielnych.
Weiterlesen:
Jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Volkswagenie Golfie 5?

Aby spełnić wszystkie obowiązki elektryczne, będziesz musiał zainstalować wiązkę przewodów na przyczepie holowniczej Twojego Volkswagena Golfa . Zajmiemy się tym w tym artykule, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zainstalować zaczep w Volkswagenie Golfie, zobacz naszą stronę z treścią na ten temat.

Jakie jest podłączenie elektryczne zaczepu przyczepy Volkswagena Golfa?

Teraz szybko wyjaśnimy, jak działa połączenie elektryczne Twojego zaczepu. Połączenie wykorzystuje prąd 12 V z pojazdu silnikowego do zasilania świateł zaczepu w Twoim Volkswagenie Golfie. Istnieją dwa różne systemy podłączenia elektrycznego zaczepu, oto one:

 • Wtyczka elektryczna 7-pinowa do przyczepy Volkswagen Golf, 7-pinowa : Jest to tradycyjna wtyczka, którą można znaleźć we wszystkich zaczepach Volkswagena Golfa. To połączenie elektryczne pozwoli Ci przekazać wszystkie funkcje oświetleniowe potrzebne do tylnej sygnalizacji przyczepy, odkryjesz wtyczkę dla każdej czynności (kierunkowskazy lewy i prawy, masa, światło przeciwmgielne, lewe i prawe światło pozycyjne, lewy i prawy hamulec światło).
 • Przyłącze elektryczne przyczepy kempingowej z 13-pinową wtyczką dla Volkswagen Golf: Ten system wtyczek jest używany głównie w przyczepach kempingowych, które wymagają 12 V wewnątrz do zasilania różnych urządzeń elektrycznych w kabinie. Ten rodzaj połączenia wymaga użycia adaptera. Dodatkowe piny zapewnią stałe zasilanie 12 V (w celu naładowania akumulatora w przyczepie kempingowej) oraz 12 V w użyciu (aby korzystać z 12 V urządzeń, gdy samochód jest włączony).

Jak podłączyć wiązkę przewodów Volkswagena Golfa?

Aby zakończyć tę stronę z treścią, szybko Ci wyjaśnimy jak podłączyć wiązkę przewodów Twojego Volkswagena Golfa .

Weiterlesen:
W moim Volkswagenie Golfie 5 świeci się kontrolka pasów bezpieczeństwa

Jak wykonać podłączenie wiązki elektrycznej starego Volkswagena Golfa?

Aby zainstalować wiązkę przewodów starego Volkswagena Golfa, będziesz musiał zdobyć wszystkie wymagane kable w tylnych światłach tego. Sugerujemy wezwanie elektryka samochodowego w celu wykonania tej interwencji, ponieważ jest ona złożona, niemniej jednak podsumujemy najważniejsze kroki do wykonania:

 • Wyjmij wykładzinę bagażnika z Volkswagena Golfa, aby uzyskać dostęp do tylnej lampy.
 • Znajdź przewody, które odpowiadają każdej z funkcji światła tylnego.
 • Podłącz je do występów na wiązce przewodów na zaczepie.
 • Zamknij całość.

Jak podłączyć wiązkę przewodów najnowszego Volkswagena Golfa?

W najnowszych Volkswagenach Golfach wiązka przewodów jest znacznie prostsza do podłączenia:

 • Możesz skorzystać ze skrzynki multipleksowalnej, odkryjesz konkretne dla swojego Volkswagena Golfa i modeli uniwersalnych. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz odpowiedni do swojego budżetu, wiedz, że wersja uniwersalna kosztuje od 30 do 60 euro.
 • Wyjmij wykładzinę bagażnika z Volkswagena Golfa, aby poprowadzić kable ze skrzynki na przód Volkswagena Golfa i podłączyć je do skrzynki bezpieczników.
 • Zainstaluj prawidłowo obudowę w bagażniku.
 • Nie musisz wyciągać kabli z bagażnika i podłączać ich do gniazdka.

Jak podłączyć zasilanie do przyczepy w Volkswagenie Golfie?

Na koniec, aby zakończyć tę stronę z treścią, szybko Ci wyjaśnimy jak wykonać podłączenie elektryczne przyczepy kempingowej w Twoim Volkswagenie Golfie . Aby to osiągnąć, nieuchronnie będziesz musiał przejść przez jeden z poprzednich kroków, od Ciebie zależy, czy wybierzesz ten, który odpowiada Twojemu modelowi i Twojemu budżetowi. Po wykonaniu tej czynności, ostatnim krokiem będzie zakup adaptera, który przechodzi z wtyczki 7-pinowej na wtyczkę 13-pinową, aby móc korzystać z 12-woltowego prądu w przyczepie kempingowej. Te adaptery są dostępne w różnych cenach, trzeba będzie liczyć od 15 do 40 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć go do 7-pinowej wtyczki.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Volkswagena Golfa, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf.

Weiterlesen:
Klimatyzacja w moim Volkswagenie Golfie 8 nie jest już zimna
Ссылка на основную публикацию