Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy Volkswagen Polo ?

Niezależnie od tego, czy musisz przeprowadzić się do domu, pojechać na wakacje z przyczepą kempingową, wyrzucić zielone odpady, czy też mieć autostop, jest to naprawdę przydatne. W tym poście pokażemy Ci przyłącze elektryczne zaczepu przyczepy Volkswagen Polo . W rzeczywistości, niezależnie od tego, czy procedura instalacji nie jest skomplikowana, wymagane jest opisanie pewnych szczegółów, aby bez problemu rozważyć tę interwencję. Najpierw dowiemy się, z czego składa się wiązka elektryczna Twojego zaczepu samochodowego, a następnie w drugim kroku, jak wykonać podłączenie elektryczne zaczepu Volkswagena Polo .

Jaka jest wiązka przewodów do przyczepy Volkswagen Polo?

Dlaczego musimy połączyć wiązkę przewodów z przyczepą autostopu Volkswagena Polo?

Zaczniemy więc nasz artykuł od wyjaśnienia zasady działania wiązki elektrycznej Volkswagena Polo. Aby odkryć, jak to działa, musisz wcześniej odkryć jego konieczność. Niezależnie od tego, czy masz przyczepę lub przyczepę kempingową do holowania, konieczne jest, a wcześniej wszystkie obowiązkowe przepisy drogowe, przestrzeganie pewnych przepisów, oto one:

 • Solidne podwozie do przyczepy…
 • Pasujące koła.
 • Połączenie elektryczne.
 • Tablica rejestracyjna w zasięgu wzroku.
 • Wzmacniacz świateł stopu.
 • Wzmacniacz sygnalizacji świetlnej.
 • Wzmacniacz kierunkowskazów.
 • Oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
 • Wzmacniacz świateł przeciwmgielnych.

Aby spełnić wszystkie przepisy elektryczne, musisz zainstalować wiązkę przewodów na przyczepie z autostopem Twojego Volkswagen Polo . Skoncentrujemy się na tym w tym artykule, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zamontować zaczep do Volkswagena Polo, zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat.

Jakie jest połączenie elektryczne zaczepu przyczepy Volkswagen Polo?

Teraz dość szybko pokażemy, jak działa połączenie elektryczne Twojego zaczepu. Połączenie wykorzystuje prąd 12 V z Twojego samochodu do zasilania świateł zaczepu w Twoim Volkswagen Polo. Istnieją dwa różne systemy podłączenia elektrycznego zaczepu, oto one:

 • Wtyczka elektryczna 7-pinowa do przyczepy Volkswagen Polo, 7-pinowa : Jest to tradycyjna wtyczka, która będzie znajdować się we wszystkich zaczepach Volkswagen Polo. To połączenie elektryczne pozwoli Ci przekazać wszystkie funkcje oświetleniowe wymagane do tylnej sygnalizacji Twojej przyczepy, znajdziesz wtyczkę dla każdej funkcji (kierunkowskazy lewy i prawy, masa, światło przeciwmgielne, lewe i prawe światło pozycyjne, lewy i prawy hamulec światło).
 • Przyłącze elektryczne przyczepy kempingowej z 13-pinową wtyczką dla Volkswagen Polo: Ten system wtyczek jest głównie używany w przyczepach kempingowych, które wymagają 12 woltów wewnątrz do zasilania różnych urządzeń elektrycznych w kabinie. Ten rodzaj połączenia wymaga użycia adaptera. Dodatkowe piny zapewnią stałe zasilanie 12 V (do ładowania akumulatora w przyczepie kempingowej) oraz 12 V w użyciu (do korzystania z 12 V sprzętu, gdy pojazd silnikowy jest włączony).

Jak podłączyć wiązkę przewodów Volkswagena Polo?

Aby zakończyć ten artykuł, dość szybko Ci to pokażemy jak wykonać połączenie wiązki przewodów Twojego Volkswagena Polo .

Jak wykonać podłączenie wiązki przewodów starego Volkswagena Polo?

Aby zamontować wiązkę przewodów starego Volkswagena Polo, będziesz musiał zdobyć wszystkie wymagane kable w tylnych światłach tego. Sugerujemy wezwać elektryka samochodowego na tę interwencję, ponieważ jest ona złożona, niemniej jednak podsumujemy najważniejsze kroki do wykonania:

 • Zdejmij wykładzinę bagażnika z Volkswagena Polo, aby uzyskać dostęp do tylnej lampy.
 • Znajdź przewody, które odpowiadają każdej z funkcji światła tylnego.
 • Podłącz je do występów na wiązce przewodów na zaczepie.
 • Zamknij całość.
Weiterlesen:
Zakleszczony bagażnik w Volkswagenie Polo 8, co mogę zrobić ?

Jak podłączyć wiązkę przewodów niedawnego Volkswagena Polo?

W przypadku najnowszych Volkswagenów Polo wiązka przewodów jest znacznie łatwiejsza do podłączenia:

 • Możesz skorzystać ze skrzynki multipleksowalnej, znajdziesz konkretne do swojego Volkswagena Polo i modeli uniwersalnych. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz odpowiedni do swojego budżetu, wiedz, że wersja uniwersalna kosztuje od 30 do 60 euro.
 • Zdejmij wykładzinę bagażnika z Volkswagen Polo, aby poprowadzić kable ze skrzynki do przodu Volkswagen Polo i podłączyć je do skrzynki bezpieczników.
 • Skutecznie zainstaluj obudowę w bagażniku.
 • Nie musisz wyciągać kabli z bagażnika i podłączać ich do gniazdka.

Jak podłączyć zasilanie do przyczepy w Volkswagen Polo?

Na koniec, aby zakończyć ten artykuł, dość szybko Ci to pokażemy jak wykonać połączenie elektryczne przyczepy kempingowej w Twoim Volkswagen Polo . Aby to zrobić, nieuchronnie będziesz musiał przejść przez jeden z poprzednich kroków, to do Ciebie należy wybór tego, który oznacza Twój model i budżet. Po wykonaniu tej czynności, ostatnim krokiem będzie zakup adaptera, który przechodzi z wtyczki 7-pinowej na wtyczkę 13-pinową, aby móc korzystać z 12-woltowego prądu w przyczepie kempingowej. Te adaptery są dostępne w różnych cenach, trzeba będzie liczyć od 15 do 40 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć go do 7-pinowej wtyczki.

Więcej wskazówek dotyczących Volkswagen Polo znajdziesz w kategorii Volkswagen Polo.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector